Ako riešiť hemoroidy, ktoré ani po liečbe nemiznú?

27. nov 2019

Ahojte, po pôrode mi ostali vonkajsie hemoroidy, ktorych sa mi rok a pol nedari zbaviť.. maste ani sedacie kúpele nezaberajú tak to potrebujem riesit. Aký je prosím postup? Mám ísť obvodnej a ona ma niekam pošle? Vôbec neviem kde začať...plus koľko stojí odstránenie? Všade čítam že laserom je cena vyššia ale nikde sa neviem dočítať koľko to reálne stoji...Prosím tie čo to máte za sebou mozete mi napísať akým spôsobom vam ich odstránili a čo ste platili? Prepláca vôbec niečo poisťovňa? Ak nie, nie je lepšie ísť rovno niekam sukromne? Ďakujem za každú odpoved

kika831
27. nov 2019

Bud to budete riesit cez obvodnu a ta vas posle na chirurgiu a date sa liecit ( zoperovat) v nemocnici a preplaca to poistovna. Alebo si najdete sukromne centrum kde si vsetko hradite sama a nepotrebujete obvodnu lekarku. Na vasom mieste by som skusila tu 2. moznost- da sa to laserom riesit. Ale je to individualne a treba to riesit s lekarom na klinike a aj o cene sa informujete na danej klinike. Drzim pale

autor
27. nov 2019

@kika831 dakujem za odpoved...netusim tu sumu u sukromnika ani len orientacne a zaujima ma to lebo na RD si moc vyskakovat nemôžem...A neviem si predstaviť že pôjdem na súkromnú kliniku na vyšetrenie, navrhnú postup povedia sumu a ja len podakujem a dodam že na to momentálne nemám:D

kika831
27. nov 2019

Aspon za konzultaciu to urcite stoji- budes vediet ake mas moznosti. Nozno to vibec nebude take hrozne. Ale je to na tebe.

zuzik307
27. nov 2019

treba ist na proktologicku ambulanciu...prvym krokom je podviazanie hemoroidov takymi gumickami- Barronove ligatury...robi sa to ambulantne, samozrejme len do urciteho stupna hemoroidov...normalne to preplaca poistovna...operacne riesenie je az u tazsich foriem hemoroidov- 3-4. stupen...

autor
27. nov 2019

@zuzik307 ďakujem, a treba výmenný od obvodného?

zuzik307
27. nov 2019

ano, treba...

lilienks
23. jan 2020

@zuzik307 prosím ťa nevieš koľko trvá objednanie na proktologiu dakujem