Ako sa zbaviť divého mäsa?

vava_1994
30. jan 2023

Mala som prednedávnom zarastený necht, ten už je v poriadku ale vždy som si chrastu z toho mäsa dala dole s tým, že to bude okej..nejaké osvedčené a hlavne domáce recepty, po prípade niečo z lekárne?..čertov nechtík nepomáha

faustinocka
30. jan 2023

@vava_1994 ja že píšeš o divine podľa nadpisu🤣

vava_1994
autor
30. jan 2023

@faustinocka 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

stellarstar
30. jan 2023

@faustinocka aj ja 🤣🤣

maranta_leuconeura
30. jan 2023

Mne museli vyrezat 👍 ale ked chces dalej trpiet, skusaj dalej ,,babske rady"

viestta
30. jan 2023

@vava_1994 vyber sa s tym nachirurgiu a neryp si do toho sama

lienka.7
30. jan 2023

@vava_1994 smer chirurgia a odborné odstrániť (vyrezat), aby si si ešte viac neodborným zásahom to nepoškodila. Plus taka fajn infekcia tiez nie je na zahodenie...

sisa5
30. jan 2023

@vava_1994 pravdepodobne tam je este kusok zarasteneho nechta
Podologicka cachtice... 👍👍

guga79
30. jan 2023

@vava_1994 ja som skoncila s tymto na chirurgii, museli mi vytvoriť nove nechtove lôžko...pripadne ak to nie je velke, spravia to aj na pedikure.... Alw domace recepty velmi nepoznam. Neviem, v akom to mas stave

vava_1994
autor
30. jan 2023

@lienka.7 ku chirurgovi som pred pol rokmi isla a bohuzial nepomohlo, a čo tak čítam tak niesom jediná ktorej to chirurg len zhoršil

mergimar
30. jan 2023

@vava_1994 ja som bola s dcérkou asi pred 2 rokami u chirurga. Vystrihol fajny kus, no i tak sa to vratilo. Dokonca nechet bol este len do polovice vyrastený a už zarastal. Vyriešila to pedikerka, ktora s tým má skúsenosti. Vystrihla, že vraj bezbolestne a kázala natierať betadinom.Potrebuje to však čas. Skúsená pedikérka vie zhodnotiť, či to zvládne ona, alebo je to už na chiruga. My odvtedy máme pokoj.

vava_1994
autor
30. jan 2023

@mergimar mne presne toto isté pre pol rokom..nemala som však divé mäso len hnis zo zle zastrihnutého mäsa..a išla som presne len kvôli nalzorom a odporúčaniam čo som čítala tu..viac už ku chururgovi nejdem, jedine tá pedikérka..

saxana000
30. jan 2023

Chirurgia a plastika nechtoveho lozka.za 10e mas naveky po probleme.muz bol v Hlohovci v case najhorsej korony kedy ho ziadny chirurg ani pedikerka nechceli zobrat.zapal strasny tam mal tiez si do toho rypal sam a dopadol s antibiotikami na 2 tyzdne az potom mu to mohli spravit.ale ma to super velmi pekne a necht viac nezarasta

teki1
30. jan 2023

Leptacia tyčinka dusičnanu strieborného a dusičnanu draselného 10x115 mm elastická.Vyzerá to takto,kamoška to kúpila voľnopredajne v Rakúsku https://www.vamida.de/silbernitrat-kaliumnitrat...
Potrieť divé mäso a do 3 dní sa krásne bezbolestne stiahne

sisa5
30. jan 2023

@vava_1994 urcite odporucam tie cachtice, pedante
Chodim tam so synom, riesi aj zarastene nechty, aj dive maso, sponami sa to vyrovnáva

vava_1994
autor
30. jan 2023

@sisa5 ďakujem krásne za typ🙏🏼bývam v Podolí a to som ozaj netušila, že niečo také existuje v Čachticiach

sisa5
30. jan 2023

@vava_1994 pani je naozaj velka odbornicka
Moj syn to mal v stave, ze mu pomaly hrozila amputacia prsta
Dala mu to dokopy, aj ked je to beh na dlhe trate, ale teda on to mal chronické

nikpa
30. jan 2023

@vava_1994 mne na chirurgii teda pomohli s divím mäsom. Asi si bola u volakeho babraka. Keď nechceš ísť znova k lekárovi tak aspoň dobrej pedikerke. Inak prečo si to zaradila do fóra medzi recepty? 🤦😄

babulkomale
31. jan 2023

@nikpa predpokladam ze ona to tam nezaradila 🤭😃

teleskop
31. jan 2023

@vava_1994 AKOZE toto je medzi receptami?

teki1
31. jan 2023

@teleskop Hej,recept na divinu.👀😎😄 Mäso ako mäso

vava_1994
autor
31. jan 2023

@nikpa
@teleskop neviem ovplyvniť kde sa táto diskusia po zverejnení dá

halusska
10. mar 2024

Mesiace som mala zapálený palec na nohe. Nakoniec sa mi na ňom spravilo divé mäso. Rozhodla som sa, že si necht nechám vyrásť. Bol to boj. Kadečo som pokúšala. Pomohlo mi toto: nohu som si vo vode nechala vymočiť. Očistila som miesto od tvrdých častí, hnisu, pod odrastenú časť nechta som natlačila vatu, aby sa nechet nadvihol. Áno, bolelo to. Ale po pol hodine začala bolesť konečne ustupovať. No a na divé mäso som začala striekať 3% peroxid vodíka. Kľudne 10x denne. Proces opakujte. Okrem vaty (môže byť aj gáza), tá vydrží niekoľko dní. U mňa po dvoch dňoch zlepšenie o 80%, zápal ustupuje, bolesť už takmer žiadna.

vava_1994
autor
9. apr 2024

@halusska aj zmizlo to maso? Ako to dopadlo?

buba55555
5. jún 2024

@halusska dobry den, aj mna by zaujimalo ci to maso zmizlo