Ako sa dostanem na PCR test cez víkend, keď nemám číslo covid pasu?

19. nov 2021

Ahojte, vedel by mi prosim pomoct s mojim problemom. V pondelok mam absolvovat vysetrenie a bez testu sa tam klasika nedostanem. Lekar mi nariadil ist cez vikend na pcr test. Tu je ten problem, ze ked som sa snazila objednat na pcr test cez korona gov tak nechce ma to pustil lebo potrebujem cislo covid pasu, ktore samozrejme nemam (od prekonania som uz rok). Tak ma zaujima ci sa da nejako dostat na pcr test s uhradenim cez poistovnu ked nemam ani cislo covid pasu lebo to vysetrenie absolvovat musim.

janai1
19. nov 2021

Veď si ho nájdi v starých sms alebo mailoch, to číslo sa nemení.. Ale k objednaniu na PCR ho ani nepotrebuješ
Ale hm, odkedy prepláca poisťovňa pcr k vyšetreniu?

autor
19. nov 2021

@janai1 nemam ho ani v aplikacii zdravotnej poistovni, nemam ho ani na emaily a nemam ho ani v sms kedze je uz to 1rok a zavtedy som zmenila aj telefon

matkahelka
19. nov 2021

a naco ti je cez korona.gov cislo covid pasu? ved to sa nikde neuvadza. normalne si vyklikaj priznaky a objednaj sa.

janai1
19. nov 2021

Ale ved aj tak ho nepotrebuješ, keď sa registruješ príde ti v sms aj to číslo

patka06
19. nov 2021

Ak potrebuješ v pondelok výsledok, tak sa objednávaš neskoro
Nemáte v meste odberné miesto, že by tam išla zajtra osobne bez objednania?
Na vyšetrenie PCR jedine ako samoplatca alebo ak "zaklameš" príznaky prípadne pozitívny domáci test

janai1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janage
19. nov 2021

Na pondelok jedine ako samoplatca už asi. U nás napr. cena cca 37e a je to rychlotest.

matkahelka
19. nov 2021

@janai1 preco o 5 dni? o 5 dni sa dava po kontakte s pozitivnym. s priznakmi ja som uz viackrat bola tak, ze hned na druhy den mi prisiel termin

autor
19. nov 2021

@patka06 tak to uz je pekne chore na hlavu, ze dostanem listok od lekara na vysetrenie a aby som sa tam dostala tak aby som este aj z vlastneho vacku dala 40-50-60 ci kolko € za test...

janai1
19. nov 2021

@matkahelka aha, myslela som, že dávajú všetkým 5 dní, tak nič

matkahelka
19. nov 2021

vyklikaj priznaky, test budes mat zadarmo. a neviem odkial si, ale ja z KE, kde sa testuju hufy ludi a vzdy som doteraz mala termin na dalsi den po registracii

luccija
19. nov 2021

Normálne sa zaeviduj zaklikni príznaky nepotrebuješ žiadne číslo covid pasu.Mna zubár sám objednal

hipuska
19. nov 2021

Akoze, nehnevaj sa..v pondelok máš vyšetrenie a ty v piatok večer riešis že ti treba test? Veď všade sa to hovorí, píše...že dr maju vlastne pravidlá. Ako pisali vyssie, bezplatny test už do pondelka nedostaneš. Jedine dakde cez víkend plateny. Urob si AG v nedeľu/pondelok a dufaj, že ta ošetrí

autor
19. nov 2021

@hipuska jaj ano riesim moja zlata!!!! Asi som sa zjavne zabudla vyjadrit ze listok na vysetrenie som dostala aj s upozornenim na testovanie DNES POBEDE pri navsteve lekara!!! Ako nehnevaj sa ty ale z mojej hlavy tato zalezitost neprisla!

patka06
19. nov 2021

Upozornenie na testovanie, povedal vyslovene PCR? lebo to naozaj nie je reálne stihnúť do pondelka aj s výsledkom. Antigén si v pohode dáš urobiť v pondelok pred vyšetrením

hipuska
19. nov 2021

@autor..tak si sa hneď mala spýtať, že kde máš urobiť PCR cez víkend. A keď to je dr, kde si dostala termín zo dňa na deň tak sa preobjednaj na stredu a máš po probléme

euka210
19. nov 2021

Nie, ak posiela lekar, tak neplatis.
Mal ta lekar prihlasit, teraz je tolko ludi, ze aj pri priznakoch prisiel termin ze o 2 dni na test a vysledok vecer, niekedy aj 2dni treba cakat...od oblasti a vytazenosti.

hipuska
19. nov 2021

@euka210 nie pravda, ak posiela lekár preventívne, z dôvodu že bez testu nevyšetruje. Ak posiela lekár z dôvodu podozrenia na ochorenie tak ano. Ale, tam treba zaklikat tie príznaky. Teraz, bude všade nával....vzhľadom na aktuálne opatrenia - OP

patka06
19. nov 2021

@euka210 neplatí iba pacient pre plánovanou operáciou /hospitalizáciou/

vivincek
19. nov 2021

skus zavolat zajtra na inoflinku - cez korona.gov.sk,poradia ti.tusim ze pracuju od 8:00. Len ci ti do pondelka pride aj vysledok,ak ta aj zoberu,to neviem,nam chodili teraz vysledky aj 3 dni....vyskusaj.

autor
19. nov 2021

Takto... Lekar mi nariadil pcr test hlavne z toho dovodu, ze zariadenie kam idem na vysetrenie so svojim zdravotnym problemom je napol zdielane ako "nemocnica", lezia tam covid pacienti aj na umelej ventilacii preto tam bez testov nepustaju ...to je ten kamen urazu

patka06
19. nov 2021

nie je to divné ? Na covid oddelenie test, že nemáš covid

ibrunova
19. nov 2021

Podľa mňa príznaky tam nedávaj, veď tie predsa nemôžeš mať. Objednaj sa, covid pass tam nepotrebuješ. Keď dáš plánovaná hospitalizácia, dáš tam dátum. A primerane tomu ťa objedná

loginexistuje
19. nov 2021

to je divne ja som bola na vysetreni vcera v budove pri infekcnej klinike v casti budovy je oddelenie covidaci a tak a dolu je CT MRI a nikto test nechcel ja som ale ockovana
a ty nie si ockovana ?
tak jedine si zaplatit zo svojho potom a ak je to take urgentne tieto vacsie nemocnice vedia urobit aj to rychle pcr v radovo minutach

michaelka_
20. nov 2021

Je ešte moznosť cez labonline, ale su len ako samoplatca. A neviem presne v ktorych mestách.