Ako sa naučiť prehltať tabletky?

3. júl 2024

Ahojte, mam strašný problém s prehltnutim tabletky. Dajte mi prosím rady, ako na to. Úplne maličké mi problém nerobia, ale také ako napriklad tie mäkké tobolky ibalgin, to už je problém. Desim sa toho, keď ochorieť, a budem musieť nejaké tabletky užívať. Pri bolesti hlavy som volila rozpustné tablety, ale tie už akoby prestali účinkovať.

autumm
3. júl 2024

Zapi to bublinkovym napojom. Coca-Cola alebo aj sóda. Tie bublinky pomôžu lepsie sklznut do hrdla 🙂

deti95060810
3. júl 2024

ja si veľké tabl. rozlomím na niekoľko častí... a tak ich zapijem vodou.
ak je tobolka - tak prelomím a obsah vysypem na lyžičku.

autor
3. júl 2024

@autumm vyskúšam, ďakujem 😁

dadka1997
3. júl 2024

Ja musim take iba cez fľašu 🫣 tiež mam s tym veľké problémy 🤣🤣🤣

tanyan
3. júl 2024

Takmer na všetko existujú aj alternatívy (prášky, sirupy, spreje, injekcie).
Dcéra neprehltne ani tie malé, takže sa vždy informujem o možnostiach.

zuzitko74
3. júl 2024

Keď mi deti vyrástli, tak som ich to naučila prehĺtaním čoraz väčších cukríkov. Začínali sme tatranskými perlami, potom tik-taky, lentilky, mentosky...a tam sme asi aj skončili.

katulienkax
3. júl 2024

ked zacnes mat migreny ako ja, uzijes aj kona a nebudes hladiet na velkost tabletky

danicakollarikova
3. júl 2024

Ja som mala tiež vždy problém s prehĺtaním tabletiek. A niekde som čítala alebo počula dať si tabletku pod jazyk a zapiť dostatočným množstvom vody. A mne to zaberá 🙂 Dávam si niekedy aj dve veľké tabletky a úplne v pohode 🙂

dixitka
3. júl 2024

Za mňa je super dať si to s jedlom (ak nejde o liek, ktorý musí byť striktne nalačno) - sústo požujem, prihodím do úst tabletku, prehltnem, hotovo :D

januska12323
3. júl 2024

Pripraviť veľký pohár vody, dať tabletku na jazyk a piť kým nezíde dole.

mijunik
3. júl 2024

Môj tatino si tabletky balí do syra. Ja tie väčšie, od cca 1cm priemer dám do úst, naberiem do úst aj vodu a zakloním hlavu, aby sa tabletka presunula čo najviac k hrdlu. A potom prehltnem. Väčšinou ju zhltnem na prvýkrát. Ale napríklad také živočíšne uhlie je pre mňa asi neprehltnuteľné. 😄🤦🏻‍♀️

kika193
3. júl 2024

Vysypat tobolky sa nema, lebo sa znizuje biologicka dostupnost lieku (vacsinou su gastrorezistentne, cize odolne voci zaludocnej kyseline)

pralinka25
3. júl 2024

Tabletu co najviac dozadu zapit vodou a trochu zaklonit hlavu.

simca06022011
3. júl 2024

@kika193 presne.. žiadne vysypanie..

simca06022011
3. júl 2024

Normálne dáš do úst, riadne zapijes vodou. Ibalgin sa dá kúpiť tabletkovy. 200vka sú menšie tabletky. Ale je to len o cviku. Moja dcéra nechcela. Sadla a naučila sa. Nebude hádam sirupovat celý život 😂 a tiež je to neekonomicke ak napr raz za čas je chorá, dá si 2-3 dávky w zvyšok ide do koša. Tbl dlhšie vydržia.
A keď si chorá = musíš, prehltnes 🙂

tinqua
3. júl 2024

Ja teda problem nemám, ale ked vidim jest tabletku mojho muza, vzdy si spomeniem na svoju babku ako stopala husy kukuricou...proste on si to vopcha az do hrdla a hned zapija. Co viem, ze pomaha, tak s jedlom, polievkou napriklad...ono neschopnost prehltnut tabletku mas v hlave. Treba ju oklamat.

smejulcek
3. júl 2024

poznám tiez par ludi ktori maju ten problem, nejdem ani pisat radsej co stvara moja kamoska este po prehltnuti 🙂, poradit hmm skus to fakt neriesit zapijaj si iba akoze vodu viac vody naraz do ust

nevenka
3. júl 2024

@mijunik uhlie neprehltnem, a problem som mala v nemocnici s tym klasickym magneziom od Galvexu, pane Boze....doma som si to drvila v maziariku, ked som musela 2 tbl. 3x denne 🙈.
A este Mamavit mi odporucali pri dojceni na lepsie vlasy a tak, tak to je katastrofa, ale dala som to, aj ked nie vzdy na prvy raz.

domak2
3. júl 2024

Podľa mňa je to psychologicke, dcéra ich kedysi úplne v pohode jedla, čím je staršia tým je to horšie. Ale pizzu vie prehltnúť viac menej vcelku 🤣

smejulcek
3. júl 2024

@nevenka Galvex ja bežne užívam že ho rozhryziem, možeš aj tak, zbytočne si drvila v maziariku 🙂

luciad7
3. júl 2024

Ja tiež neviem prehltnúť len tak s vodou. To rovno vyplujem. Ale keď si ju zabalím do kuska chleba a ešte zajem s chlebom, tak prehltnem, lebo si myslím ze je to chlieb. 🤣

alexandra383
3. júl 2024

Ja neprehltnem ani miniaturnu tabletku, pokial viem, ze to mam v ustach a zacnem sa s tym drhnut a napina ma. Za mna jedine s jedlom. Idealne je na to nejaka rozzuvana masa, do ktorej si potom pichnes tabletku a prehltnes.. sice aj to niekedy “zistim” a napne ma. Ale vacsinou sa to podari. Idealny je banan alebo nejake pecivo 🤪.

julajlatvar
7. júl 2024

Ja mám totálny blok prehĺtať lieky, niekedy som s tým nemala vôbec problém, až kým sa mi raz nezasekla v hrdle. Kupujem si prášky,sirupy,kvapky,žuvacie tobolky... Zatiaľ som vždy našla alternatívu...

anika
7. júl 2024

@kika193 kapsle sa bezne vysypu, aj v nemocnici, t eroria je jedna vec, prax druha, aj niektore potahovane tbl mnohi bez rozdrvenia do seba nedostanu a nemalo by sa ;)))

bela30
7. júl 2024

Kup si Gloup gel, do toho das tabletku a zjes.

kika193
7. júl 2024

@anika neboj sa, ja viem, co vsetko znesie NGS :D ale co by bol optimalny postup, by vedel povedat len klinicky farmaceut, ale tych na svk nemame

zafi
7. júl 2024

Ja mám problém s prehĺtaním kvôli rakovine nosohltana čo som prekonala pred x rokmi. Dávam si predpisovať lieky v prášku, magnézium tiež užívam práškové Magne B6. Ak nieje možnosť v takejto forme vždy sa pýtam lekárnika, či lekára či môžem liek podrviť, prípadne tobolky vysypať a tak užiť. A napríklad paralen si kupujem detský a vypijem 4 naraz ak treba.

maruska.s
7. júl 2024

Je to dobrý spôsob, môj syn s tým má tiež problém, bublinky sú zázrak na toto 😉

naira80
7. júl 2024

Coca-Cola, alebo ešte hruškový džús, dužinatý, hustý👌👌

gerrwie_girl
8. júl 2024

Môj priateľ nedokáže zapiť tabletku vodou. Vždy zaje kúskom jedla.