Ako riešiť problém s obvodným lekárom?

15. apr 2023

Chcem poradiť dievčatá, už sme s manželom zúfalí.
Náš obvodný lekár nevyšetruje. Sťahovali sme sa a už skoro dva roky sme u tohto lekára (podľa obvodu k nemu patríme), k inému sa nevieme dostať v BA. Za dva roky sme tam boli s rôznymi problémami, nikdy sa nič nevyriešilo. Pán doktor sedí na stoličke 3 metre od vás a vyšetrenie vyzerá tak, že mu hovorite čo vám je ( na to môžem použiť aj Google). Žiadne vyšetrenie, absolútne nič. Momentálne som týždeň chorá, prechádza mi to na priedušky nič sa nezlepšuje, bola som za ním, že potrebujem vyšetriť a nič. Ani sa nepostavil z tej stoličky. Dal mi sirup proti kašľu, je mi stále horšie a horšie, čo mám robiť ?
Bohužiaľ som veľmi náchylná na toto a nemôžem zase skončiť v nemocnici a vie o tom, mám to v karte a on to vôbec nerieši.

eliska13
15. apr 2023

Ani Ta nepopocuval, hrdlo nepozrel?Treba ho zmeniť aj, keby si mala ďaleko dochádzať.Moja sestra má virózu 3 tyzden tiež si myslela, že priedušky, ale crp všetko dobré.Tyzden bolesti kĺbov, suchý kašeľ, mokrý kašeľ, sopel a ťahá sa to 3 t.zacali deti potom ona

autor
15. apr 2023

@eliska13 Nič, on sedel tri metre odo mňa ani sa nepostavil. Toto je dva roky!! Ešte som ho nevidela postaviť sa, pri žiadnom probléme. A najhoršie je, že on ani nechce predpísať lieky keď teda sa už musím aj sama vyšetriť.

autor
15. apr 2023

Môžem ísť k lekárovi aj do iného mesta ako mám bydlisko?

jonnie
15. apr 2023

Jasne...môžeš ísť aj na kraj sveta, aj k súkromnému. JA ICH volám administratívne sily, nie lekári. Len do počítača hľadia. Akože ja k dr.uz nechodím...načo...

pinkgirl
15. apr 2023

Áno samozrejme že môžeš. Akurát to musí byť dr.ktory berie nových pacientov.

pribinak
15. apr 2023

Mi Nehovor že v Ba nevieš nájsť iného všeobecného lekára
Nehovorím že nájdeš na každom kroku, ale za 2 roky by si určite našla

eliska13
15. apr 2023

Lekáreň Benu robí CRP na počkanie uvidíš či to je viróza, alebo budú potrebne ATB.Lekara si môžeš vybrať aj v Nitre, keď ťa zoberie do evidencie

autor
15. apr 2023

@pribinak nájdem ich aj 200, ale ešte som nenašla žiadneho ktorý nie je súkromný a berie nových pacientov 🙂 Ale asi to budem musieť riešiť súkromným

autor
15. apr 2023

@eliska13 ďakujem za radu 🙂 zajtra tam zbehnem

eliska13
15. apr 2023

Každý obvodný je súkromný

adamkopetko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarinka89
15. apr 2023

@adamkopetko hrabe ti? Do koľkých tém to ešte capnes?

mikadooo
15. apr 2023

Dá sa aj nejaký súkromný zaplatiť, sú rôzne kliniky. Akurát nevýhoda je, že teda musíš platiť. Ale mať takéhoto doktora, tak radšej idem k tomu platenému, keď už ani za svet neviem nájsť štátneho.

deti95060810
15. apr 2023

išla by som na pohotovosť...

janetinka27
15. apr 2023

Ahoj, som z ovela mensieho mesta a kazdu chvilu vidim reklamu na noveho vseobecneho lekara. Ja sama som presla po dlhych rokoch od starsej p. doktorky k mladej a som spokojna.

lyci
16. apr 2023

tiez nechapem ci ste cakali roky na zazrak a ides riesit az ked to mas akutne. ja ked potrebujem noveho surne, tam idem k nejakemu platenemu, vacsinou maju rocne poplatky, a potom mam cas si hladat daco lacnejsie. ale vzdy to skonci tak, ze ten plateny je vlastne to najlepsie, co som nasla. horsie je, ze nemam na to platit vsetkych lekarov, tak hladam kompromisy

lubkovaandrejka
20. okt 2023

Ja mam pocit,ze mas toho isteho lekara,co moj muz.🧐

madeline1
20. okt 2023

Tak chod zase, predpise ti antibiotika, tie by mali zabrat.