Ako si vybrať vhodný druh športu?

marcy77
3. nov 2012

Ahojte,
chcela by som sa spýtať, či športujete, či sa nejako "hýbete"? Ja by som potrebovala nejakú športovú aktivitu, kto nie 😀 , ale neviem ako na to. Nie som pribratá,
ani tučná, len strašne ochabnutá. Hlavne zadok a stehná. Môj muž mi hovorí, že keď ma capne po zadku, tak sa este hodinu ten môj zadok trasie. 😉 Posilňovnu nemôžem ani cítiť, skúšala som to viac krát, ale je to pre mna niečo, k čomu nemám absolútne vzťah. Už som vyskúšala aj zumbu. Ale to mi vôbec nejde, a odradilo ma to, keď ani po 2 mesiacoch som sa nechytala do rytmu ☹ . Čo by ste mi poradili? Doma som vydržala cvičiť týždeň. Rozmýšlala som nad behaním. Ale niekedy mam pocit, že problém je v tom, že som v tomto smere lenivá a pohodlná. Vždy si nájdem nejakú výhovorku, prečo nie. Ako sa mám naladiť na tú správnu "športovú vlnu". Ďakujem za všetky rady a vaše skúsenosti.

sissy27
3. nov 2012

@marcy77 no kto chce hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody 😉 ak si nikdy nešportovala, necvičila, tak je potom ťažko... neviem odkiaľ presne si, ale skús pozrieť, či v tvojom okolí neprevádzkujú jumping - skákanie na malých trampolínach (celkom určite je v PK a v PN), tam si nájdeš aj kamošky, pre niekoho je lepšie ak má parťáka... ak si viac individualista, tak korčule - verzia aj na leto aj na zimu, a korčuľovanie úžasne spevní najmä zadok, plávanie - to je asi najlepší šport čo sa týka posilnenia svalstva celého tela...
ja som kedysi športovala a veľa, ale pri dcére kým bola maličká nebolo kedy, a teraz by aj bolo kedy, len sa nakopnúť 😝 tiež mám stále niečo, prečo "sa nedá" 😝

eeffka
3. nov 2012

Tiež mi príspevok pripadá ako od ženy čo nikdy nesportovala. Ako decko bicykel a vela,v pubertr aerobiku taeba a vsetko čo bolo v mode,potom som 8r spinningovala ale kedze pri 2 deťoch nie je cas tak chodim behať.sa clovek obuje a ide.neobmedzovany časom ani cvicebnymi hodinami. Necvicim pre postavu ale pre to aby som sa citila zdravo.

lutriskaa
3. nov 2012

Ahoj..mozem ti odporucit beh je to skvela vec, najhorsie je k tomu sa dokopat ja mam s tym velmi velke skusenosti behu som totiz davala sancu asi 3 roky ked som sa k nemu dokopala, stale som len nadavala lebo som sa pri nom trapila, ledva dychala, proste trpela... mala som voci tomu taky odpor ale predsa som tomu davala stale a stale sancu nechapem preco....
Po nejakej dobe som sa dokopala ist behat rano lebo rucicka na vahe den predtym vecer bola taka neuprosna, ze som rano hned po zaspievani budika skocila rovno do tenisiek a som si povedala ze pojdem aj keby co bolo. Tak som sa rano vysmatlala z postele dala som si vodu so zmyknutym citronom a na lacno som si povedala ze ak nebudem vladat ze to necham tak a na moje pocudovanie sa mi bezalo tak dobre, ze som vydrzala asi 30 minut vkuse co BOL PRE MNA OSOBNY REKORD lebo vzdy pocas 30 minut behu som si dala milion prestavok :D
Teraz behavam normalne 50 minutovky ale tie si zacinam odratavat az ked dobehnem na skolak a tam sa tocim po tom skvelom koberceku co tam maju 50 minut a vyklusavam po ceste domov...
Chce to vsetko cas a hlavne trpezlivost a odhodlanie sa k cinu potom nasleduje dobry pocit, niet nad to ked endorfiny okolo teba len tak lietaju. Po case sa z toho zacne stavat zavislost ... sluchatka do usi a v behu zabudnes na vsetky problems a opustis nachvilu okolity svet, uvolnis sa...
Koniec koncov je to dobra vec pre najdolezitejsi sval a to je nase srdce, pretoze na to vela ludi zabuda, ked driluje v posilnovni, ze srdce je tiez sval a vrhnu sa na cinky bez nejakeho zaciatocneho kardia.
Dalsie pozitivum, ze sa ti z toho dost pekne vyformuje nielen nohy ako si vela ludi mysli, ale aj brucho....odkedy beham tak mam fakt o dost lepsie brusko 🙂
Skus... uvidis...urcite to nevdzavaj ..daj muziku do usi, nehlad na pocasie, pokial nemrzne je stale dobre si ist zabehat. Kazdopadne zaciatky su vzdy krusne ale zo dna na den to moze by uplne inak. Aspon u mna to tak bolo 🙂

elize
3. nov 2012

ja odporucam bodyforming, resp. bodywork. Je to kombinacia aerobiku (prvych 20 minut na rozohriatie) a dalsich 40 minut posilovania. Vsetko na hudbu s jednoduchou choreografiou.V podstate nejde o schudnutie, ale vyformovanie postavy. Ja som velmi chuda, ale taka neforemna, ziadny zadok a tak. A tento druh cvicenia mi pomaha. Rysuje sa brucho, svaly na rukach, nohach, stehnach, zadok.

Ak sa nevies dokopat k cviceniu, najdi si nejaku partacku. Navzajom sa budete "tahat". Stanov si dni v tyzdni, kedy budes chodit cvicit aj keby traktory padali. Vzdy bude existuje dovod, preco neist cvicit. Ak nejde o zivot, ten dovod jednoducho ignoruj 😉 Drzim palce.

P.S. Baby radia behanie, vyskusaj. Na cas a peniaze je to asi najjednoduchsi sposob ako zostat fit. Podla mojho nazoru behanie bud milujes, alebo ho velmi nemusis. Ja patrim k druhej skupine . Asi este pozostatok zo zakladnej a strednej skoly :D

lutriskaa
3. nov 2012

Bodyforming ak mas cas peniaze odporucam aj ja....v mojom tyzdni zastava 2 dni kedy si tento cas na seba najdem lebo mam pocit ze na bodyformingu necham ovela viac ako keby sa mam nezmyselne a neplanuplne drilovat v posilke ( nikde nieje zarucene, ze to co si cvicis na strojoch cvicis dobre a v dobrych opakovaniach ) Od toho je lepsie ist na bodyforming kde ti certifikovana instruktorka cvici podla konceptu a vie co a coho kolko opakovani kedy do toho vmontovat nejake cardio aby si aj spalila...proste je to pod kontrolou.

marcy77
autor
22. nov 2012

Dnes som konečne šla do toho. Dlho som hľadala, čo vôbec vyskúšam. A už mám prvé cvičenie za sebou. Vybrala som si fitnes pre ženy, taký kruhový tréning. Cvičila som s inštruktorkou a bolo to celkom fajn. Držte mi palce, aby som vydržala a zvykla si na pravidelný šport.

lilusikk
11. jan 2023

@elize ahoj už je to staré chcem sa opýtať ja tiež som chudá po dvoch pôrodoch mam 50kil a chcela hy som začať chodiť na kruhový tréning neviem nevyznám sa v tých cvičeniach ja by som naopak chcela pribrať ci je vhodne s takou váhou chodiť na kruhový trening lebo jesť jem všetko a zas nechcem schudnúť tým treningom.