Ako sa dostať čo najrýchlejšie na sono brucha?

july0
29. sep 2022

Baby syn mi stále zvracia dostal rano injekciu nepomohlo tak sme sli na pohotovosť a tam splietala čosi o refluxe ale nieje to reflux !!! Taka som vytočena už, že vymenny listok mi da obvodak na gastro lenze nas obvodak je chory a dr kt ho rano zastupovala tak si dala dovolenku ! Maly mi papa aj pije v noci mi nezvracia len rano poobede na obed je hravy nic ho neboli ani teploty, trva to uz tyžden, nieje nejake gastro pre deti kde nepotrebujem vymenny listok ? Nejake sukromne ? Kde staci zaplatit a zoberu nas

ivver
29. sep 2022

@july0 ahoj ja by som tam šla aj bez výmenného lístka, proste ho nemáš odkiaľ mať a potrebuješ pre malého vyšetrenie.
Ja som tak bola s krčnou chrbticou u ortopéda nechcela mi dať moja obvodná výmenný lístok tak som im to tam vysvetlila a vyšetrili má v pohode

july0
autor
29. sep 2022

@ivver zavolam tam zajtra uz ma ale raz odpalili ked mal reflux, sa ma opytali ze kolko ma vravim ze 2 mesiace a povedala ze novych pacientov neberu

july0
autor
29. sep 2022

@ivver Teraz uz ma 11 tak uvidim 🤷🏻‍♀️

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
july0
autor
29. sep 2022

@ninka297 bože to je hrozné. To potom nič s ním neurobia ?

deti95060810
29. sep 2022

žiaľ takto vyzerá zdravotníctvo na sk... ja mám super dobrú skúsenosti s gastrom v MT - nemocnici. Len tam sa tiež čaká resp. objednáva. Skús zavolať , možno niečo vybavíš.

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lianka123
29. sep 2022

@july0 bez na kramare tam ti sono urobia

taktotedanie
29. sep 2022

Vylucil reflux lekar? Ci si len vy myslite, ze reflux to nie je

july0
autor
29. sep 2022

@taktotedanie reflux mu zmizol v 5 mesiaci a už je veľký, vrátiť sa už nemôže to mi už aj dve dr potvrdili.

july0
autor
29. sep 2022

@deti95060810 ach obvolám to

yoxinka
30. sep 2022

Pozerám, že si od Žiliny. Lekára, ktorý robí sono na priamu v platbu tam nemáte? V BA tak pracuje Mudr.Kubica. Prídeš, počkáš, spraví sono, odchádzaš. Výmenný lístok netreba, ale celé si to platíš. Brucho konkrétne, 18€.
https://www.zzz.sk/zariadenie/21-sonografia-med...

iwesska
30. sep 2022

@july0 Reflux sa moze vratit kedykolvek v akomkolvek veku,je to chronicke ochorenie,maju ho deti aj v neskorsom veku aj ja ako dospela. A k tomu vracaniu - ja citim kyselinu v ustach hlavne rano,po prebudeni,takze by som tuto moznost nezavrhovala.

kikushaa
30. sep 2022

Gastro je dlha cakacka, aspon tu v ba 6-9m

neznamaznama
30. sep 2022

Skús stránku https://www.navstevalekara.sk/ . Ja som si tak našla kardiológa, keď som akútne potrebovala echo a všade čakačka minimálne 3 mesiace. Síce som za ním cestovala 200 km, ale zobrali ma hneď v ten deň poobede. Vyšetrenie išlo dokonca z poistky, ale platila som nejaké poplatky, nič strašné však.

jeiny
30. sep 2022

@july0 ja som bola cca v marci na sono brucha ako samoplatca na poliklinike v trnave, termín mi dali na druhý den

lucik194
30. sep 2022

reflux moze byt kludne aj vo vyssom veku, mladej sa objavil ked mala 6r skryty reflux

jeiny
30. sep 2022

@july0 skus sa spýtať u vás kde robia sono kedy by ti dali termín ze si to zaplatite ako samoplatca

simca06022011
30. sep 2022

No pokial viem u nas robia za priamu platbu sono..cize zavolas, objednas sa ako samoplatca a ides. Ja chodim do par dni na sono, a ked som bola posledne tak brali aj pomedzi pacienta. Len teda neviem ci deti chodia na rovnaké sono...
Zastupujúci lekar vas nevybavi?
A reflux moze kľudne mat, aj ked tebe sa to nezda. A samoztejme ze sa moze vratit. Dcerina kamaratka sa s tym trapila, nakoniec skryty reflux a to o behala vsetko mozne... Az skolkarke to nakoniec diagnostikovali. Diéta, kontrolali mnozstvo jedla...

july0
autor
30. sep 2022

@simca06022011 zastupujuci lekar ? Dnes sme boli u nho a mam si vybrat bud to reflux alebo virus a nemam spekulovat z gastrom takze asi tak

simca06022011
30. sep 2022

@july0 no ale moze to byt reflux, naje sa napije a jemu sa to vracia, ak zje co i len trochu viac, vypije/zje nieco co drazdi, tak sa pozvracia (normalne riadne prudom) z toho, hlavne ak sa "ponadrapuju" to maju deti aj starsie (neviem ako to ina napisat, pozohynaju, pohraju, atd.. ), ja som si na sebe ako dospelom tuto prijemnost vyskusala a teda ziadna sranda. Ale teda naozaj skusit, skoro kazda ambulancia mimo nemocnic dnes je sukromna, kazda jedna ta vie vysetrit ako samoplatcu.

july0
autor
30. sep 2022

@simca06022011 máme v Rajci sono brucha robia ale nieje to gastro nedvihaju ma

july0
autor
30. sep 2022

@simca06022011 že by sa mu to vrátilo ?

simca06022011
30. sep 2022

@july0 no to neviem, mozno to ani neodislo, len ste si to mysleli, to na 100% povie len lekar ako to je... ja by som skusila nieco nacitat o tej protirefluxovej strave, nestudovala som to popravde, ale tak kamoska v podstate len s tym funguje a skusila. A neviem, na sone brucha to vidno?? S detskymi vysetreniami nemam vobec skusenosti, a chorobami duplom, cize neviem ci este nieco ine moze taketo zvracanie sposobovat.

july0
autor
30. sep 2022

@simca06022011 ano to vidno ci ma reflux ci nie preto sa snazim dostat na gastro ale zas to je take uz dve dr mi potvrdili uz je velky reflux sa vratit nemohol

simca06022011
30. sep 2022

@july0 keby to bola pravda, tak by nemali skolkari reflux, dospeli reflux...

taktotedanie
30. sep 2022

@july0 co ja viem, nie je pravidlom, ze to zmizne od seba a uz sa to nevrati..

katarinaforever
30. sep 2022

@july0 ahoj ja som sa obejdnala k bubanovi a bolo to zo dna na deň 20 eur poplatok

july0
autor
30. sep 2022

Objednali ma ale az 18.10

viky173
30. sep 2022

@july0 neviem co to bolo za lekarky, ale reflux je normalne ochorenie nie len babatiek, ale aj starsich deti alebo dospelych, cize kludne to reflux byt moze