Ako si vynútim skorší menzes, keď ho nechcem mať na dovolenke?

xxxxxnnnnn
6. jún 2014

AHojte, ideme na dovolenku a presne v prvý den mám dostať menzes. Ako docielim, aby som ho dostala aspon o týzden skôr?

ukulela
6. jún 2014

Su specialne lieky na oddialenie / vynechanie / oslabenie menzesu. Nemusia to byt len hormonalne tabletky. O skorsom spusteni neviem.
Preber to s lekarom / alebo aspon v lekarni.

mawka
6. jún 2014

@ukulela
@xxxxxnnnnn vola sa to norethisteron. ak uzivas HAK, tak si proste nedaj tu 7 dnovu pauzu, tak sa menzesu vyhnes. ten norethisteron je na predpis, uziva sa tusim 3-5 dni pred nastupom menzesu a pocas doby, kedy menzes nechces mat a akonahle vysadis, menzes ti dojde.
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/pil/noreth...

henikav
6. jún 2014

@xxxxxnnnnn bud vyvolavaciu injekciu pred dovolenkou, alebo tabletku na oddialenie, ale to mi oddialilo az o cely mesiac 😉 Obidve u lekara 🙂

mawka
6. jún 2014

@henikav hej, len to je take, ze nevies, ako ti telo zareaguje. ja som po norethisterone mala menzes hned asi po dvoch dnoch, ale zato raz 10 dni a potom 14 dni a dost silny. ine baby si zase pochvaluju. vyvolavacku som tiez skusila dva krat a tiez som silno a dlho krvacala. preto sa mi osvedcila HAK, neurobit si pauzu. je to fakt na zvazeni kazdej, na odporucanie lekara a treba asi ratat so vsetkymi moznymi vedlajsimi ucinkami.

adelusha
6. jún 2014

O zamernom urychleni menstruacie som este nepocula. Norethisteron som brala minuly rok, isli sme k moru, mame dvoch skolkarov, nemohla som "neist do vody", tak som menzes oddialila liekmi a behom jesene som musela vybrat dve davky injekcii kvoli cystam na vajecnikoch ☹ Jeden mesiac cysta na jednom, dalsi na druhom vajecniku. Nikdy predtym som cystu nemala a v pribalovej informacii Noretisteronu sa tvorba cyst uvadza ako neziaduci ucinok.

emma_932
6. jún 2014

presne ako pisali dievcata, dr ti da bud injekciu alebo tabletky. ak chces nejaky babsky recept, zevraj cervene vino pomaha a horuci kupel. prip. to skus skombinovat 😉

habibi78
6. jún 2014

@xxxxxnnnnn mne ked vychádzajú krámy na dovolenku tak si kúpim áno niekde aj predaju lieky Norethisteron, lebo su na predpis, nimi si ich oddialim na tak dlho ako chcem... Ked ich vysadim, do 48 hodín prídu krámy...

habibi78
6. jún 2014

@adelusha ja norethisteron užívam od 18 tak raz do roka, teraz mam 35 a som po gynekologickej stránke zdravá 🙂

kiki68
6. jún 2014

norethisteron nikdy viac!2x som ho skusala,takze kramy nic,ale strasna hnacka...bolenie brucha, neuveritelne!
mne osobne zabera potapanie,ale pod 28m musim ist,potom je od kramov na den pokoj. Takze ked to dostanem na dovolenke,tak to riesim aspon 2x ponormi za den,z coho si vzdy dam jeden pod tych 28m. Dokonca prestanu aj tie bolesti typicke pre menzes. Ale hentie lieky uz nikdy!!!!doteraz si pamatam ako som na plazi zhanala velmi urgentne toaletu... 😖

habibi78
6. jún 2014

@kiki68 si si istá ze dovolenkova hnačka súvisela s týmito liekmi?? 😀

habibi78
6. jún 2014

Mna by zaujimalo ake dávky tohto lieku ste užívali.... Lebo mne gynekológ odporučil uuuplne iné užívanie než je na letáku... Podla váhy, cyklu atd... A v živote som nemala problémy....

kiki68
6. jún 2014

@habibi78 som si ista, ze to bolo z toho lieku, skusala som ho 2x, s odstupom 4 rokov a situacia sa po par hodinach opakovala. Cize nastupilo krutenie brucha a hnacky. Ked som liek vysadila, do par hodin to cele ustupilo. Takze tak. Kamoska skusala nejake pokusy s citronom a vinom na oddialenie,ale islo to len o 2 dni posunut...

mawka
6. jún 2014

@habibi78 tak to mas super lekara. nieco na tom bude. lebo naozaj kazdy mame ine proporcie a kazda mame iny cyklus. takto som sa na to nepozerala. ale je fakt, ze som bola nafuknuta ako balon, teda brucho, take ako pred menzesom.

habibi78
6. jún 2014

@mawka ja som brala ráno polovicu tabletky a vecer štvrtinu tabletky.... Žiadne problémy, oddialenie fungovalo, fakt po vysadeni do dvoch dni krámy...

adelusha
6. jún 2014

@habibi78 mne ich predpisoval zastupujuci lekar (moj mal vtedy dovolenku) po dlhom prehovarani so slovami, ze mi vyslovene neodporuca ich brat. Takze ziadne davkovanie mi neupravil, brala som ich podla pribalovej informacie. Mozno by to dopadlo rovnako aj s inou davkou, kazdy organizmus je jedinecny, reaguje inak.

poradca1
11. jún 2014

odialenie menzesu viem zohnat tablety kupcakova@centrum.sk

poradca1
11. jún 2014

napis mi mam, viem zohnat tablety kupcakova@centrum.sk

poradca1
11. jún 2014

napis mi kupcakova@centrum.sk