Ako sa naučiť dýchať do brucha?

mareka49
21. mar 2021

Ahojte, ako sa naučiť dýchať do brucha?
Pri joge sa to spomína, ale nech sa snažím ako snažím, pri nádychu sa mi skôr brucho stiahne.
Nie naplni.
Nemate nejakú pomôcku? 🙂

ivangeline
21. mar 2021

Haha. Mne to pred par dnami doslo. Kup si balon a nafukaj ho. :D Ja neviem zas vela vyfuknut vzduchu. Mam v tom nepomer. A balon je super cvicenie pre mna a zabava pre deti. :D

monnmonn
21. mar 2021

@mareka49 predstav si že máš na bruchu niečo čo chceš iba bruchom vytlačiť, prípadne si tam kľudne niečo daj a snaž sa to len bruchom vytlačiť do hora 😀

bebemonika
21. mar 2021

Inak s týmto mám problém aj ja. Lebo z tanečnej som bola naučená dýchať hrudníkom, nie do brucha, odvtedy sa toho neviem zbaviť. Proste dýcham ako sa mi dá :D

kacena4
21. mar 2021

poloz si obe ruky na brucho pod rebrami a skusaj dychat nosom a ustami vydychovat ale nie naspulit peri ale otvorit cele usta a vydychnut a snaz sa vydychovat o ruk. este pomaha skusat nadychovat do brucha (dolna polovica hrudnika, nedvihat ramena) a vydychovat tiez do brucha - ide to len treba trening - precvicia sa tym cele pluca, sme nauceny dychat len vrchnou polovicou pluc a ludia po covide s tym maju problem nevedia to potom udychat ☹

atikab
21. mar 2021

@mareka49 zakladna poloha je lah na chrbte a dolne koncatiny su pokrcene v kolenach.
Na oboch rukach si vytvor "ocko" - spicku ukazovaka poloz do ryhy medzi preposlednym a poslednym clankom palca. Potom poloz ruky vonkajsou stranou palca (modra ciara) do slabin. A uz len volne dychaj.
Vobec sa nemusis zamerat cielene na dychanie do brucha. Toto postavenie automaticky navodi branicne dychanie ( do brucha).

andreatytler
21. mar 2021

@mareka49 Velmi jednoduche je lahnut si na chrbat s nohami pokrcenymi v kolenach.
Jednu ruku si poloz na brucho (pod pupkom), druhu ruku si poloz na rebra (tie spodne).
Nadychni sa tak ze vytlacis brucho hore (ta ruka na bruchu sa musi posunut hore a ta ruka na rebrach musi ostat bez pohybu). Potom vydych a ta ruka na bruchu sa spusti dolu.

margareta15
24. mar 2021

@atikab fakt to funguje👍