Ako sa ráta 5 dní karantény?

6. mar 2022

Dobrý den v piatok mi vyšiel ag pozit. (14 dni po manželovi) včera som sa objendala na pcr ráno, dnes som mala termín, no uz mam aj sms s výsledok. Výsledok je pozitívny, za 3 týždne 3pcr... Chorá som bola ešte pred mužom (horúčka, zimnica, bolesť hrdla) teraz už mám len silný kašeľ a hlieny tmavé,bolesť na hrudníku...takže ak mi dnes prišiel pcr pozitívny počítam 5 dni od dnes? Takže do štvrtku mám karanténu? Alebo až do piatku mám byť v karanténe? Volali sme na to call centrum tak jedna teta povedala, ze od ag testu, druhá, ze od pcr testu... Sami tam nevedia co hovoria... Štvrtok mi treba ist s dcérou na vyšetrenie, ale asi musíme preložiť termín, ci? Ďakujem

girl2524
6. mar 2022

Od ag testu..

autor
6. mar 2022

@girl2524 vážne? Takže vo štvrtok by som mohla ísť k lekárovi s malou?

girl2524
6. mar 2022

Vazne. Ak nebudes mat priznaky. Ak budes kaslat urcite ostan doma

oktoberka
6. mar 2022

Neber vážne tých "5" dní karantény.
Pretože infekčná môžeš byť ďalej. Ak nechceš ohroziť ľudí,najmä,keď ideš s mamou k lekárovi,tak si urob AG test. Keď bude negativny,môžeš ísť,nebudeš infekčná.

riskoh
6. mar 2022

Rata sa od pcr testu 5 dni,prvy den je den odberu,info z hygieny

ivus5
6. mar 2022

Manzel je uz dlhsie prekonany, nemoze ist on?

autor
6. mar 2022

@ivus5 ale mala ma tiež covid

ingush616
6. mar 2022

Od pcr testu 5 dni

oktoberka
6. mar 2022

Tak s covidom nemôžeš ísť k lekárke,bez toho,aby si jej to dopredu nepovedala. Resp.pokial má dcérka problémy,sú priamo covid ambulancie. Tam sa dá ísť hocikedy.

izabellik
7. mar 2022

@ingush616 musi to byt pcr? nestaci ag?

ingush616
7. mar 2022

@izabellik nám kázali sa prihlásiť na pcr.
Keď mas pozitívne ag PCR potom mas zadarmo

luliu
7. mar 2022

Na ukončenie karantény musís byť úplne bez príznakov. O ukončení rozhoduje tvoj lekár.