Ako sa zbaviť hrčiek po Fraxiparine?

mess123
20. máj 2022

Baby prosím potrebujem seriózne rady.
Som sama, musím si pichať fraxiparine a keďže do brucha nesmiem, do ramena sama nedokážem takže ostávajú iba stehná. No v poslednom čase mám problém nájsť miesto kde by nebola hrčka, modrina alebo čerstvý bolestivý vpich. Samozrejme striedam stehna ale aj tak keď už nie je voľné miesto pichnem pravdepodobne do tej hrčky a potom aj celý deň mi odtiaľ tečie krv. Takže potrebujem overené rady ako sa ich čím skôr zbaviť aby to nebolo utrpenie keďže mám pred sebou ešte 3 a pol mesiaca istých s fraxiparinom.

pribinak
20. máj 2022

@mess123 muž tá nemôže pichat do rúk či zadku?

mess123
autor
20. máj 2022

@pribinak vyššie som napísala že som sama on pracuje v zahraničí, momentálne sme viac bez seba ako spolu keďže sa snaží si to odmakať kým nie sme pri konci s bruškom

e1i
20. máj 2022

@pribinak do zadku sa fraxiparine nepicha. Stehna ramena a brucho su ok.

gulocka98
20. máj 2022

@mess123 ahoj, mala som ten isty problem a odkedy som vymenila za clexane nemam ziadne hrcky 🙏 mne ten fraxiparine nesadol velmi m svrbeli miesta vpichov.

mess123
autor
20. máj 2022

@gulocka98 ja mam to iste a to si ich picham už 5 mesiac stále svrbenie ale myslela som si že to kvôli modrinam, takže mám vymeniť? Čítala som že clexane je horší bolestivý je na tom nieoc pravdy?

gulocka98
20. máj 2022

@mess123 boli trosku viac, stipka, ale to prejde do par sekund. Aspon pre mna bolo horsie to svrbenie, hrcky a modriny. Vymenila som po 5 mesiacoch lebo bol problem zohnat fraxi 0,6 a teda doktorka ze vymenime za clexane, vymenila by som skorej kebyze viem ze mi clexane viacej sadne 🙂

e1i
20. máj 2022

@mess123 ja picham clexane uz 5m a predtym cele prve tehotenstvo a bez problémov. Nemam pocit ze by bolelo viac a hrce nerobil

domka222
21. máj 2022

@mess123 prečo nemôžeš pichať do brucha?

simona92101
21. máj 2022

@mess123 clexane som si pichala skoro 3 mesiace,ziadne svrbenie,ani hrcky.obcas zastipalo,ale to bolo vinou zleho vpichu.skus vymenit

18dada18
21. máj 2022

@mess123 prečo nemôžeš pichat do brucha? Ak robí hrčky a svrbí tak treba vymeniť za Clexane ako píšu aj baby. Ja picham Clexane 3 mesiace a zatiaľ bez týchto problémov. Akurat, ze niekedy trošku viac štipká. Ja si ho však prelievam do inzulinovych striekaciek 😊 je to oveľa znesitelnejsie ako originál. Ihly sú super ostré a menšie a tenšie. 😊

ikonica
21. máj 2022

Ja som cele dve tehu pichala clexane do brucha (najskor to bol fraxik, ale mala som reakciu, ktora sa potvrdila aj v krvi zvysenymi eozinofilmi, tak mi ho vymenili)... Do stehna som to nedavala, do ramena mi nemal kto (manzel sice bol doma, ale asi by odpadol pri tom)

ikonica
21. máj 2022

A hrcky som mala aj po clexane, aj modriny, bodky, aj mi tiekla krv po vpichu... No na rozdiel od fraxiku som po nom nemala svrbenie...

gabriela_obzerova
21. máj 2022

@mess123 to je velmi individualne. Skusila som oba. Oba mi nieco sposobovali. Do brucha nemozes kvoli tehu? Ja som pichala tri tehotenstva len do brucha, ci dole, hore, naboku…. Kam sa dalo. Tam to bolo najmenej bolestive, nikam inam som nedokazala. Modrinky, hrcky… to musi same zmiznut. Mozes zmenit a skusit ten Clexane inak