Ako ste prekonali Covid-19?

viera1107
26. nov 2021

Ahojte, kto ste mali covid ako ste ho prekonali? Muž je pozitívny s kašľom a v teplotách.. Ja zatiaľ test negatívny, ale chorá som od utorka.. Začalo to ako bežné prechladnutie, silná nádcha poriadne sopľová a hrdlo.. Až teraz som zistila, že mám zvýšenú teplotu 37,8..trochu ma bolia svaly a hlava.. Ako ste to mali? Čo vám pomohlo? Dávam si len Tamtum grip, lekár mi nič nedal lebo keď som mu volala ešte som nemala teplotu.. Ďakujem..

lenuska9999
26. nov 2021

@viera1107 u mňa to začalo bolesťou hlavy a viečok. Išla som na test a bum pozitívny. Teplotu som zvysenu nemala, ale boleli ma svaly a neskutočne sa mj točila hlava. Cítila som sa ako na kolotoči nonstop. Potom som stratila čuch a chuť. Lekárka kázala brat paralel, vitamín C Vitamin D a zinok. Neskôr som volala, ze sa mi ťažšie dýcha tak som dostala Atrovent, Teofyl, Antibiotika a pichala som si do brucha Fraxiparin.. bola som aj na RTG, zápal som našťastie nemala. Potom ešte asi pol roka po som mala arytmie.. muž zasa sa cítil nachladeny a prekonal koronu so soľom. Pri tom som bola stále ja ta , co mala silnejšiu imunitu a nikdy od neho nič nechytila.. a nas skoro dvojročný syn vtedy mal asi jeden den Teplotu a soplil. Tiež som dávala vitamíny

zuzanaokasova
26. nov 2021

@viera1107 ja už som od včera pozitívna a presne ako opisujes ty tak to aj u mňa začalo. Ag domáci mi vyšiel pozitívny na 8 deň od príznakov...na PCR som sa registrovala v stredu a zatiaľ termín nemám...

gska800
26. nov 2021

@viera1107 v nedeľu začali priznaky, bolest hlavy a plny nos, od pondelka bez čuchu, v stredu zvysena teplota... Vitaminy c, d, zinok,muconasal a este acyplirin.Včera mi dr predpisala pamycon a isoprinosine a citim sa konecne trosku lepsie😁

barien
26. nov 2021

@viera1107 ahojky ...my sme prekonali tento rok v marci ja som mala ľahší priebeh teda no aj by som zalahla len nakoľko v tom čase mala malinká 5 mesiacov veľmi som ležať nemohla ....teploty som našťastie nemala len v tej dobe má dosť bolela ľavá lopatka asi som ju mala presilenu z nadrapovania malej na rukách ....keďže do toho prišiel covid tak ma lopatka bolela dvojnásobne viac mne to prišlo ako keby ten covid zasiahol na mieste kde som cítila už pred tým bolesť inak nič len klasická nádcha ....manžel bol horšie mal teploty 4 dní nad 38 a kašeľ .... Prelezal týždeň ....brali sme skôr doplnky ako zinkorot devit ....+ Paralen na zrážanie teploty a ja ešte spreje do nosa a velaaaa ovocia ....vývar každý deň ... A bilinkove čaje na litre ....prajem skoré uzdravenie ....hlavne sa netreba opúšťať že je to covid

natalia137
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barien
26. nov 2021

@viera1107 a áno ešte sme stratili čuch a chuť na to som prišla tak že som dezinfikovala kúpeľňu a zrazu som si uvedomila že necítim ....ako dosť zaujímavé to bolo .... Mne sa to postupne vrátilo po cca týždni muž asi dva tri týždne necítil nič ....

evkamotka
26. nov 2021

Ja som mala tyzden silnejsiu akoby chripku (teplota, klby, svaly, unava...) a nedavala som si na to vobec nic. Bola som v tomto lajdacka. Z dovodu, ze je to virus a len sa tlmia symptomy, aby ti bolo trocha lepsie. Samozrejme som bola v stave, ze som nepotrebovala zrazat teplotu ani nic vyslovene vazne, to uz je o inom

banderaska29
26. nov 2021

Ahoj, ja to mám za sebou, som 10 dní po skončení karantény.
užívala som erdomed 2x denne, D, C, Zinok všetko dvojitú dávku denne (nikdy to neužívaj naraz ! 🙂 ) anopyrin na riedenie krvi jednu denne, na hrdlo ako hovoríš mi strašne pomáhal lyzozym na cmúľanie. každé 4 hodiny paralen a nič no... ležať, spať. oddychovať 🙂 čuch chuť už mám naspať, pomaly sa vraciam do bežného živora 🙂 ♥ držím palce

sasitimi17
26. nov 2021

Na začiatku jeden týždeň neznesiteľne bolesti hlavy, kašeľ ale taký že som už nevládala ani kašlať , slabosť, teploty, na zvracanie mi bolo
Pomohli mi antibiotiká, guajacuran, pleumolysin, veľké dávky vitamínu c, D, zinok, calciovy sirup a veľké množstvo čajov
Držím palce nech Vám to rýchlo prejde

csipcsip000
26. nov 2021

Mne v sobotu vysiel pozitivny antigenovy test najprv som mala iba miernr bolesti hrdla pridruzilo sa nechutenstvo potom prisli horucky 2 dni najviac 38,6 a s vracanim to bolo najhorsie 2 x som vracala nechutenstvo 4 dni som nic nejedla.dostala som lieky proti zvracaniu samozrejme mierny kasel s nadchou ale.co ma teraz trapi je obrovsky vnutorny nepokoj tras noh a nevidim na pismenka co pisem.co ja mam dokonaly zrak prosim.vas mal to niekto????

csipcsip000
26. nov 2021

9 den mam covid a unava obrovska este to by som dodala a cuch a chut strateny

lacibo
26. nov 2021

@viera1107 my sme dostali v oktobri, vsetci zaockovani, bud bez priznakov( muz) alebo velmi mietne, 3 vecery teplota 37,2, dutiny, kasel, bez atb, dcera ani teplota...celkovo dobty priebeh kedze sme astmaticky uzivali sme isoprinisine, covirin a kopu vitaminov vo.vysokych davkach

lacibo
26. nov 2021

@viera1107 bez nasledkov sme vsetci po, aj cuch a chut ako predtym, vsetko ok

banderaska29
26. nov 2021

ja mám arytmiu, zadychavanie, strašnu unavu.... dufam že to čas spravi :(

m14m
26. nov 2021

@banderaska29 preco sa vitaminy nemaju uzovat naraz?

viera1107
autor
26. nov 2021

Veľmi ďakujem za odpovede.. Čítam, že celkom dobre ste to pozvládali.. Dúfam, že aj u nás to prebehne bez nejakej väčšej ujmy.. Snažíme sa myslieť pozitívne..

banderaska29
26. nov 2021

@m14m lebo zinok je veľmi silný vitamín a vie zabiť účinky iných vitamínov.
vitamín D sa vždy zajedá s jedlom, najlepšie tukovým čiže ja si dávam chlebík maslo 😀 a nádväzne si dám D lebo sa viaže na tuk.
brala som ho minulý rok denne a mala som ho na krvi nedostatok a to presne preto že som nevedela ako ho brať 🙂

jazernica
26. nov 2021
Používateľ jazernica je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jazernica.

My sme s manželom prekonali Covid, neockovani, našťastie máme priateľov lekárov tak sme sa dostali k humannemu ivermektinu, antibiotikám, inoprinosinu..plus voľne dostupné vitamíny C, D 5000, zinok 100 mg denne,.acylpirin od teploty a na riedenie krvi..začalo to bolesťami tela následnou teplotou bolesťami hlavy hrdla..do toho zábal z bravčovej masti na pluca a naparovanie repikom do 7 dní ok.

lujza123
26. nov 2021

Ja prvé dni nič, len teplota,bolest hlavy, taky pocit ze som trochu chorá, ešte si hovorím ze však to nič nieje. Potom skoro týždeň úplne peklo, horúčky, hrozna bolesť kĺbov, ale fakt ze hrozna, sťažené dýchanie, strata cuchu, chuti, nádcha, hrdlo, zle travenie a teraz sa to už dava do poriadku, stále som chorá, stále mam teplotu, kašeľ ale o malý krôčik lepšie...
Chorá som 13 ty deň...

Lieky klasika co všetci vitamíny C, D, Zinok, isoprinosine, po týždni keď som volala s Dr tak mi dala aj antibiotika a erdomed - uľahčuje dychanie

m14m
26. nov 2021

@banderaska29 dakujem toto som nevedela. Ja som si davala vsetko naraz. Tak to zmenim

zuju2
26. nov 2021

Ja len s nádchou,na ktorú mi zabral Pamycon a 3 dni som bola slabšia a ospalá.

libie
28. nov 2021

@lujza123 erdomed môže byť aj keď nekašleš?

olllga7
4. aug 2022

Ahojte...ja nemam čuch ani chut po covide už 9 mesiacou😞😞😞...vie niekto poradit čo mas urobit popripade skusit aby sa mi čuch aj chuť vratila? Dakujem všetkym🙏🙏