Ako skoncovať s obhrýzaním nechtov?

13. máj 2023

Nájde sa tu prosím niekto, kto si celé roky obhrýzal nechty, že s tým dokázal nadobro skoncovať? Ako to docieliť, lebo mám pocit, že vôbec nič nepomáha... a pri strese vonkoncom :'( Už som z toho zúfalá. Ďakujem za každú radu.

lenka7477
13. máj 2023

daj si spraviť nechty v nechtovom štúdiu

dilino
13. máj 2023

Moja sestra z ohryzania nechtov nemohla otehotnieť čakať dieťa pokiaľ obhrýzavala nechty.Až ked prestala úplne tak otehotnela.

micusa2222
13. máj 2023

natrieť si ich niečím dobre smradľavým..aby ťa pri každom zahryznutí naplo...

pictbridge
13. máj 2023

Pomohli mi gelove nechty . Odvtedy vôbec nehryziem a to som dávala riadne bomby. Ale keď ich nemám ide to znova.

viestta
13. máj 2023

Jedneho pekneho dna som si povedala, ze aj ja budem mat pestovane nechty. Vzorne som śi ich upravovala kazdy vecer, lakovala, zakazdym ked bolo treba. Den kedy sa mi podarilo zaklopkat nechtami o stol bol dnom mojho velkeho vitazstva. Skoncovala som s tym po takmer 30 rokoch a doteraz ma to drzi.

janka_23
13. máj 2023

Ja som si obhryzala až do 21 rokov, potom som si dala urobiť vtedy ešte živicove nechty a prestala som s tým. Keď som zložila nechty ešte asi pol roka som si ohryzala 1 nechet ale vyzeralo to škaredo tak som prestala 😄

doriiis
13. máj 2023

Dať si akrylové nechty....to neprehryznes.Aj keď....videla som vselico

marcellka32
13. máj 2023

A čo s tým u chlapca?

denden77
13. máj 2023

mala som kolegynu, hryzla si aj umele 🤦‍♀️😁

ivangeline
13. máj 2023

Viem, že sú také špeci laky proti obhrýzaniu. xD Ináč len trocha viac pevnej vole. :/

kimina21
13. máj 2023

@marcellka32 to by aj mna zaujimalo

slavkadi
13. máj 2023

@marcellka32 urgo lak na nechty, a zamestnať ruky napr antistresovou loptičkou alebo nejakou drobnostou.

autor
13. máj 2023

@pictbridge Tiez mi pomohli jedno obdobie, no nechcem si ich davat stale, chcela by som svoje vlastne vypestovar, len sa mi to nedari 😔

autor
13. máj 2023

@viestta To je super, mala si naozaj pevnu volu takto s tym prestat 😉 Tiez som mala obdobia, ked som klopkala nechtami o stol, no nikdy mi to nevydrzalo dlho, stale som nakoniec podlahla 😒

autor
13. máj 2023

@ivangeline Lak proti obhryzaniu mi velmi nepomaha, ta horka chut mi dajak nevadi a nezastavi ma v tomto skaredom pocine 😁

aalt
13. máj 2023

@marcellka32 tak napisem ako chalan. Kupil som si vreckove noznice, take skladacie, mal som ich vzdy pri sebe na klucoch a ak ma nejaky nechet "jedoval", tak som ho hned ostrihal. Pomohlo mi to. Tie noznice som potom nosil na klucoch este roky rokuce, kym som ich nestratil. Inac doteraz mi vadi, ked niekde nechet poskodim. Musim to hned ostrihat, lebo by som to fakt najradsej aj ohryzol.

rebellefleur
14. máj 2023

Ja som si cely zivot obhryzala nechty a vies co mi pomohlo s tym skoncit? Ked som zbadala, ze syn to zacal po mne opakovat.. to bol moment,kedy som s tym nadobro prestala.

bylinka25
14. máj 2023

Prestala som s tým vtedy, keď sa mi odlomil predný zub, odvtedy neohrýzam.
Radšej si idem kúpiť mrkvu, to je lepšie, ako ohrýzanie nechtov.