Ako sa mám stravovať, keď mám vyšší cholesterol?

aadaa66
21. júl 2020

Ahojte, prosim Vas ako je vhodne stravovat sa pri vyssom cholesterole? Dakujem

mogaa
21. júl 2020

@aadaa66 mlieko, jogurty,syry nízkotučné,samozrejme žiadne vysmážané , veľa hrubozrnnej vlákniny - napr.ovsenné vločky, otruby.....výborný je drvený pestrec

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chanel_c
21. júl 2020

Pestrec mariansky. Na ocistu pecene, zlcnika a znizuje cholesterol.

aadaa66
autor
21. júl 2020

@bambulienka25 neznižuje omega 3 tlak?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aadaa66
autor
21. júl 2020

@bambulienka25 niekde som to citala 🙂dakujem za radu.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aadaa66
autor
21. júl 2020

@bambulienka25 jasne dakujem a nevies ci je pravda , ze aj cervene vino je dobre na cholesterol?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aadaa66
autor
21. júl 2020

@aadaa66 a omega 3 mas od akej znacky?

eliska13
21. júl 2020

@aadaa66 aka je tá hodnota?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aadaa66
autor
21. júl 2020

@bambulienka25 ano teraz som si to vsimla 🙈🤣

krisbar
21. júl 2020

Minule som citala studiu, kde sa potvrdilo, ze za zvyseny cholesterol moze aj vysoky obsah cukru v strave, cize aj tymto smerom obmedzit...alkohol, spracovane potraviny, hnusne sladkosti, pecivo,...

midka
21. júl 2020

@krisbar ano, suhlasim, mam kamosku zdrav. sestricku, robila si pokus,, vecer pred odberom krvi, zjedla napr, celu studenstsku pecat, rano, odber krvi, vysiel extremne zvyseny cholesterol,, v porovnani s beznym odberom, takze ano,, aj cukor moze vyrazne zvysit hladinu cholesterolu,,, je dolezite aj to, co clovek konzumuje 24h pred odberom

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreatytler
21. júl 2020

Cholesterol telo vytvara lebo ma ponicene cievy. Snazi sa cholesterolom zalepit mikrotrhliny, ktore tam su. Je to ako naplast, ktoru vase telo narychlo vyrobi aby si pomohlo. Cim viac su cievy nicene, tym viac cholesterolu telo vytvara az je toho uz prilis vela a dojde k upchatiu ciev.
Cievy su nicene vysokym obsahom cukru v krvi.
Obmadz cukor a cholesterol sa ti znizi.

amelie2017
21. júl 2020

Muz mal vysoky tlak aj cholesterol, musel brat tabletky, upravili sme stravu, ziadne vyprazane, ziadne salamy, sunky, maximalne morcaciu so znizenym obsahom soli, vela ryb a morcacie a kuracie maso, k tomu salaty alebo zeleninove prilohy, sem tam hovadzina a o pol roka doktor neveril vysledkom. Bonus 14 kil menej.

oli18
21. júl 2020

@aadaa66 Lekár, ktorý ti dal urobiť test, ti mal povedať, alebo dokonca dať leták, ktoré potraviny sú na vyšší cholesterol vhodné a ktoré nie.

ckatka
21. júl 2020

Ja som mala vysoký cholesterol...A vieš čo.mi pomohlo? Paradoxne vajcia. Veľa vajec. Neprehanam...minieme viac ako 30vajec za týždeň a to sme.dvaja plus malé dieťa.
A na večeru žiadne sprostosti ale niečo vysoko bielkovinove. Napríklad tvaroh s mixnutym proteinom alebo kus mäsa so šalátom.
A znížiť cukor. Fakt. Používam už len brezovy a kokosový a občas med.

andreatytler
22. júl 2020

@ckatka ano, vajicka su super zdrave.

mogaa
22. júl 2020

75%cholesterolu sa tvorí v pečeni a 25%prijíma človek stravou....cholesterol ktorý človek prijme stravou sa dostane do hrubého čreva a pokiaľ v ňom nie je dostatok hrubozrnnej vlákniny tak sa dostane do krvi, ak je tam vláknina tak sa časť naviaže na vlákninu a vylúči....preto sa tam tak odporúča vláknina.....ale stále platí že 75%si vytvorí telo samo pečeňou....preto sa tam odporúča drvený pestrec.....dokáže zregenerovať pečeň aby pracovala ako má a zároveň je to hrubozrnná vláknina.....cholesterol nie je len vysmážané a tlsté mäso, ale pozor na skryté tuky napr.v sladkom pečive....mame sa upravil cholesterol za 5týždňov z 6,7 na 5,8 práve drveným pestrecom....treba si dať pozor a nekupovať mletý pestrec ale drvený, prípadne celé semienka a tie požuť alebo podrviť pred konzumáciou....doležitý je aj pomer medzi dobrým a zlým cholesterolom

oli18
22. júl 2020

Cholesterol sa zvyšuje aj pod vplyvom stresu.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz