Ako správne holiť nohy?

zuzulikmichalik
20. máj 2016

Dievcence, mate nejake odskúsane metody alebo strojceky? mna po oholeni ziletkou strasne nohy svrbia a zapaluju sa mi. Mam s tym velkym problem. Neviete mi odporucit prípadne ine metody alebo nejake depilatory? nevyznam sa v tom... 😒 Dakujeeem

sissy27
20. máj 2016

@zuzulikmichalik tak môže to byť len zlou technikou, alebo máš proste citlivejšiu pokožku...potrebuješ dobrú, ostrú žiletku (ideálne s viacerými čepieľkami), skús neholiť v protismere rastu chĺpkov, ale v smere ich rastu, pred samotným holením spraviť peeling, trochu vydržať vo vode, či už vaňa alebo sprcha, aby sa pokožka uvoľnila, chĺpky zmäkli, používať na holeniu penu a aj nejaký balzám po holení na upokojenie pokožky...
ďalšie varianty sú epilácia - voskom, strojčekom - ale to môže byť aj bolestivé a takisto spôsobiť problémy, depilačný krém, depilácia cukrovou pastou... a potom sú odborné kozmetické zákroky účinné aj dlhodobo, ale to sa treba poradiť s odborníkmi

rheuska
20. máj 2016

No budes at citlivu pokozku.Presneako pise sissy27, novu ziletku na kazdu nohu. Dobra dezinfekcia po holeni. Ja osobne ak depilujem voskom tak podrastaju ovela viacej. Ale mozno v rukach odbornika by to slo. Aspon raz si zaplat a nechaj poradit. Este mozes skusit depilacne kremy. Len s sprav test na moznu alergicku reakciu pred tym.