Ako sa stravovať počas histamínovej intolerancie?

masenkamedvedova
24. aug 2019

Dobrý deň môžte mi prosím poradiť ak je tu niekto s takouto diagnózou, moja mama ju má a nevieme si dat rady co zje snaží sa presne do bodky stravu variť bio výrobky ale máva aj tak občas kŕče bolesti. Všade kde sa pýta tak mykaju plecami že nevedia co s tým ale ved niečo musí jest. Prosím potrebujeme odborníka ak poznáte mate skúsenosť aj Martin BB tak zájdeme aspoň na kontroly na posedenie poradiť kde co začať robiť. Moc nám pomôžeme. Vopred ďakujeme za každý tip poprípade aj názor na túto diétu co jest nejesť kúpiť vitamíny fakt moc nám to pomôže

diewcatqoo
24. aug 2019

Ahoj, podla coho sa stravuje mamina? Ma nejaky zoznam? Na nete sa da najst svajciarsky zoznam potravin, ktory je dost obsiahly a ma tam zaznacene, ktoré potraviny su nevhodne a v akom rozsahu, a naopak, ktore su vhodne.
Syn ma tuto diagnozu a aj po porade s inymi ludmi, ktori to maju, som zistila, ze je to vysoko individualne kto co znesie. Jedni napr neznesu paradajky a citrusy, moj syn to napr dava v pohode. Zalezi aj na tom, ako potravinu pripravis, resp v akej forme to zje, napr. syn neznesie surove jahody, kompot (domaci) znesie, dzem nie. Dalej prazenicu a chlieb vo vajicku znesie, varene nie (ani namakko, ani natvrdo). 🤷‍♀️
Ono na zaciatku sa asi kazdy zlakne, ze jezis, teraz nebudem moct nic jest. Ale nie je to az take zle. Treba opatrne skusat. A netreba stresovat, stres to zhorsuje 🙂
Tie linky, co ti tu dali baby, stoja za precitanie. Inak aj na fb existuju rozne skupiny hitkarov, tak sa skus pridat aj tam, mozno sa dozvies nieco nove. Drzim palce

meesha
24. aug 2019

Jeste bych dodala, ze bio zadnou roli nehraje.(jasne, muzou ti udelat problem postrikane jahody.ale ne z hlediska hit, ale ibecne citlivosti na synt latku, primarne je to v zasade fuk)

siska53
24. aug 2019

@masenkamedvedova daosin berie? Mne pomohlo drzat dietu a davat si daosin. A ja mam zistenu velmi silnu.. mne sa to upravilo uz len tym daosinom, take problemy, co som.mavala, uz nema, resp.su vyrazne miernejsie..

Ono na začiatku je dobre prisne dodrziavat, co moze, co nie, brat daosin pred jedlom a uvidi casom. Mala by jest vsetko cerstvo uvarene ( z toho teda, co je v ramci povolenych potravin)..

Nema aj nieco ine? Napr.mojmu teraz zistili slabu HIT, ale aj intoleranciu laktozy..

ciernysokol
24. aug 2019

@masenkamedvedova
Hit byva sekundarnym problemom,pridruzuje sa k niecomu inemu,celiakii,bkm alebo inemu.skuste potraviny, ktore sa mozu pri Hit,tablety daosin, lacnejsia verzia Histasolv myslim sa to vola.ja osobne by som zistovala,co este robi problema eliminovala danu potravinu,napr.mlieko,brala probiotika a nieco na creva,pripadne podporit pecen,spravit detox.

masenkamedvedova
autor
24. aug 2019

Ďakujem za odpoveď. Práve že daosin berie ona čítala že ho zje a potom sa môže najest a išla od bolesti umrieť. Nezabralo. Upravuje stravu všetko čo sa týka HIT nič nevie tolerovať. Leží v nemocnici ostatné výsledky ma v poriadku žiadne zápaly v tele. V nemocnici je kvôli tomu ze mala stále bolesti ako keď ju niekto kope do brucha fake kŕče. Moc jej tam rady nevedia. Preto potrebujem niekto v praxi co vie presne povedať ako to je.

meesha
24. aug 2019

No jo, ale jak muzetu dietu v nemocnici dodrzovat? Tezko 🤔 uprimne: az ji pusti- daosin zalozit na pozdeji, prisne eliminacni dietu, vysledky vyhodnotit po 14dnech. Ale at ma rozhodne vylouceny jiny problem ☝️

diewcatqoo
24. aug 2019

@masenkamedvedova poznam par ludi, ktorym daosin nezabera. Prave naopak, maju z neho problemy. Mozno je to aj pripad tvojej maminy.
Ako sa stravuje mama? Aky ma jedalnicek? Vezme daosin a je na co je zvyknuta, alebo tu stravu si prisposobi aj potom? Skusala obmedzit muku, mlieko, vajicka? Cita poriadne etikety na vyrobkoch, co kupuje? Nemusi byt bio, ide skor o to, kolko histaminu ktora potravina obsahuje. Vari si vzdy cerstvu stravu? Okrem tej velkej bolesti brucha ma aj nejake ine problemy?
V nemocnici vacsinou nie su schopni zabezpecit hit stravu. Ako sa stravuje v nemocnici? Mozno tie bolesti nie su z hit, ale je tam pridruzene nieco ine...