Ako sa prejavuje syndróm dráždivého čreva?

15. okt 2021

Ako sa u vás prejavuje syndróm dráždiveho čreva, prosím? A aký vyšetrením sa dá odhaliť?

mmoonna
15. okt 2021

Kŕče, nadúvanie, hnačka, zápcha....

kiki68
15. okt 2021

Pojdes na gastro a tam uz odporucia ci kolonoskopiu alebo iba odbery a sono. A je to take, ze 20 krat denne musis ist na potrebu alebo mas ten pocit, ze musis aj ked to tak nie je. A aj ked napr zmenis stravu, tak sa to neustale objavi

lilu2008
15. okt 2021

@kiki68 sú na slabší priebeh aj nejaké lieky? Dakujem

chlpana
15. okt 2021

Krce naduvanie hnacka. Da sa zmiernit spazmolytikami (nospa, buscopan...) Ale kedze sa jedná o funkcne ochorenie, nikto ti neda liek na uplnu ulavu. vela robi zmiernenie stresu, vyhýbanie sa nevhodnym kombinaciam jedla, alkoholu, priveľa sladkeho... Je to neprijemne ochorenie. Ale mne naaajviac pomohlo pokojnejsie prostredie. Posledne studie ukazuju ze creevá su velmi "spojene" s mozgom, rôznymi neurotransmiterni a hormonmi. A drazdive crevo je toho zial dokazom :/ vela stastia!

3009
15. okt 2021

Áno je na to liek Duspatalin predpíše ti ho gastroentrológ na základe vyšetrení.

kiki68
15. okt 2021

@lilu2008 ano , napr Kijimea Reizdarm PRO. Vyborne zabera, do hodiny si v poho .

zuzike123
15. okt 2021

Ked prejdes vsetkymi vysetreniami a nic nenajdu, vtedy je to IBS. Krce, hnacky, zapcha, prip ich striedanie. Pomoct si vies dietou LowFodmap, vylucenim tepleho tuku, primeranym mnozstvom vlakniny (prilis vela drazdi crevo), probiotikami, vylucenim stresu.

aducek
15. okt 2021

Aj mne stanovili diagnozu syndrom drazdiveho creva a az po rokoch a kompletnych vysetreniach je to crohnova choroba.

meredith83
16. okt 2021

Ja to mam v tehotenstve a hrozne krce na nevydrzanie... dufam ze sa ma to nebude drzat dlhsie. Krce su hlavne pred a po velkej potrebe..

kiki68
16. okt 2021

@meredith83 skus to kijimea objednat v lekarni, moze sa aj v tehu a pocas kojenia . Ja som mala po porode ciste peklo a toto pomohlo zit zase ako clovek

meredith83
16. okt 2021

@kiki68 Skusim pouzivam NOSPU ale aj to teraz prd pomaha...

klip0
16. okt 2021

A aké príznaky ťa trápia ?

kiki68
16. okt 2021

@meredith83 nospa je dobra iba sem tam myslim. Skusala si mozno aj ine probiotika pre ludi s crohnom? Tiez v jedalnicku vysledovat ze co mozes a nemozes. Moje tehu bola jedna dieta. Nesmela som mliecne veci, pecivo, cokoladu a kopec ineho.

meredith83
17. okt 2021

@kiki68 Vies co neviem len dietne moze sa stat, jem normalka to iste. Na probio som 2x denne. Inak malej hlavka mi prave tam tlaci to moze byt aj problem

akje
9. máj 2022

@kiki68 ahoj. V akej lekarni si objednavala?

kiki68
9. máj 2022

@akje ja kupujem tu v Rakusku