Ako ste prežívali tehotenskú cukrovku?

supucka
24. apr 2020

Ahojte.. Zistili mi tehotensku cukrovku.... Tie ktoré to mate aj vy, alebo ste si tým prešli, budem vďačná za každú radu, čo ste jedli ako ste to prežívali... Ďakujem

mmoonna
24. apr 2020

Ahoj, ja som mala tehotenstkú cukrovku v prvom tehotenstve a hoci sa pedpokladá, že bude aj v druhom, tak v druhom som ju nemala. Ja som nemala nejaké veľmi zlé výsledky, takže som si nemusela pichať inzulín. Mala som len díétu, ale len takú, že som nemohla nič sladké. Moc veľké chute na sladké som aj tak nemala, takže som s tým veľký problém nemala. Keď som už mala chuť na sladké, tak som si občas dala jablko. Cukor som si doma nemerala, chodila som myslím, že každé dva týždne na dia na kontrolu. Diabetologička mi ku koncu tehotenstva dala odporúčanie, že nemôžem prenášať, lebo hrozí, že bude bábo moc veľké. Malá sa narodila v termíne a mala 2680g a 48 cm. Ja si osobne myslím, že boal taká drobná preto, lebo som nejedla sladké. Ale čo viem, tak baby ktorú majú zlé výsledky, si musia merať cukor aj doma viackrát denne a pichať si inzulín, takže je to individuálne. Záleží ako si na tom.

supucka
autor
24. apr 2020

@mmoonna ďakujem za odpoveď... No nemám to až veľmi zvýšené, v pondelok musím k lekárovi... Tak uvidím co mi povie... Dnes som sa to dozvedela... Tak som z toho úplne mimo

mmoonna
24. apr 2020

@supucka to ti verím, že si z toho rozhodená, to som bola aj ja. Ja som pri tom glukózovom teste mala dosť vysoké hodnoty, ale potom pri kontrolách to bolo úplne v norme. Držím prsty

gondyo
24. apr 2020

sestra na diabetologiii musí každej mamine povedať,ako sa stravovať,čo je v pohode čo úplne vynechať...najviac dvíha cukor v krvi pečivo,knedle a pod,mala som zakázané napr.rastlinné kávoviny čakankovú kávu,caro a podobne...normálne som jedla čo mi šlo na chuť,ovocie úplne šialene...merala som si po jedle 1.5h cukor,tak som vedela,že čo mi dvíha cukor a čo nie...jedla som aj sladké...mala som takú fázu a v pohode....

brrrrrciatko
24. apr 2020

@supucka a kolko ti vysiel cukor? Aj mne dnes zistili a som z toho uplne mimo.. Ja idem az vo stvrtok na diabetologiu

supucka
autor
24. apr 2020

@mmoonna ďakujem 🤗

supucka
autor
24. apr 2020

@gondyo ani caro? A co mam piť namiesto kávy?, 😭

supucka
autor
24. apr 2020

@brrrrrciatko ja som bola na teste v stredu a len dnes mi povedali výsledok... Ja žijem v Rakúsku nevyznám sa v ich meraniach ale mala som to zvysene aj nalačno... Som zvedavá čo a ako

supucka
autor
24. apr 2020
supucka
autor
24. apr 2020

@supucka to bis... Znamená do... Čiže nalačno malo byt do 92 a ja mam 112

evallu
24. apr 2020

to nič podľa mna, vela vela žien to má.... v rakúsku merajú inak ako u nás.... jednotky a tak..............ale podľa mna ti bude stačiť diétka..................ja som mala o mnoho horšie, ja som po týždni diety skončila s inzulínom, ja som to mala fakt hrozne vysoké (na lačno u nás merajú že ok je do 6 jednotiek a ja som mala 17..... ale to sú iné hodnoty než v AU....) a inak prežila som aj s inzulínom, dieťa ok, čoskoro bude mať 5 rokov, čulé až až, narodila sa s ideálnymi mierami (niekedy tie čo nedržia diétu majú príliš ťažké váhovo deti, čo sa zle teda rodí, a aj môže byť nezdravé pre dieťa....) a po tehu mi zmizla....cukrovky, aj ked bola taka "hrozne vysoká" 😉 trošku budeš dávať pozor na cukry (aj ovocie či múčne jedlá) a bude dobre

supucka
autor
24. apr 2020

@evallu ďakujem za povzbudivu odpoveď 😊😊😊🤗🤗🤗

manchester123
24. apr 2020

@supucka ahoj aj ja som mala, ale len dietu. Merala som si cukor a prvý mesiac som navštevovala aj diabetologa, ktorý mi dal každý týždeň ampulky, kde som si brala z prsta krv hodinu pred a hodinu po jedle. Musela som vynechať uplne bielu múku, vyprážané, sladké, kysnuté, olej-mohla som len repkový, ale ten mi smrdel, tak som používala olivový, alebo na masle. ....... Miesto sladkého som si dala jabĺčko, papaj veľa zeleniny, ryby, ryžu a tmavé pečivo. Za celé tehotenstvo som pribrala len 4 kg, takže na niečo to bolo aj dobré 😁. Inak kávu som si dala normálne len miesto cukru som používala Steviu. Po pôrode úplne v poriadku aj ja aj malý dobré hodnoty. Hlavne si kvôli tomu nerob veľké starosti, ako prišlo po pôrode aj odíde ❤️, držím palčeky.

supucka
autor
25. apr 2020

@manchester123 ďakujem 😍😍😍😍😍😍😍

gondyo
29. apr 2020

bezkofeinovú kávu...tie obilninové dvíhajú cukor...plus čo som mala zakázané:kadejaké cornflakes aj obyčajné bez príchutí...aj tak je to všetko sladené....

dzovanna
20. jún 2020

Ahojte, kedze vidim,ze existuje viacero maminiek hladajucich odpovede, som zdravotnik a coskoro dvojnasobna maminka, u obidvoch tehu mi GDM bol potvrdeny (mame cukrovku v rodine) a preto som sa rozhodla o svoje poznatky a skusenosti podelit. Ak by niekto potreboval jednoduche vysvetlenia krok po kroku k tejto teme, odbornych protichodnych a casto nezrozumitelnych clankov odtrhnutych od praxe je na internete viac ako dost... Chcem vam dat do pozornosti moj nedavno zalozeny instagramovy ucet venujuci sa prave tejto teme. Snad niekomu pomoze...najdete ho pod nazvom "Drz cukrovku na uzde" ❤️