Ako si zvýšim nízky tlak?

vevuska27
11. apr 2020

Ahojte.. chcela by som sa opýtať, čo máte overené na zvýšenie nízkeho tlaku. Ďakujem

stanulienkat
11. apr 2020

Podla toho,ake mas hodnoty. Vela tekutin,mineralky. Sem tam trochu viac soli. Ak mas cca 100/70. To je dobry tlak.

danielahamar
11. apr 2020

@vevuska27 okrem môjho svokra a brata asi nic😂

vevuska27
autor
11. apr 2020

@stanulienkat 106/62 som mala

stanulienkat
11. apr 2020

@vevuska27 to mas vyborny tlak. Riesila by som,ak by si mala 90/60. Ak sa ti tocieva hlava,tak pomaly vstavat. Tekutiny.. Ja mavam nizsi od teba a sem tam sa mi toci hlava,ked prudko vstanem. Trochu moze znizit tlak,ak si das pohar vinka,alebo nejaky alkohol. To rozsiruje cievy kratkodobo a moze trochu klesnut tlak. Alebo sa nekup v horucej vode. Ale inak mas fajn tlak.

pribinak
11. apr 2020

Zelený čaj.

pribinak
11. apr 2020

@stanulienkat výborný nie, spodný má fakt nízky

vevuska27
autor
11. apr 2020

@stanulienkat obávam sa, že pri 1 pohári vína by to asi neskoncilo :D

stanulienkat
11. apr 2020

@pribinak nizky nie. Trochu nizsi mozno hej.

sense
11. apr 2020

@vevuska27 to je moj bezny tlak.... zvys prijem tekutin... obmedz kavu pi skor zeleny a biely caj... nevstavat z prudka

zuzi0911
11. apr 2020

Mávam tlak 90/50. Najviac co som mala bolo 110/60 a to sa občas viem cítiť zle pri nom 😀
Ale pijem budisku obsahuje viac soli, čiže aj ten tlak trosku dvíha. Do toho treba vuac soliť. Nedvíha sa rýchlo atď..

matka1204
11. apr 2020

@vevuska27 100% cviklovu stavu 30ml 2x denne mne to zaberá, citim sa oveľa lepsie a je to aj zdravšie narozdiel od tabletiek😊

lubina
11. apr 2020

@vevuska27 najrychlejsie je napit sa hodne...a potom kava, ta mi pomaha, ale aj cviklova stava ako tu baby pisu je dobra...tabletky si nastastie zatial davat nemusim

majamat
11. apr 2020

@pribinak spodny tlak je norma od 60. mozno je v nizsich hodnotach, ale stale v nrome.

TK stupa castoktrat vekom. v mladom veku sa pohybuje v nizsich hodnotach, teda ked sa jedna o fyziologicky tlak krvi, nei ochorenie.

anulienka26
11. apr 2020

@vevuska27 veľa tekutín a áno, ako je vyššie spomenuté soľ 🙂 tyčinky, chipsy si kľudne daj 🙂 pohoda

mrnn23
11. apr 2020

Ja mávam tlak 40 na 60 a to mi verte, že keď si ráno niekedy nestihnem dať kávu, tak pomaly odpadávam. Kávu si však nedávaj s mliekom a pokiaľ sa ti dá, tak aj bez cukru. Nie žiadne instantné, ale zalievanú (turka :D), alebo z kávovaru presso. + je potrebné vypiť minimálne 3 litre vody a tiež sú veľmi dobré zelené, čierne a bylinkové čaje.

miskooo1987
11. apr 2020

Mavam okolo 100/65 na preventivkach, a doktorka sa ma akurat opyta, ci nemam zavrate pri vstavani z postele alebo stolicky, a ze ked nie, tak to je fajn a nic netreba riesit.

eliska13
12. apr 2020

@vevuska27 ja mám ešte nizsi a to som dosť aktívny typ človeka.Ked som to riešila u lekára, že som celé doobedie unavená, malatna poradil mi len veľa športu, veľa vody, malo kávy skôr zelený čaj, ráno sprchu studensiu a dobre vysuchat nohy od spodku k stehnami.Viac soliť, hlavne pravidelne jesť.Obcas vidím hviezdičky, keď sa postavím prudko.mna viac trápi tá únava doobedna som typ sova ozivam poobede a večer.ja mám niekedy 95/65 ale vzdy lepsi nízky tlak ako vysoky

mrnn23
12. apr 2020

@eliska13 ahoj, môžem sa spýtať, že prečo Vám povedal, že máte piť málo kávy? Myslím, či to aj zdôvodnil. Ďakujem.

eliska13
12. apr 2020

@mrnn23 lebo káva odvodnuje a často po nej príde ešte väčšia únava a vraj veľa nizkotlakarov je na svoj nízky tlak zvyknutych a, keď si dajú kávu môžu mať búšenie srdca, nepokoj
Ale aj tak ráno začínam slabou kavou