Ako sa zbaviť prebytočnej vody v tele?

luckajanko
7. aug 2019

Ahojte, máte nejaký recept prip.vyzivovy doplnok ako sa v lete zbaviť prebytočnej vody v tele? Denné vypijem tak 3l vody, ráno som v pohode a do večera som dvakrát taká.. brucho mám ako pred pôrodom a puchnu mi aj nohy. Viete niečo doporucit?

zanta3
7. aug 2019

@luckajanko Take tie veci na odvodnenie z lekarne si skusala? Mozno by ti to pomohlo alebo si nieco silnejsie pytaj na recept od OL.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sarinka2012
7. aug 2019

@luckajanko ahoj, mam rovnaký problem 😞 mne pomohli tabletky na odvodnenie slimjoy, nezaberie prvá,ale tak po 5 dnoch to bolo neporovnatelné a ešte jedna vec ale to neber ako radu lebo neviem či je to dobrá rada len na mna to funguje - tak cca 2-3 dni asi 2x za mesiac sa moje telo rozhodne komplet zavodniť, to už viem že pijem, pijem a nejdem na wcko vobec a večer 3 kg navyše na váhe a ja ako balon, každý mi odporučal vela piť, ale mne to bolo ešte horšie, všetka voda ostavala vo mne a pritom som pila na silu lebo som nebvola vobec smadná, teraz počuvam moje telo - som zavodnená, nie som smädná tak nepijem, niekedy za celý deň len postupne 0,5 litra vody ( ešte raz opakujem neradím - len píšem čo mi zaberá, lebo nepiť nie je zrovna dobrá rada 🙂 ) ked som sa snažila doplniť tekutiny o to viac a na silu bola som zavodnená aj 4-5 dni a uplne na nervy, ked pijem len tolko kolko som smadná ( v dnoch zavodnenia, inak bežne sa snažím cca 2 l) tak ma to pustí do 2 dni + tie tabletky velmi pomohli, je tam extrakt z brokolice, melonu a pod. ja možem len doporučať, pri pravidelnom užívaní som nebola už 2 mesiace zavodnená čo je u mňa zázrak.

danushik
7. aug 2019

najlepsie,co mi zabrali.. ani brusnice, ani forfemina... jedine toto 🙂

chovancova27
7. aug 2019

mne pomohla detox kúra www.wowtea.sk.
je to bomba

ildiko36
7. aug 2019

@luckajanko 3litre az neni vela..ja pijem do 5L denne ..je leto a teplo..vela vody sa ti strati z tela s dychanim a spotenim..za opuchnutie Dk moze byt problem krcova zyla..dakedy roby problem hlboka krc.zyla..to nevydis.alebo pijes mineralnu vodu co ti zadrziava vodu v tele..ja som mala stale opuchnute nohy ked som pila lucku mineralku..trvalo kus kym som na to prisla😏

luckajanko
autor
8. aug 2019

@ildiko36 ja pijem ráno čierny čaj a potom celý deň čistú vodu s citrónom inak žiadne minerálky, kedysi som vypila tak pol litra vody za deň a vôbec som nepociťovala smäd, teraz si dávam pozor aby som aspoň tie tri litre vypila ale zakaždým vidím ako sa mi naleje brucho vodou a chodím ako balon

ildiko36
8. aug 2019

@luckajanko a kolko citron s vodou denne vypijes?
Ked prijmes vela vit c telo ti spotrebuje kolko tvoj organizmus potrebuje zvysok c vit ti odchadza cez oblicky..ked prijmes dlhodobo vela c vitaminu moze ti poskodit oblicky

ildiko36
8. aug 2019

@luckajanko na vyske nam bolo spomenute o predavkovani vit c ..to som teraz nasla na nete.. a prekopirovala som ti.nechce sa mi to hladat v poznamkach..mam to niekde odlozene..
.Existuje niekoľko štúdií s nejasným záverom, ktoré opisujú, že nadmerné užívanie vitamínu C môže vytvárať obličkové kamene, v extrémnych prípadoch až obličkové zlyhanie. Iné štúdie hovoria o tom, že veľké dávky Céčka“ môžu maskovať poškodenie pečene a spôsobovať bolesti hlavy, nespavosť a dráždenie žalúdka. Stále však platí, že množstvo vitamínu C, ktoré nie je extrémne vyššie ako odporúčaná denná dávka, vylúči organizmus sám v podobe moču

luckajanko
autor
9. aug 2019

@ildiko36 za deň miniem tak max.jeden citrón to je dúfam v pohode, či? Čistá voda mi sama nechutni ale teraz som sa zľakla lebo v minulosti som mala problémy s obličkami aj pecenou

ildiko36
10. aug 2019

@luckajanko jeden citron je v pohode ale ked si mala problem s pecenou aj s oblickami prosim ta nepodcenuj to..daj si to vysetrit..minimalne sono oblicky a pecene a odber krvy na pecenove testy, moc si daj vysetrit!neviem ake zdr.problemy si mala ale príznaky, ktoré môžu poukazovať na chorobu pečene, (ale zároveň nemusia), patrí tlak v pravej strane brušnej dutiny, prípadne pod pravým rebrovým oblúkom" nafukovanie, pocit zhoršeného trávenia, celková slabosť,zvýšená únava, svrbenie kože. Môžu sa objaviť zvýšená teplota, zimnica, zmeny farby stolice či moču. V pokročilejších štádiách býva zjavné žlté sfarbenie kože, prípadne očných bielok, opuchy dolných končatín, zväčšenie obvodu brucha, rozličné prejavy krvácania, či už do kože alebo podkožia, prípadne do tráviaceho traktu.
Od oblicky zase opuch Dk..vynechaj sol z jedalnika sol tiez zadrziava vodu v tele..

damianik
26. jan 2020

Priberanie na zadku a bruch

damianik
26. jan 2020

Forfemina

vedorka
27. jan 2020

@luckajanko ahoj, neviem, ci to este riesis, ale rbl Varixinal mne v tomto velmi pomohli. Su voľnopredajné na zily a opuchy. Beriem ich s vacsimi, mensimi prestavkami cca 10 rokov. Vzdy vidim, ked ich vysadim.