Ako sa staráte o zdravie?

28. nov 2022

Podme sa inspirovat🙂Beriete kolagen, vitaminy, chlorelu, odstavujete, jedavate kase, saunujete, masaze...robite si detox, jete zdravo, cvicite pilates, pijete vino😋 meditujete....podme si napisat ako sa starate o zdravie.Mam po 40 tke a nutkavy pocit viac sa o seba starat.

andrea_82
28. nov 2022

z toho, čo si vypísala, nerobím ani jednu jedinú vec. 😀

lauriik
28. nov 2022

Berem vitaminy (C, D, B12), sportujem, snazim sa zdravo stravovat, alkohol vynimocne, ziadne udeniny, obcas masaz, cez zimu sauna. Na plet si kupujem uz drahsiu kozmetiku a retinol. ☺️

autor
28. nov 2022

@andrea_82 mozno sa inspirujes😘

majlo1234
28. nov 2022

Beriem Dcko denne(ak nezabudnem), ine vitaminy podla potreby. Snazim sa stravovat dobre, ale s tym velmi bojujem, kedze milujem sladke a pecivo a udeniny a vyprazene of course. Kazdy den minimalne hodina na vzduchu, otuzujem sa v sprche. A dbam na to, aby som bola zazdrojovana(to je teraz moderne😄)

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sima338
28. nov 2022

Denne pijem len čistú vodu, to znamená žiadne ochutené malinovky, samozrejme občas si dám 100% džús alebo niečo sladké, ale obmedzujem to. Kávy max 2 denne, čaje ani kávu nesladím. Spánok 7-8 hodín denne, chodím spať v normálnom čase a radšej skôr vstávam ( okolo 6-7 ). Nikdy som nefajčila, nepijem. Snažím sa rozumne stravovať, ale moje hriechy sú sladké a pečivo. Od posledného jedla po raňajky sa snažím držať aspoň 14-15 hodín. ( forma fastingu ) Vitamíny dopĺňam podľa potreby, lebo to je väčšinou len drahý moč, ale v zime zvyknem Céčko, Déčko, sem tam Biotin, popr. zinok, nejaké vitamíny na vlasy.Pohyb hlavne veľa chôdze, fitko málo a to ma hnevá na sebe veru. Inak každé 3 mesiace kaderník, chodím pravidelne na manikúru, ideálne raz za čas masáž/lpg/kozmetika, to tak rôzne, podľa možností. A inak ja za základ starostlivosti o seba považujem, že chodím každý rok na prevenciu ( obvoďák, gynekológ, zubár, dentálna hygiena, prsia...). Lebo zdravie je najviac, to považujem za základ starostlivosti, zvyšok sú tiež dôležité veci ( strava, pohyb, kozmetika, doplnky...), ale prevencia je za mňa to najdôležitejšie.

simsalabim
28. nov 2022

Uzivam collagen a dalsie lieky na klby (mam artrozu), vitamin d a podla situacie c a magnezium. V zime chodim 1x tyzdenne plavat, 2-3x na prechadzky alebo cvicim jogu. V lete takmer denne bicykel a plavanie v jazere. Doprajem si ti, co mi chuti. Cely dospely zivot som vegetarianka. Nikdy som nefajcia, alkohol minimalne, no pijem kavu a jem cokoladu. Napoje nesladim. Porcie si strazim, no kalorie nepocitam a ano, mam par kil navyse, ale nejako extra ma to netrapi. Ak by som daco mohla zmenit, tak ranne vstavanie o 4.50 - to ma uz roky nici.

babulkomale
28. nov 2022

@majlo1234 co to je zazdrojovana? Mam medzery v tom co je moderne 😂 akoze energeticky? Ci inak?

babulkomale
28. nov 2022

@elizabet173 ja preto ze alkohol mi nechuti a fajcit som ani neskusala 😁 ale ano, mnohi vyudeni stari Greci este stale ziju 🤪

majlo1234
28. nov 2022

@babulkomale to je taky akoze termin asi hlavne pouzivany pri matkach s mensimi detmi. Ze si mas strazit svoje potreby a naplnat ich predtym, ako sa staras o svojich najblizsich, aby si nasledne nwbola frustrovana a unavena. V praxi to u mna znamena, ze ked decko spi, tak oddychujem. Ze som sa zacala vwnovat svojim konickom na ukor casu straveneho upratovanim/varenim/ starostlivostou o dieta. A ze sa potrebujem aspon zcasti vyspat a najest😃

lejllamt
28. nov 2022

Zo všetkého niečo 😁 mám kopu vitamínov a keď si spomeniem aj ich užívam, kolagén tiež (niekedy častejšie, niekedy iba sem tam), cvičím pilates zvyčajne 2 x do týžďna ak mi práca dovolí, občas turistika/bicykel rekreačne, v zime ani veľmi nie, sem tam wellness, sauna, kaderníčka tak raz až 2 krát za rok na strihanie, a približne 3 - 4 x do roka pedikúra, vlasový zábal a manikúru si robím doma....a som druh človeka, čo si dopraje....ak ideme von s priateľmi tak jedlo aj alkohol a občas aj doma pohár vína....nefajčím ale milujem čokoládu....tej sa nikdy nevzdám, na kozmetiku nechodím, diéty nedržím zakazovať si niečo nemá pre mňa význam, nefunguje to 😅....pijem kávu ale aj čaje mám rada (nesladené bylinkové)

biaa
28. nov 2022

Moja ranná dávka vitamínov nieje to celé 😀😀 sme športovci obaja s partnerom. Denne beriem, omegace, D,C, magnezium, multivitamin, hlivu, kurkumu, vilcacoru, klbovu vyzivu a zinok plus biotin. Stravujeme sa zdravo vsetko merame a vážime 😀 5x do týždňa dve hodiny vo fitku plus dva dni z týždňa ešte jazdim na koni, prechádzky so psom plávanie a podobne nerátam to mame skoro každý deň tiež. Nepijeme sladke nápoje len vodu a čaje pripadne občas dzus aj to treba ale s mierou. Raz za týždeň si dáme aj nejaký ten cheat čiže ideme na veceru do restiky alebo upeciem niečo fajne a dáme si vinko bez toho by to neslo 🙂)

macikovaiveta
28. nov 2022

To Vám predpísal doktor, či tréner , zdá sa mi to veľa🤷‍♀️

malacibulka
28. nov 2022

Pitny rezim, pravidelny pohyb na cerstvom vzdychu a pestra bezmasita strava pre mna. Kupujem si lacne vitaminy a tie beriem, ziadne MLM "zazraky". Nepijem, kazdy vecer idem spat v rovnakom case. To je to, co stiham a co mi vyhovuje.

bielavila
28. nov 2022

Ja hlavne chodim každy rok na preventivky poctivo, na gyndu, vseobecnu, zubar, kozne, kardio, gastro, davam si kontrolovat stolicu na rakovinu, s prsiami a krckom chodim kazdy pol rok, meram si tlak, prestala som uz davnejsie fajcit a alkohol pijem iba ked je prilezitost, co je tak 4 krat do roka pri detoch😂 inak nerobim bohuzial nic, vzdy nakupim nejake vitaminy, ale po tyzdni ich prestanem brat, proste na to zabudnem🤦🏼‍♀️ chcem zacat cvicit a zdravsie jest, resp.schudnut, ale to su predsavzatia az od 1.1.2023😂🙈 alebo skor az na jar ked porodim😂

autor
28. nov 2022

@biaa vilcacoru mi velmi odporucala obvodna
@majlo1234 to je pekne slovo ja som myslela, ze to je fin.zabezpecena:)

sszuzu8
28. nov 2022

Veľa sa prechádzam chodím na preventívne prehliadky a inak nič. Neodopieram si ničoho

shogun
29. nov 2022

Ja vitaminy skor na jesen, zimu, rybi olej s citronom, rakytnik bobulky, CBD olej, cagu sibirsku. Raz mesacne na fyzio. Snazim sa cvicit jogu, prechadzky so psom, do prace na bicykli. Kadernicka aktualne castejsie, kedze mi zosvetluje vlasy, tak kazdy druhy mesiac. Kozmetika cca 3-4 do roka. Doma pouzivam rozne sera, masky. Pitie prilezitostne, inak nesladene caje, mineralky a voda. Strava sa snazim zdravsie, ale zasa nie su to dake diety, lubim sladke a pecivo🙂

biaa
29. nov 2022

Je super 🙂) ja som mala velmi silný zápal spojený s ekzemom tak sme nasadili vsetko čo slo ja som s nou spokojna 🙂)

biaa
29. nov 2022

@macikovaiveta mne myslite?😀 ak ste mysleli mna nieje veľa nebojte denne mám 2 hodiny ťažkých tréningov 😀 kopa zdrav problemov takze berem vsetko čo ide plus mám partnera trénera zaťaženého aj na vyzivu takze sa dopijem rozumne ale pravidelne a veľa😀💪🏻