Ako sa zbaviť závislosti na čokoláde a sladkostiach?

martusik2305
5. okt 2019

Ahojte mate overené recepty ako sa zbaviť závislosti na čokoláde a sladkostiach... Neviem si už rady skúšala som všeličo ale neodpustím si každý deň niečo sladké chcem schudnúť 10kg a toto ma dosť brzdí 😒

nistika
5. okt 2019

cukor je náviková látka ale ak ho vylúčiš úplne. tzn dávať pozor aj na pečivá či neobsahuje polievky(napr paradajková) proste total preč. potom nebudeš mať na ňho chuť. dávaj pozor aj na glykemický index...čím máš vyšší tým vyššia chuť na sladké. s cestovinami a pizzou sa rozlúč. a uvidíš chuť zmizne

mooonika1975
5. okt 2019

Čokoláda je droga, to tvoje telo chce, môžeš ale tu lepsiu papať, sladkosti môžeš vyradiť, skúsiť miesto nich ovocie, sušené trebars

packofit
5. okt 2019

Treba zvýšiť Kaloricky príjem... Chuť na sladké väčšinou vychádza z nedostatočnej výživy...

limetka69
5. okt 2019

podľa mňa je to tým glykemickým indexom, keď budeš jesť aj ryžu a zemiaky rýchlo vyhladneš a máš hneď aj chúťky na sladkosti, ja som zas a znova 3 týždeň na low carb a zmizli chute aj hlad, konečne nie som otrok jedla, jem tak aby som aj chudla, lebo nie som sústavne hladná 🙂

packofit
5. okt 2019

Častá chuť na sladké z niečoho pramení. Tu sú najväčšie problémy ktoré vnímam u klientov.

1. nedostatok kvalitného spánku - čiže tvoje telo hľadá rýchlu energiu. 2. pravdepodobne máš zlé časovanie sacharidov a teda rýchlo vyhladneš a znova ti chýba energia. 3. Zinok a Horčík ak chýbajú tieto vitamíny taktiež sa cítiš unavená a teda telo hľadá cukor. 4. Vysoká hladina Kortizolu ( stresový hormón ) určite si počula že ľudia zajedajú stress.. Tak práve sladké im zníži hladinu kortizolu a zvýši hladinu Serotonínu ( hormon šťastia ) S týmto som sa stretol u klientov. 5. PMS ...

martusik2305
autor
5. okt 2019

@packofit všetko naraz keď to takto čítam mam male dieťa, nespím, jedlo mam keď je cas , stres co sa da s tým robiť?

carimari
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
k_a_j_k_a
5. okt 2019

@packofit ako sa dá "bojovať" proti tomu stresu? Keď som v strese v práci, tak by som jedla stále sladké. A stáva sa mi to často, prakticky každý deň mám stresový 😟

adamadent
5. okt 2019

Vymenila som sladkosti za orechy. Keď idem na nákup sladkosti nekupujem do zásoby.

evittam
5. okt 2019

@martusik2305 Súhlas s
@packofit
Btw.odkial to sladke a cokoladu beries? Nekupis nezjes.😉

martusik2305
autor
5. okt 2019

@evittam nekupujem dostávam 🤦‍♀️mame tu skladisko nakoľko máme malé deti každá návšteva donesie tony sladkosti... Deťom nedávam tak sa to len zbiera a ja neviem odolať tak ujedam

evittam
5. okt 2019

@martusik2305 Vyhodiť ak to nedávas detom ani nikomu inemu alebo darovat. Btw.staci ju neotvorit.
A prepac,ale ak je pravda co pises tak neverim ze si čokoládu ani nič sladké nekupis. Ci aj do práce ci inam nosis zasoby z domu?

martusik2305
autor
5. okt 2019

@evittam som na RD nechodím nikam fakt sladkosti nekupujem a dobrý nápad vyhodiť, určite zvážim

evittam
5. okt 2019

@martusik2305 Smutne ze nikam nechodis. S detmi chodí kto von a ako ich zabavas? Treba urcite zmenit zivotny styl a najst si cas aj na seba. Potom aj ten stres nebude.

martusik2305
autor
5. okt 2019

@evittam nemyslela som to tak ze nechodím vôbec nikam samozrejme na ihrisko prechádzky chodíme..nechodím do prace .. Skor to bolo myslene tak ze keď už som doma tak ma stále láka siahnuť po sladkom... Alebo po jedle mam neskutočnú chuť na sladké, čokoládu

packofit
6. okt 2019

@evittam ďakujem...

@martusik2305 v prvom rade by bolo dobré vyriešiť stravovanie ako také, mať dostatok jedla, ktoré by pokryli minimálne vaše denné kalorické potreby ( ak kojíte tak zarátať aj to ) Presné číslo nikdy nevieme "vypočítať" pretože každé telo má iné kalorické potreby a taktiež každé telo inak spracuje to čo zjete. Každopádne viete si pomôcť aspoň zo začiatku Kalorickými tabuľkami. ( ja ako tréner taktiež spolupracujem s klientom pomocou tej appky) Ak si ju správne nastavíte vyjdu vám určité hodnoty a ak je môj odhad a názor správny pravdepodobne zistíte, že kvalitnej stravy máte menej. Čiže neprijmate dostatok energie ktoré by pokryli váš výdaj a teda, neskôr prichádzajú chute. Telo jednoducho chce nahnať rýchlu energiu v podobe cukru... Ďalej by bolo vhodné dodržať pitný režim a suplementovať multivitamíny a minerály - > napr. centrum pre ženy. ( hlavne ak ste neužívali, tak zaradiť na 2 mesiace ) Spánok, ťažko asi zabránime tomu aby ste v noci vstávali k dieťaťu.. Avšak je nutné sa zamerať na to aby ten spánok bol kvalitný. To znamená je dobré dať si pozor na to aby ste pred spaním nejedli minimálne 2-4h v závislosti od vášho tráviaceho traktu a aký typ večere preferujete. Výborné sú ranne a večerné rutiny. V neposlednom rade mám pre vás malý recept ktorý zrejme očakávate avšak to je ako posledná možnosť , pretože ak vyriešite prvotné veci budete sa cítiť oveľa sviežejšie a stresové situácie budete zvládať oveľa lepšie.

Recept - > 300 ml mandlové / kokosové mlieko + 30g glutamínu. Glutamín je aminokyselina, jej priaznivé učinky by som vyzdvihol najmä v regenerácii tráviaceho traktu, taktiež glutamín sa viaže na glukozu ( palivo pre mozog ) a teda pomôže zahnať chuť na sladké. Je to bezpečný a veľmi zdraviu prospešný suplement. 🙂

packofit
6. okt 2019

@k_a_j_k_a taktiež si prečítajte posledný moj koment... Pre vás by som odporúčal 1. ranné a večerné rutiny. Najmä otužovanie ktoré by malo posunúť vašu odolnosť voči stresu 🙂 a určite zaradiť formu "meditácie" Ak ste neposedný človek tak skôr hudba a prechádzka v lese, jóga, jazero.. ak ste skôr človek ktorý vydrží pri knihe , tak spomínaná kniha, alebo skúsiť formu meditácie... to sú presne tie aktivity pri ktorej najlepšie vypnete hlavu 🙂

martusik2305
autor
6. okt 2019

@packofit ďakujem za rady určite vyskúšam zmenu stravy a tie multivitaminy

packofit
6. okt 2019

@martusik2305 nie je začo 🙂 dúfam že pomôže, pevné zdravíčko prajem 🙂

mamcotka
6. okt 2019

Neverim ze sa da zbavit závislosti na cukre za týždeň ci dva ci tri.. to je možno len detox e telo dostane šok a bude pýtať ešte viac.. ja s tým bojujem dlhe roky. Nemusím cokoladu ale dam si zmrzlinu. Alebo coca colu ( nepijem normálnu) hoci len Zero ci light.. teraz mam tehotenskú cukrovku a colu som za cely čas vypila tak max 2 dcl. Ale zmrzlinu ci puding alebo milacik som si odpustiť nevedela. Nic mi nechuti. Zeleninu neznášam a mäso tiež dookola nemôžem jesť. Ak by som sa mala zbaviť závislosti na sladkom museli by ma držať buď v nemocnici alebo väzení.. ked mi klesne cukor v krvi zacnu sa triasť ruky a dostanem vlčí hlad.. takže aka rada pre mňa??

k_a_j_k_a
8. okt 2019

@packofit Ďakujem. Začala som pred nedávnom aktívnejšie cvičiť, pri tom dokážem vypnúť. Skúsim aj to ostatné 🙂