Ako spať s EKG holterom?

nikyy
11. mar 2021

Baby ktoré ste mali EKG holter, ako ste v noci spali ? 🙈 mám si ho položiť vedľa seba alebo ako ďakujem Vám za rady😊

da_da
11. mar 2021

normálne, spíš na boku alebo na chrbte. A krabička, ako vychádza. Ja teda mávam opakovane tlakový holter a vcelku v pohode. Ani vlastne neviem, kde ho mám položený. Určite to nedávam dole z tela. Prvý krát som mala obavy, ale vlastne som si zvykla.

nikyy
autor
11. mar 2021

@da_da no ja som ho mala na nohaviciach keď som išla domov a doma som si ho zavesila na krk lebo mi to je lepšie a v noci neviem ci ho mám položiť vedľa seba alebo nechať na tom krku alebo pripnúť o pyzamo 😅

majamat
11. mar 2021

tazko 😀 mne ho zavesili na krk, tusim aj okolo hrudnika som mala pas. tak som si ho nechala. dala som si asi vyssie pod hlavu. no bola som z toho aj celkom utahana.

luccija
11. mar 2021

@nikyy včera som ho odovzdala😃mala som ho okolo krku nekupat sa, nespat na bruchu ja som mala srdcový nie tlakový ani som o ňom nevedela.Tlakovy je viac otravny

majamat
11. mar 2021

@luccija neviem aky si mala lebo ej ich asi viac druhov aj som amla nejaku staru tazku herku. ma z toho krcna chrbtica bolela.

nikyy
autor
11. mar 2021

@luccija no ja som raz mala už dávno ešte keď som tehotná bola a to som mala taký že každú pol hod mi meral vibroval hučal 😅 ale teraz mám práveže taký že maličký úplne a len tri tie káble má a vôbec nehučí ani neviem kedy mera 😁

da_da
11. mar 2021

@nikyy to čo hučalo to bol pravdepodobne tlakový holter. teraz hovoríš zrejme o ekg holter. Ten čo viem by mar merať nepretržite. Máš niekde na tele prilepene eloktródy?

nina24888
11. mar 2021

@nikyy mne ho zavesili na krk, vadilo mi ako sa mi to hojdalo, tak som si dala športovú podprsenku na seba a vlastne som si ho ako keby vložila do vystríhu a držalo to úplne super... a držali mi pod ňou prkne aj tie stuple takze som sa vyspala v rámci možnosti super 😊

nikyy
autor
11. mar 2021

@da_da mám na hrudnej kosti, kľúčnej kosti a na konci ľavého rebra 😊

nikyy
autor
11. mar 2021

@nina24888 no to je super nápad s tou športovou podprsenkou idem to aj hneď vyskúšať 😁😁😁

luccija
11. mar 2021

@nikyy tak máš taky ako ja prelepené elektródy a mala cca 5 CM krabička čo Ti na ňom zavadzia?keď Ti každých 15 min nemeria tlak a tep, tak máš srdcový.Mne ho dali kvôli covidu mám odvtedy divné busenie

nina24888
11. mar 2021

@nikyy potom daj vedieť či to bolo lepšie aj pre teba 😊

nikyy
autor
11. mar 2021

@luccija mne nezavadzia, len sa pýtam ako s ním spat v noci aby som nejak tie káble nepoškodila ;) ja mám vysoké pulzy už roky kvôli tomu mi ho dali

zuzu586
11. mar 2021

ja mávam srdcového holtera pravidelne so 6/7 elektrodami každého pol roka, vyspím sa v pohode, krabičku si davam vedľa seba na posteľ, jedine čo tak nespím na bruch keď ho mám 😉 , cez deň ho mám okolo pása alebo ako kabelku na kríž cez rameno, nič nezavadzia ani neťahá, káble držia bez problémov

majamat
12. mar 2021

@luccija fuha, to co som mala ja, to bolo o dost vacsie a tazke. dr. cosui spominal, ze nejaky Holter amjju pokazeny, tak som zrejme vyfasla nejaky stary. tahalo ma to, mam problem s krcnou chrbticou a toto mi teda moc nepomohlo. nepamatam si uplne ake to bolo velke,a le minimalne 2x, alebo aj viackrat vacsie ako to co si mala ty.
no rpezila som to a som rada, ze to mam az sebou.