Ako sa zisťuje leukémia z krvi?

xdada
3. aug 2024

Ahojte,chcem sa opýtať ako mi zistia leukémiu z krvi.
Aké hodnoty
Mám zvýšené leukocyty aj lymfocyty a už dlhšiu dobu ,je to aj rok rok a pol
Mávam bolesti na hrudi ktoré mi idú až do hrdla akoby som bola stále chorá a začali má aj bolieť nohy a aj ruky.Tieto bolesti mávam že 3 dní potom pokoj 2 dní a tak
Na hematologiu mi dr.nic také nepovedala len na poslala na sono brucha a keď bude patologické mám prísť a držím vám palce.
Vedel by mi niekto povedať niečo z tých mojich výsledkov
Dakujem

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xdada
autor
3. aug 2024

Áno,už som bola aj na sono brucha a je to okej
Len začal mi to riešiť alergolog lebo mu to nejde do hlavy moje leukocyty že sú stále zvýšené
Ďakujem

majamat
3. aug 2024

@xdada pri leukemii byvaju aj uzliny pozvacsovane, aj v bruchu a navyse, zrejme by si po roku uz bola v dost tazkom stave bez liecby.
zrejme to bude mat iny dovod.

dr ti nepovedala, co ti je?

leukocyty bavju zvysene aj pri infejciach. ta prva foto, tam sa vysetruje imunita a teda je tam vela zlych hodnota. neviem ake maju byt, respco presne znamena, ze je to pozvysovane, no moja dcera nikdy nemala vsetyk hodnoty v norme a vysetrovali jej to asi 3x. mne len 1x a tiez som nemala vsetko v nrome. vzdy su tam nejake dochylky, aj ked ty ich tam mas viac. a teda ja som byvala len trosku viac chora ked som bola na RP a nechodila do prace. mimo to som vcelku odolna. no imunitny system pracuje stale a bojuje s votrelcami.

majamat
3. aug 2024

no v prvom rade si to nechaj vsvetlit u lekara. tieto vysledky nie su bezne, treba na ti fakt vzdelaie a skusenosti, aby ti to bolo vysvetlene.

majamat
3. aug 2024

a eda po roku by tie Leukocity, ci aj tie podkupiny boli zhorsene pri leukemii bol by tam posun.
tie hodnoty sice vyssie su, ale videla som az vyssie hodnoty leukocitov pri leukemii. 20 a aj cez 30.
napr lyfocyty boli 80% a pod. na zciatku to byt nemusi,a le ono to stupa a zvlast ked neprebehne liecba,

xdada
autor
3. aug 2024

Ďakujem vám veľmi pekne za odpovede
Sa len bojím lebo mamina mi zomrela na mnohopocetny myelom
Dúfam že to nebude nič hrozne
Pekný deň vám prajem

majamat
3. aug 2024

@xdada a co dr na to? ak je to dlhodobo zvysene, mala by patrat po pricine.

aku ti uviedla dg?

majamat
3. aug 2024

su ochorenia, ktore sa mozu zvrhnut. neviem ci ty mas take, nevyznam sa v tom, cize v niektorych pripadoch by mali byt dr v pozore a sledovat.
pripadne sa moze stat, ze mas nejake ochorenia to ti zakryje ine ochorenie cize 2 nesuvisiace ochorenia, ale koli jednemu nie je lahke spoznat to druhe. mozno aj preto ta dr odkontrolovala pre istotu.

no co mam skusenosti, tak pri Leukemii sa riesi stav pomerne rychlo, pretoze moze mat vlemi ryhcly priebeh.

xdada
autor
3. aug 2024

Moja obvodná dr už nič nerieši
Lebo sa namňa pozerá že mi asi šibe
Ale nevadí ja pokračujem ďalej a dúfam že nič hrozne to nebude.Len má to unavuje keď sa zobudím a není mi dobre

xdada
autor
3. aug 2024

neuviedla mi žiadnu dg

xdada
autor
3. aug 2024

Ešte mi hematologicka nahmatala uzliny na krku že ju mám zväčšenu ale nie moc asi,a mám si dávať pozor

majamat
3. aug 2024

@xdada na krku mam aj ja aj moja dcera. na krku ma zvycsene uzliny polovica ludstva. su z prekonanych infekcii v hrdle.

xdada
autor
3. aug 2024

Ďakujem 😉

sisska96
4. aug 2024

Dr vyhodnotí výsledky. Netreba vymýšľať dopredu