Ako sa zbaviť ploštíc??

cakamebabo
30. jan 2020

Dobry deň. Prosím poraďte mi ako sa zbaviť ploštic... Presťahovali sme sa do nového krásneho bytu nikto tu pred nami po rekonštrukcii nebýval no mesiac po šťastnom bývaní sme zistili že tu su plostice, mam 2 malé deti ide ma z toho poraziť 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

jani321
30. jan 2020

@cakamebabo ahoj. Najlepšie je zavolať firmu, je to istota. My sme ich mali v lete, dali sme urobiť 2 postreky a máme pokoj. Treba zistiť, či ich nemajú aj susedia, lebo vedia preliezat z bytu do bytu.

stela01
30. jan 2020

@cakamebabo evidentne sú už v dome ... keď že byt bol nový a niesla si si tam asi vaš nábytok .
Treba nahlásiť a vystriekat cely panelák 🤷🏼‍♀️

brezza
30. jan 2020

@cakamebabo presne, vystriekat vsetko, nielen byt ale aj cely dom. Tak sa to robi. A vyhadzat vsetky matrace, najlepsie aj deky, ale to vsetko vam povedia z tej firmy.

kittykat22
30. jan 2020

@jani321 musis nechat profi vystriekat byt. A potom zmiznu, neboj. Mali sme tiez v byte 🙈 ked som bola studentka, suseda ich domov natahala, a kamarat ma Airbnb a natahali hostia par krat. Po deratizacii mame vsetci klud 🙂

cairka
30. jan 2020

Netreba vyhadzovať, treba zavolať desinsektora. To by bolo treba vyhodiť komplet všetko, lebo ona môže byť zalezená aj v škáre v skrini, v parketách,hocikde.... My sme si asi z niekade doniesli jednu a našťastie sme to poriešili, kým jej "deti" nezačali mať deti. Pokiaľ je to na začiatku, stačia 2 postreky. Tí, čo boli u nás ale upozorňovali, že neodporúčajú len parou, ale chemicky. Neviem posúdiť, či to bolo len v rámci konkurenčného boja, alebo nie, ale my sme teda zvolili chemický postrek . Dá sa to riešiť aj cez správcu domu.

nikpa
30. jan 2020

@cakamebabo sama sa ich nezbavís, treba odborný zásah

janaakt
30. jan 2020

My sme si pred troma rokmi doniesli domov plostice z jedneho penziona. Nastastie, sme to podchytili velmi rychlo a mali sme doma len par jedincov. Zavolali sme dezinsektera, ktory nam dvakrat spalnu, gauc v obyvacke a stupacky vystriekal a nastastie sme uz mali pokoj. Ak by si bola z KE, resp okolia daj mi vediet, mozem ti na neho dat kontakt. Kazdopadne, ak tam po rekonstrukcii nikto este nebyval a by odkedy ste sa nastahovali ste neboli nikde, odkial by ste si ich mohli doniest, pravdepodobne k vam prisli z okolitych bytov. Informovala by som domoveho dovernika, nech sa to riesi globalnejsie.
Nic nevyhadzuj, nicim nehyb, vtedy sa zvyknu roztrusit po byte.

tanalyn
30. jan 2020

Toho sa sami nezbavíte, normálne treba zavolať deratizátorov, oni vám nastriekajú byt takým prípravkom a vypustia tam takú paru aby ich vylákali von a prešli po tom prípravkom a zabilo ich to. Ale nemôžu striekať také veci ako oblečenie a podobne takže by som odporučila všetko vyprať na čo najvyššiu teplotu

mirkava
30. jan 2020

@cakamebabo deratizer.... vycistit celu bytovku..... mohli prist od susedov

slavka173
5. feb 2020

My sme sa ich zbavili sami. Viackrat sme urobili postrek Protect sprajom a vsetko vyprali na 60 stupnov.

pieksamaki
5. feb 2020

Ako vyzeraju? Nemate niekto.odfotene ?

predajmamina
8. feb 2020

@slavka173 ahoj. Prosím ťa kde kúpiť ten sprej ?

slavka173
8. feb 2020

@predajmamina v lekarni alebo cez net.

jessica2109
21. feb 2020

@janaakt môžem sa opýtať a tam v penzióne ste nezbadal ze sú??

jessica2109
21. feb 2020

@janaakt my sme išli v nedeľu na chatu do hôr. Je nás viac aj babetka mame no v noci ako som sa začala skrabat som zapla svetielko a liezli na posteli, okamžite som vyskocila zobrala malého a išla z izby.. Lenže v tej izbe som mala všetky šaty kufre, rýchlo som ich preniesla vedľa do izby a my sme s malým išli do inej izby, keďže bola noc nemali sme kam ísť.. V obývačke ma už nič nestipalo ale nespala som vôbec.. Hneď ráno sme odtiaľ odišli samozrejme a zavolali do firmy ze aké opatrenia mame urobiť, tak nám tvrdili ze všetko mam pre istotu co beriem domov vyprať a vy žehliť lebo ze jediná žehlička ulich zabije, mam postipane ruky asi zo 6 stipancov ale nikto nič nemá ale aj tak sa bojím ze si ich zoberiem domov neviem ešte ci sa dajú nejaké opatrenia urobit

ina222
2. aug 2022

@jani321 a keď vám to Eva krát postriekali už sa nič nikde nenašlo neobjavilo ????

ina222
2. aug 2022

@kittykat22 prosím ťa koľko to trvalo kým ste sa toho zbavili ? u mňa boli dva krát a už som našla dve živé odvtedy ...a pritom povedali že to nie je zle u nás mám ich len ja ..neviem ako sa sem dostali ..ale už som na nervy z toho

jani321
3. aug 2022

@ina222 nie. Myslím, že sme sa ich zbavili. Už to budú 3 roky a žiadne štípance sa odvtedy nevyskytli.

ina222
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ina222
3. aug 2022

@jani321 mne striekali pred týždňom druhý krát deň na to som našla na stene jednu živú a včera v noci v kúpeľni ďalšiu ..ja sa už idem z toho zblázniť...neviem čo mám robiť ..viete mi niečo poradiť ??🙏🙏🙏🙏

ina222
3. aug 2022

@kittykat22 prosím koľko krát vám deratizovali byt

kittykat22
3. aug 2022

@ina222 1x ale to preto, lebo sa objavili slecne nad nami. Bolo to pre prevenciu. Slecne 3x

ina222
3. aug 2022

@kittykat22 prosím ťa a potom jej to zmizlo ? ja už mám druhý krát postrek a ešte som našla včera v kúpeľni jednu zosaliem už z toho

jani321
3. aug 2022

@ina222 ten postrek ma zabiť všetky vyliahnute ploštice, vajíčka nie. Preto sa robí 2. postrek s odstupom cca 2 týždňov, aby sa vajíčka vyliahli. A odporúča sa aj 3. postrek. Ak si našla tak krátko po postreku dospelú plošticu, myslím, že musela odniekal preliezť.

ina222
3. aug 2022

@jani321 máme ich len mi nikto iný v činžiaku

ina222
3. aug 2022

@jani321 na nervy som neviem čo mám robiť prosím poraď mi niečo ...lebo sa zosypem už ....zbavíme sa toho ???🙏

jani321
3. aug 2022

@ina222 jedine znovu postriekat. Ale ak k vám preliezaju napr. zo stupaciek budú preliezat stále, pokiaľ sa aj okolité byty nevystriekaju. My sme mali asi len v izbe v počiatočnom štádiu. Lebo keď sme po postreku upratovali, tak sme našli mŕtve dospelé ploštice v posteli, gauči, v paplonoch a vankúšoch. Nikde inde sme ich nenašli. Je mi čudné, že ich máte v kúpeľni. Väčšinou sa držia tam kde človek spí.

jani321
3. aug 2022

@ina222 ja som ešte medzi postrekmi striekala každý druhý deň biolit po celom byte a umývala podlahu so savom. Aj to možno trošku pomohlo.

ina222
3. aug 2022

@jani321 v kúpeľni nemáme ani stupačky ani v byte celé to je u nás v bytovke iné ...nemôžem ani upratovať lebo ze zmijem postrek povedali že len čakať že čas to vyrieši ..dám na budúcu týždeň ešte postriekat to bude už tretí postrek

ina222
3. aug 2022

@jani321 mne povedali deratizeri že nemám ničím iným striekať a ani s čím umývať podlahu lebo ten postrek zmijem