Ako pribrať na váhe?

citta
26. máj 2014

Ahojte zienky, babulky.. Chcem sa spytat ci tu niektora je stakym problemom ako mam ja... Chcem pribrat a nejde tooo. Poradte co stym spravit.. Neake vitaminky,napoje... Alebo nieco... Proste poradte co vam pomohlo,alebo co by mohlo proste pomoct... Dakujem 🙂

lorela
26. máj 2014

S týmto síce problém nemám, ale poradiť by som, hádam, mohla.
Jedávaj často a veľké porcie. Často znamená 7 - 8 krát denne. Nič nezdravé, ovšem.
Jedávaj veľa sacharidov, kľudne aj celozrnných, napr. poriadnu porciu cestovín s olivovým olejom a ostanými ingredienciami, aké máš rada. Ráno a večer ovsenú kašu s medom. Veľa ovocia, aspoň 3 porcie denne (banány, hrozno, hrušky, broskyne a pod.). Orechy a semená denne za 2 hrste, plnotučnú bryndzu, tvrdé syry, jogurty, smotanu, mäso, tučné ryby (napr. losos, kapor), múčne jedlá atď. Pred spaním niečo ľahšie, napr. vlastnú tvarohovú pomazánku s chlebom alebo pečivom.
Chuť do jedla podporí Pangamin. Čistá energia je hroznový cukor (ten jedávaj kedykoľvek a kdekoľvek, sú to naozaj chutné "cukríky" s príchuťami od výmyslu sveta 😉).
Čo sa pohybu týka, zameraj sa na pohyb vytrvalostný a silový (čiže anaeróbny a nie aeróbny, pri ktorom sa viac chudne).

dejka77
26. máj 2014

Jes dostatocne velke porcie?

0silvia0
26. máj 2014

@citta pred pár rokmi som aj ja chcela pribrať, mala som 48 kg a chcela som mať aspoň 50. Začala som cvičiť, chodila som do posilovne, trochu mi narástli svaly a hneď som mala 50 kg.

citta
autor
27. máj 2014

@lorela dakujem za rady. A ten pohyb? Mozes mi to troska vysvetli ? 🙂 dakujem

citta
autor
27. máj 2014

@0silvia0 a co a ako si cvicila? Ja sa bojim, ze schudnem este viac 🙂. Dakujeem

margarita
27. máj 2014

ja s tym mam cely zivot problem, udajne mam podvahu a som podvyzivena 😀 vzdy som dokazala pribrat iba pocas tehu, a to aj 12-22kg...do 3 mes.po porode mam zase povodnu vahu pred otehotnenim....radili mi pichat B12, na podporu chuti do jedla, ale to mi nefunguje, ja chut mam, a jem aj 5x denne, ale skratka asi presne tolko len, kolko potom spalim, takze fakt nemam zasoby...
mne to ani nevadi, len doktor si zo mna stale srandu robi, ze ked udrie hladomor, ja s mojimi chabymi tukovymi zasobami umriem ako prva v poradi....no a co? 😉

skus fakt jest viac, ako Ti staci na zahnanie hladu, ze sa skratka najest a este si nieco das navyse...mne to nejde, ale malo by to pomoct

0silvia0
27. máj 2014

@citta svaly sú ťažké, takže ak si vypracuješ svaly, určite priberieš, vyformuješ si postavu a možno aj metabolizmus tým bude ovplyvnený k lepšiemu. Normálne som cvičila na strojoch aj s činkami, takto na diaľku ti cviky nevysvetlím, ale mohla by si ísť s niekým aby ti ukázal vhodné cviky alebo si zaplať na začiatok trénera. Ja som vždy bola neženský typ postavy s úzkymi bokmi, štíhle nohy, žiadne prsia, aj pri tehotenstvách som pribrala len okolo 12 kg aj to len do brucha. Váhu som mala doteraz okolo 52-53 kg. Teraz mám 40 rokov, ale vidím, že sa mi už spomaľuje metabolizmus a občas sa postavím na váhu a mám 54-55 kg, ale na môj typ postavy je to už veľa, totižto keď priberiem tak len do brucha a potom vyzerám ako pavúk a necítim sa takto dobre. Takže hoci som kedysi pribrať nemohla, prišli časy, že sa musím krotiť a váhu si udržiavať 😒

kivinecka
27. máj 2014

Ja mam taly isty problem ja jem co chcem kolko chc ako casto chcem a vobec nepriberem
... niektore zeny vysia len cisto na dietach chcu schudnit a mi nic😀

ivanagumy
27. máj 2014

Keď som mala sladkých "násť" 🙂 a túžila som byť "už veľká" a pekne sa obliekať, mala som smolu, lebo som bola moc chudá a všetky -na tú dobu moderné veci, mi boli veľké... Tak som si začala každý deň na večeru robiť krupičnú kašu..... A za pol roka som pribrala 8 kg 😀
PS : krupičnú kašu stále lúbim... 🙂

sajmoona63
16. jún 2014

Odpoveď na tento problém je jednoduchy, stači jesť denne kebaby s dresingom v bielom pečive ( s ktorého sa najlepšie priberá ) a krupičné kaše a budeš taka že sa do dverí nevejdeš 😀 to samozrejme nechceš asi,ale rozhodne z toho pribereš, ja som pribrala tak že už mám brucho jak sloníča :( :D čiže good luck ale neprežeň to zas O🙂

ada510
16. jún 2014

Ked si dáš môj dnešný rýchly obed že čo dum dal čiže slanina s chlebom horcicou a budeš to zapijat Radlerom to máš určite 2 kg za hodinu aspoň ja mám ten pocit:D

andrejka2424
16. jún 2014

Na krupičnej kaši som vyrástla a aj tak som mala až do 18 tky podváhu. 46-48 kg Pribrala som a to dosť (na 58 kgrýchlo,keď som začala jesť vo štvrtáku bagety obložené,pudingové buchty polievané čokoládou a pod.sladké pečivo a smotanové jogurty. Jedla som častejšie a nekrotila som sa. Po čase som mala aj pocit,že sa mi žalúdok roztiahol,lebo sa do mňa pomestilo stále viac...žiaľ tiež len na bruchu hlavne to bolo viditeľné. Keď som začala po škole pracovať,rapídne som zo stresu schudla(na 52 kg),potom som robila v pekárni a tam som sa prežrala ku 59 kg,potom tehotenstvo+22 kg,pol roka po...už len 56 kg,teraz po takmer 4 rokoch 58 kg a nemôžem nijako pribrať,aj keď by som nebola proti. Ale som začala brať antikoncepciu a mám pocit,že sa mi zvýšila chuť do jedla,tak uvidím za pár mesiacov 😀

draik
16. jún 2014

S veľkými dávkami sacharidov opatrne, telo dlhodobo nemusí stíhať vyplavovať inzulín, čo by mohlo viesť k cukrovke.
Ťažko radiť, keď nie sú známe žiadne vstupné údaje.

brady1
16. jún 2014

@citta bud šťastnááá 😉 a neprovokuj inych na fore 😠