Ako správne si vybrať dioptriu na šošovkách?

liskovamaria
30. okt 2019

Prosím vás vedel by mi niekto poradiť ako si správne vybrať dioptriu šošovky podľa predpisu na okuliare dakujem

yanni
30. okt 2019

Ved cho do optiky, kde predavaju aj sosopvky a tam ti to nastavia.

janula3000
30. okt 2019

Dioptrie šošoviek sú rovnaké ako dioptrie u okuliarov. Ale ako píše yanni chod do optiky tam ti poradia. A ak rozmýšľaš nad objednaním z internetu pokial nemáš skúsenosti s používaním šošoviek tak by som radila prvýkrát to riešiť cez optiku lebo mne osobne sadol až piaty typ šošoviek ktoré som skúšala s prvými štyrmi druhmi ktoré mi v optike odporučili ako najpredávanejšie a najlepšie znášane som vydržala ani nie hodinu a musela som ich dať hneď von... v niektorých optikách zvykli prvý pár dať ako vzorku na skúšku no neviem či to tak ešte stále funguje

janinka007
30. okt 2019

Inak po skoro dvoch rokoch by si si mohla ísť dať aj zrak premerať a rovno poriešiť aj šošovky...

meesha
30. okt 2019

@janula3000 nejsou stejne ☝️

janula3000
30. okt 2019

@meesha a aký je v tom rozdiel? Lebo ja mám okuliare aj šošovky rovnaké dioptrie a kupované v optike

tinka_21
30. okt 2019

Mne pri šošovkách vraveli že o 0,25 menej, kedze šošovka je priamo na oku. Tak to aj nosím ;)

meesha
30. okt 2019

@janula3000 muze se to lisit viz tinka - tzn vetsinou je to o neco mene + pokud jde o cylindry tak se kompenzuji jinak. Fakt se to neda zobecnit. Takze presne jak pises, chce to kontaktologa nebo aspon optiku

yanni
30. okt 2019

@tinka_21 presne, aj ja mam sosovky slabsie ako okuliare.

ellemell
30. okt 2019

O štvrť dioptrie menej, aspoň tak mne doktorka povedala 🙂

miskooo1987
30. okt 2019

Podľa profilu si z DK, netusim ako to tam funguje, ale štandardne cca 10 rokov dozadu, keď som začal šošovky nosiť, tak som šiel do optiky(bez lekára..., tam som nebol 15rokov aj). Mávajú tam odborníkov v niektorých optikách aj rovno oftalmologa(BA) premerajú ti oči nanovo, navrhnú šošovky, naučia ta ich aplikovať, žoženú ti testovacie vzorky (otestujes aspoň 3 druhy kým budeš mat pocit pohodlia) a podobne. Šošovky na prvý krát cez internet sa naozaj nedá.... rôzne zakrivenie, rôzne polomery atd... stalo má to cca 30 EUR, dnes asi 50. Šošovky nosím do dnes a len raz za dva roky mi ta baba v predajni pozrie oči, premeria, a keď si k tomu kúpim sadu tak vyšetrenie zadarmo...

simonahra
31. okt 2019

určite nie rovnaké dioptrie ako okuliare, najmä podľa toho predpisu by som sa momentálne neriadila, je to veľmi dlhá doba a tým pádom sa už veľa mohlo zmeniť, už možno budeš potrebovať aj silnejšie dioptrie, ja by som šla do optiky, dala by som si zmerať zrak a nech oni ti povedia a poradia aké hodnoty šošoviek