Ako sa staráte o chodidlá?

29. mar 2022

Ako sa staráte o chodidlá, aby neboli tvrdé päty ?
Čím viac penzujem,tým je to horšie.

petronellla87
29. mar 2022

Chodim na pedikuru...odpociniem si a chodidla mam v cajku🙂

pinkgirl
29. mar 2022

Veď práve tým častým osetrovanim si skodis. Zníž frekvenciu na 1x za 7dní. A zatiaľ premasťuj krémom Flexitol na päty - bežne ho majú v lekárni. Poradila ho kožná dr. a je fakt výborný.

ddaassuullaa
29. mar 2022

Jednoduche aj na doma, dolezita je pravidelnost, kremovat kremovat a kremovat, hlavne v lete ked sa chodi naboso
https://www.modrykonik.sk/blog/dextella14/article/suche-paty-cyijox/

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tenerifka
29. mar 2022

Bielizeñ periem bez avivaze, a dam dvakrat plakanie, nikdy som nemala tvrde paty, nepouzivam ziadny krem, nic

sszuzu8
29. mar 2022

Urobím si peeling 1x do týždňa keď sa kupem a hneď aj s pilnikom obrusim päty. Ale mne zas tak netvrdnu a neschnu. Každé ráno. Aj večer dám krém z avonu taky lieskovoorieskovy. Jediný co pomáha a úžasné vonia

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tenerifka
29. mar 2022

@viestta ja len viem, ze ked som kedysi davno pouzivala avivaz a nepreplachovala pradlo, mavala som niekedy zle kozne reakcie, a noha cely deñ v ponozke plnej chemie urcite trpi.

dianadd
29. mar 2022

Raz za mesiac pouzijem exfoliacne ponozky s kyselinami a poriadne kremujem s kremom na nohy s ureou. Pemzu uz vobec nepouzivam

jujala
29. mar 2022

je to genetika. ja s bratom som do maminej strany= paty mame ako 100rocni ludia, aj ked brusim aj ked mastim. ja az tak, ze mi pomaha len skalpel a to davam az centimetre dolu a nie ze obrusovat, to ako keby som nic. a iny surodenec je do otcovej strany a on v zivote sa na paty ani nepozrie. asi tak... ale ano...treba hodne mastit.

autor
30. mar 2022

@jujala práveže o genetike si to nemyslím.
Mama má krajšie päty a chodidlá ako ja a to ma skoro 60 😀 ale je pravda že denne denne kremuje. Ja tak raz či dvakrát do týždňa a je pravda že to asi zanedbávam ale pri deťoch nie je toľko času na seba a ani chuť po večeroch 😑😒 ďakujem, kúpim nejaký ten speci krém a budem viac kremovat ako pemzovat

ddaassuullaa
30. mar 2022

Ja mam kremy na nohy a ruky vsade 🤣 v kabelke, v kupelni, pri posteli, v obyvacke...vzdy ked sedim, mazem (a mam.ponozky) raz som.namazala trubka nohy v slapkach...k autu som musela ist bosa po trave, inak by som.sa zabila

snezienkaaa82
30. mar 2022

Ja nám suchu pokožku celého tela, čiže chodidlá sú vždy najviac. No akurát včera som skúsila kúpiť krém od Scholl a je super. Skúšam zakaždým niečo nové, raz taký, raz taký. Používam elektrický pilník od Scholl, výborná vec

kornelies
30. mar 2022

@ddaassuullaa Ako by si o mne pisala. 😂 Od eurovych po 30 eurove. Momentalne ma prim obycajna lekarenska vazelina.

ddaassuullaa
30. mar 2022

@kornelies ta jedina mi vadila, neviem preco, vadi mi pri rozotierani😁 ta letela do kosa, inak tiez, idem do drogerky alebo lekarne a sup nejaky krem na ruky aj nohy do.kosika😁

kornelies
30. mar 2022

@ddaassuullaa Ale nohy po nej zostanu vlacne. Mne zaberal uzasne Kerasal, urea s kyselinou salycilovou. Uz asi rok nedostupny. 😱
Skusim sa opytat spoluziacky - farmaceutky, ci mi namiesa nieco podobne.

ddaassuullaa
30. mar 2022

@kornelies ja viem, ale.mam s nou problem. Zasoby kerasalu sa mi uz minuli, ale bol veeelmi podobny vazeline, no nepripustala.som.si.to😁

autor
30. mar 2022

@snezienkaaa82 ten mám aj ja ale nechce sa mi to pilit vonku v tomto počasí a vnútri sa vždy bojím že zobudím bábo vecer😑🤣

letta88
30. mar 2022

Pravidelne premastovat, su nato vhodne kremy na nohy Cerave https://www.najlekaren.eu/cerave-obnovujuci-kre... Flexitol https://www.najlekaren.eu/flexitol-balzam-na-pa...