Ako skladovať - uchovať ranný moč?

24. jún 2024

Ahojte,mozno trochu blbo naformulovana otazka. Ak sa niekto vyzna. Ako uchovat ranny moc? K lekarke idem na 10.30. moze hyt moč dovtedy pri izbovej teplote? Ci ho uskladnit v chladnicke?

jozko_z_lesa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
24. jún 2024

@jozko_z_lesa 😅😅ale jasne,ze to dam prv do skumavky, teda, uz to v skumavke je.

surama
24. jún 2024

Musi pisat priamo so skumavky, ziadne prelievanie a potom do chladnicky.

autor
24. jún 2024

@surama no presne nad tym rozmyslam, islo to rovno do skumavky, len ,co som citala na forach jedny radia davat do chladnicky, ini nie,ze sa znehodnoti a budu tam usadeniny. Dalsi,ze ranny moc musi byt odovzdany do 1h dalsi do 4h. No vyber si z tolkych informacii 🤔. Chcela som sa ipytat doktorky,ale este neordinuje.

svokrinjazykmonika
24. jún 2024

Vždy som ho mala iba pri izbovej teplote.

jozko_z_lesa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzzuzi909
24. jún 2024

A musis doniest ranny moc, ked ides az na taky cas? Nestaci potom ten aktualny odovzdat?

ivanakal
24. jún 2024

nikdy som ho nedavala do chladnicky.

katie253
24. jún 2024

Ja som bola dva týždne dozadu so synom na nefrologii, na 11:00 sme boli objednani. skúmavku s ranným močom som nemala v chladničke a vravela sestrička, ze som mala dat do chladničky. Nechať trochu vonku, nech sa moč schladí, ale potom do chladničky s nim.

saska.j
24. jún 2024

Ja vždy dávam do chladničky

really8
24. jún 2024

Ked som chodila na poradnu (kludne aj o 11) rano som odobrala do skumavky, dala do kabelky a hotovo.

mima172
24. jún 2024

Ak moč nie je odovzdaný do max hodiny, tak má byť v chladničke (chodila som dlho na nefrológiu, čiže inštrukcie som mala z prvej ruky).

surama
24. jún 2024

Nedavno som to riesila so synom a pokyny boli, ze priamo do skumavky ma pisat a potom do chladnicky. Tiez to bolo na par hodin, takze tiez priamo od lekarky ti davam info 🙂

taktotedanie
24. jún 2024

Ak ides na k+c tak si treba prehodit termin tam max do 2 hod uz musi byt moc v laboratoriu

rozculena
24. jún 2024

a 24hodinový?

gerdusha
24. jún 2024

Je tu skupina Zdravotníci, tam ti poradia najlepšie, podľa mňa