Ako sa u vás prejavovala chudokrvnosť?

lucia851
17. máj 2024

Ako sa u vás prejavovala anemia?

deti95060810
17. máj 2024

málo železa? neuveríš, ale dcéra jedla štrk, zeminu a pod.

diewcatqoo
17. máj 2024

Bola som bleda, mala som kruhy pod ocami, suche pery a ruky, narazovo som mala zavrate a slabosti a bola som hrozne, ale fakt hrozne unavena.

lucia851
autor
17. máj 2024

@diewcatqoo mala si silné tie závraty?

carolynka
17. máj 2024

@lucia851 ja som bola strasne unavena, a ked doma vysla 10schodov, strasne mi buchalo srdce a musela som sa pridrzat zabradlia. Neskutocna unava a slabost

lucia851
autor
17. máj 2024

@carolynka brala si potom železo?

diewcatqoo
17. máj 2024

@lucia851 no obcas ma motalo, ak by ma vtedy videl niekto, kto ma nepozna, myslel by si, ze som asi opita

carolynka
17. máj 2024

@lucia851 ano, dostala som 2 injekcie a uz vyse roka beriem kazdy den zelezo, a je to ovela lepsie

prirodalieci
17. máj 2024

podla toho, aka... mierna, silnejsia, po porode som mala mierne silnu anemiu (ale mne chybalo aj Dcko aj probioticke kultury) a to mi busilo srdce , prve 2 dni odpadavanie, zadyhanost, velky sum v usiach pri namahe, zatemnovanie pred ocami, neschopnost tak racionalne premyslat, uzkosti, zla nalada, nechut nic robit,nespavost....celkova slabost, a bledost velka ktora je vidno hlavne na perach , ak su menej ruzove a viac do bleda tak to je ono, este je to vidno aj na ociah, proste je to vidno ze si taka ako unavena...

prirodalieci
17. máj 2024

tiez aj nechut do jedla a pocit na zvracanie sa moze objavit, alebo opacne, ze nevies sa dojest

lakebabe
17. máj 2024

@lucia851 extrémne bledá som dlho bola, kruhy pod ocami, závrate, chronická únava, malátnosť, problémy s trávením, padanie vlasov, busenie srdca, slabosť no bola som na odpis , keď sa mi to už konečne podarilo ako tak zastabilizovat väčšina z toho vymizla mam konečne normálny odtieň, kruhy pod ocami nemám a mam omnoho viac energie ale musím stále jest zelezo

prirodalieci
17. máj 2024

ak zijes blizko prirody, na dedine alebo tak tak by som odporucala bylinky ako pupavove listy, prhlavu davat do jedla , polievok, najlepsie cersvte aby nestracali na vitaminoch 🙂 alebo ked tak aj stiav, lebo v bylinkach je to zelezo dobre vstrebatelne lebo su tam mineraly aj ako horcik a tiez aj vitamin C co je tiez potrebne k vstrebaniu a mnoho dalsich

augustovkaa
17. máj 2024

@lucia851 ja som nemala žiadne príznaky, na preventivke mi zistili stredne ťažkú anemiu. Doktorka mi povedala, že moje telo sa naučilo s tým žiť.

sense
17. máj 2024

Nonstop unavená a ruky studené až po predlaktie a nohy od chodidiel do pol lytok

nelly234
17. máj 2024

Bola som unavená, bledá, slabá, točila sa mi hlava, vypadávali mi vlasy

lucia851
autor
17. máj 2024

@nelly234 moc sa ti točila hlava?

marianarem
17. máj 2024

@lucia851 Ja som mala dost silnu po porode, bola som velmi bleda, ale inak nic. Alebo to zaniklo popri vsetkom ostatnom. Ale v puberte ked som mala, tak to som bola unavena, malatna, spava a bolelo ma telo ako pri chorobe.

nisia
17. máj 2024

@lucia851 ja som sa citila slaba, unavena, vela som spala, teplota 37,2 vkuse dva mesiace, sklenene oci, ktore ma zacinali boliet, bolest hlavy, studene koncatiny. Uz ked mi zacina byt zle zvycajne mam skleneny pohlad akoby slzave oci a unavu dam si zelezo a dost rychlo sa mi polepsi asi do pol hodiny resp. do hodiny.

nelly234
18. máj 2024

@lucia851 áno, to bol u mňa jeden z hlavných príznakov, niekedy mi bolo až na odpadnutie z toho ako sa mi všetko krútilo pred očami

lucia851
autor
18. máj 2024

@nelly234 keď si sa postavila si sa točila?

nelly234
18. máj 2024

@lucia851 Aj, ale napríklad aj keď som bola dlhšie na nohách,prípadne keď som si prudšie sadla/ľahla

nelly234
18. máj 2024

Ak máš podozrenie na anémiu tak existuje aj domáci test na hladinu železa, dá sa to objednať normálne cez internet

lucia851
autor
18. máj 2024

@nelly234 ja ju mám diagnostikovanu od lekára beriem od včera železo a cviklu a čučoriedky jem