Ako sa vysporiadavate s tetániou?

perlita007
7. mar 2024

Ahojte, ako sa vysporiadavate z touto chorobou...? Mne ju dnes zistili.....po dlhých zdravotných problémoch......a nakoniec toto.....

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gemerka17
7. mar 2024

@perlita007 nie je to choroba, ale syndróm. Ma to neskutocne množstvo ľudí. Príčinu tvojich ťažkosti treba hľadať v jadre. Drvivá väčšina je to psychika. Čiže pravidelne terapie so psychologom, pripadne pomoc psychiatra ak je nutná. A musíš na sebe pracovať, je to iba tvoj boj.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hopsas
7. mar 2024

@gemerka17 prečo psychika? Neviem pretosa pýtam lebo všade čítam že je to len nedostatok horčíka

mamina7070
7. mar 2024

@hopsas psychogenna tetania pohladaj si na nete
tetania je spojena s psychikou

gemerka17
7. mar 2024

@taynee
@hopsas nie je to o vitaminoch. Tie sa samozrejme dopĺňať môžu a musia. Ale aj po ich doplnani ma množstvo ľudí problémy tak, že si volajú zachranku. Sú tam úzkosti a panicka porucha a to treba liečiť u psychiatra. Takmer nikto z pacientov si to priznať nechce a preto antidepresiva predpisuje aj neurolog. Na tetaniu sú nasadzovane pomerne často pri tých ťažších stavoch - psychickych stavoch.

betulinka1
7. mar 2024

@perlita007 na Sk ti daju horcik, v zahranici vapnik a draslik. Nakolko nie kazdy moze magnezium. Tetaniu musi prijat ako varovanie, ze nie co nie je v poriadku, mozu to byt hormony, dopamin, serotonin, kortizol, mozu to byt tráviace problemy, intolerancie, Hit. Je toho vela. Musis si to v klude nastudovat, skusat co ti zabera a hladat riesenie. Ziadny lekar ti nepomoze, pomôžeš si iba sama. Ak mas silne prejavy, davaju na to chvilu antidepresiva ale to by malo byt iba docasne a ma ti to pomoct s prekonanim strachu o svoj zivot.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vakatko
7. mar 2024

Tetániu spôsobuje stres a nezdravá strava, ktoré Prekysľujú organizmus.
Organizmus sa prirodzene Alkalizuje, tým že si berie Magnézium, Vápnik a iné minerály z orgánov, svalov, kostí ....
Vylúč cukor, bielu múku, bravčové mäso, kofeín, čokoládu, rajčiny, sladké nápoje ...
Jesť viac Alkalizujúce potraviny zeleninu, ovocie, bylinky a bylinkové čaje na odkyslenie.
Vývar z kostí a Probiotiká pomôžu.

perlita007
autor
7. mar 2024

@gemerka17
@vakatko super, určite idem na ten zdravší spôsob života, i keď nestravujem sa nezdravo, ale idem asi viac zeleninky, ovocia.....ďakujem za typ

jankaryan
7. mar 2024

@perlita007
@perlita007 skus lekárku poprosiť nech ti napíše liek Spitomin ...je to liek na úzkosť ale tento liek má nejakú zložku ktorá je dobra na tetaniu ja som mala neurogennu tetaniu a mala som ju dva krát a dva krát som ju porazila...Spitomin mi pomohol veľmi aj kolegyni zistili tetanku tiež brala SPITOMIN POMOHOL AJ JEJ

perlita007
autor
8. mar 2024

@jankaryan ooo super, ďakujem ....určite sa mojej doktorke o Tom zmienim

marion30
8. mar 2024

@hopsas strach zo strachu a tetánia je vyustenie

marion30
8. mar 2024

Ahoj ja som mala cca pred 2rokmi akútny záchvat a potom to išlo..čo som ja navnímala tak za tým bolo najprv vyčerpanie ,pred tým covid atď...a následne Panické ataky úzkosti atď...štitna žlaza hodnota 54, norma je do 5 tušim...lieky neberiem žiadne nič nepomáhalo,pomohla som si sama a to tým,že som začala ukludnovať nervy a nervovú sústavu...iná cesta nieje
Teraz mám štitnu 3,4 ako zdravý človek 😉

lalia33
8. mar 2024

@marion30 a ako si si ukludnovala nervy a nervovú sústavu?

minenkak
8. mar 2024

@perlita007 buď rada ,že ju máš v tomto období a nie pred tridsiatimi rokmi,nič musíš sa naučiť fungovať s týmto obmedzením

marion30
8. mar 2024

@lalia33 jednoducho sa musíš dať čo najviac do kľudu,techniky sú rôzne od nového mind setu cez automasáže,stimulácie vagus nervu,reflexna terapia atď toto aspoň teda ja robim