Ako riešite to, že máte hrb?

18. feb 2023

Ako ste riešili to, že máte hrb? Ja sa hrbím už roky a ono sa sama z toho akosi neviem dostať.
Skúšali ste niečo ako bandáž resp. niečo ako kozret, na držanie tela, taká ta specialna akoby gumička alebo ako to nazvať :D

0silvia0
18. feb 2023

Fyzioterapeut

pribinak
18. feb 2023

Tá gumicka je fajn, ale základ bude aktivita - cvičenie

loliku
18. feb 2023

Moj syn sa hrbi , ma cvicit SM metodiku, chodi plavat a sportuje

autor
18. feb 2023

@loliku Ja žiaľ šport nemôžem ale asi skúsim tú gumičku a možno nejaké ľahké cviky by som aj mohla ale to skôr niečo ako joga

januska12323
18. feb 2023

Žiadna pomôcka nepomôže keď sa budeš hrbiť aj naďalej. Ortopéd, fyzioterapeut ti poradia cviky ale vyrovnať sa musíš chcieť sama vedome.

loliku
18. feb 2023

Este ma napadlo korzet mi kazal kupit, je v tom cca hodinu, nie dlho, ale aby si ze telo zvyklo ako ma byt "vystrete" lebo ze taky clovek ani nevie ako to ma vyzerat, ze aby si to skusil v tom korzete

autor
18. feb 2023

@loliku ja popravde to tiež už neviem ako to má vyzerať byť v rámci normy vystretý :D

ritalein
18. feb 2023

Ahoj, kamaratka sa tiez dost hrbila a skusala rozne cviky, metody. Nakoniec skoncila pri joge a zistila, ze to je presne to, co jej vyhovuje, robi jej to dobre na chrbat. Takze kludne vyskusaj aj ty.

loliku
18. feb 2023

Ja by som ti poradila teda si kupit ten korzet a kazdy den doma ponosit a podla mojej skusenosti co som vyskusala yogu mna strasne nudila 🙈 ale pilates ma bavil, tam precvicis cele telo aj chrbat aj core - stred tela

joesvk
18. feb 2023

Korzet a napomínacia bandáž pomôže počas dospievania. Ale keď si dospelá, rast ukončený,pravdepodobne nielen kyfóza-hrb,ale určite máš aj zvýraznenú lordózu-v drieku.Toto už nebude len zlé držanie tela,takže to až tak zázračne neovplyvníš.

autor
18. feb 2023

@joesvk tak už mi ťahá na 30, ciže

autor
18. feb 2023

@joesvk
mám kyfozu

xsandrax
18. feb 2023

@loliku prosím ta ako sa ten korzet vola alebo kde sa dá kúpiť? 🙏 asi by sa to aj mne hodilo 😄

loliku
19. feb 2023

@xsandrax ja mam tento- to je detsky ale su aj pre dospelych, na internete som videla vela,daj si korektor drzania tela, alebo korzet , alebo pomocka na drzanie tela...aj na unizdrav som videla ... Detský korektor držania tela
https://urbantrend.sk/products/detsky-korektor-...