Ako sa u vás prejavuje tetánia?

27. sep 2024

Ahojte zaujímalo by ma ako sa u vás prejavuje tetania. Je tu veľa diskusii o tom ale konkrétne ma zaujíma či sa to môže prejavovať tak že hocikedy z ničoho nič, Normálne sedíte a začne vám tŕpnuť napríklad ruka alebo noha. Úplne z ničoho nič.alebo sa vám to stáva keď myslite na niečo zle a potom tie príznaky sa objavia? Ja ju síce ešte nemám diagnostikovanú som objednaná na vyšetrenie ale zaujíma ma to keďže moj prípad je ten prvý že z ničoho nič sa mi to stáva a trvá to kľudne aj pól dňa.

danusskaaa
27. sep 2024

Tŕpnu mi ruky a nohy hlavne v noci, pre diagnostikou ma až zaseklo počas chodenia (hlava chce ísť ďalej, telo nefunguje), padali mi veci z rúk, bez toho aby som si bola vedomá, že som to pustila- necit v rukách. V tehotenstve mi trpli končatiny viac, hlavne v noci. Teraz je to lepšie, denne beriem magnézium a pijem aj vodu magnézium. Ak mi brní v končatinach viac dám si magnosolv- ale po dlhšom braní ma z neho preháňa. Takže všetko s mierou...

michaela404
28. sep 2024

@danusskaaa môžem sa spitat aké magnezium beriete aj ja som tehotná a mam tu tetaniu horšiu ako hovoríte veľmi pekne ďakujem

danusskaaa
28. sep 2024

@michaela404 denne si dávam magnerot a keď je to horšie tak magnosolv- ten je na predpis. Skús piť aspoň fľašu magnezie denne, to mi pomáha