Ako pribrať, keď mám fyzicky náročnú prácu?

8. sep 2023

Veľmi som schudla, ale tak že všetko oblečenie na mne doslova visí a v tvári som " prepadnutá ".
Narobím sa manuálne veľa a nachodím denne veľa, k tomu domácnosť a deti.Práca ma veľmi baví ale vadí mi ako som vychudla a nedarí sa mi pribrať, práve naopak, stále chudnem.Odjakživa som bola štíhla takže kebyže som bola predtým obézna alebo plnoštíhla tak by mi to nevadilo.Ako alebo z čoho sa priberá? Niekde som čítala že z B12.

jsbb
8. sep 2023

Viac jest, väčšie porcie a kalorickejsie. Ked si chudá malo ješ.

anjelicek26
8. sep 2023

Hlavne si zadel porcie pekne 5x denne jest, idealne si spravit dozy rano a zobrat zo sebou a potom to "nahadzat" do seba", ja si tak chystam vecer, v robote trcim do piatej a inak by som nemala cas sa ani napit... ziadne zapijanie hladu kavou ci mineralkou, plus ist na preventivku...

hladamematku
8. sep 2023

orechy oelj cukor to ma tusim najviac kalorii

daniela2202
8. sep 2023

Známa začala chodiť do práce, fyzicky náročná, chudla, chudla, bola to rakovina... tým ťa nechcem strašiť

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rebrambora
8. sep 2023

Veeeela proteinov.

anjelicek26
8. sep 2023

@daniela2202 presne toto... netreba podcenit vsetky faktory... ak poriadne clovek je a napriek tomu chudne, je to alarmujuce... aspon preventivku spravit, sono brucha...

daniela2202
8. sep 2023

@anjelicek26 ona si sama nahmatala hrčku na prsníku

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
8. sep 2023

Schudnut kazdy mesiac 1-4 kila je cista katastrofa... zajdi za lekarom a skutocne odporucam - prekopat svoj pracovny cas. Tych 30 minut na zjedenie vareneho obedu (ja varim vecer a beriem si to v doze zo sebou) proste MUSI byt.

ceresnicka111
8. sep 2023

Ja by som ti poradila zmeniť prácu lebo takýmto tempom si privodis veľa zdravotných problémov a o chvíľu bude z teba vychudnutá žena bez života.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
8. sep 2023

Kamoska ma upratovaciu firmu a kopu zamestnancov a nikto s nich nevyzera a nezaziva to, co popisujes. Skutocne nepodcen, ze za tym mimo toho zleho rezimu jedenia - moze byt aj zdravotny problem... pri niektorych veciach ide o cas a nakoniec pocut od lekara "keby sme prisli skor, mohli sme este vela urobit" skutocne pocut nepotrebujes.

vanilkovazmrzka
8. sep 2023

Boze taky problem by som tak chcela mat! 🥹

No ale ked chces pribrat, tal treba viac kalorii papkat, prilej si olivac do salatu, davaj si extra protein, jedz vacsie porcie. A pi sladene napoje a pecivko ku vsetkemu 😅

vanilkovazmrzka
8. sep 2023

Ale ak si aj zacala jest viac, a napriek tomu stale chudnes, nebolo by odveci ist aj k lekarovi, aby to fakt nebol zdravotny problem…

aiana24
8. sep 2023

Sucitim... ja mam taky metabolizmus tiez ze mam sklon chudnut... snazim sa jest casto a vela, dopriat si co ma vela bielkovin (maso, vajcia, mliecne vyrobky). Niekomu aj mastne robi dobre, mne je z toho zle ked pouzivam vela oleja. Hlavne netreba prejst na nezdrave kalorie (slahacky, zakusky) ale zostat pri tych vyzivnych. Drzim palce!

marsmykkok
8. sep 2023

Veľa kalorií vieš aj vypiť, ovocné šťavy, proteínové nápoje a podobne zarad do pitného režimu namiesto čistej vody.

luccija
8. sep 2023

Uzenies si akurát vredy.Nieco suché, alebo ovocie to je nič

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
8. sep 2023

Ona pracuje naplno... prve roky 12-14h denne... aj teraz ked ma ludi nepracuje menej, ona je jak na baterky 😅

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
8. sep 2023

Vyzera stale rovnako.. tie 1-4 kila mesacne je neskutocne vela, prosim davaj na seba pozor a pondelok si volaj lekarovi na tu preventivku. Ked si budes ista, ze je to len "pohyb a strava", tak budes riesit to. Ale nech to nie je nieco horsieho. Drzim palce.

autor
8. sep 2023

@anjelicek26 Ďakujem.

pinkgirl
8. sep 2023

Takýmto tempom sa zničíš!!! Mala by si sa nad tým pracovným nasadením zamyslieť, hm?🤔 Viem, že žijeme z peňazí, ale ty nemáš dostatok priestoru na regeneráciu, na poriadnu stravu počas dňa. Tvoje telo ti to raz všetko zráta... Uber z práce.

mameha7
8. sep 2023

Keď som cez prázdniny brigadovala ako chyžná v Tirolsku, tiež som veľa schudla. Ale jedla som poriadne ako robotník. Nečudujem sa, že si pri takejto fyzicky náročnej práci schudla, najmä keď skoro nič neješ.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ruzovakrava
8. sep 2023

Odporúčam dať si spraviť aspoň základné krvné testy cez obvoďáka, resp. preventívku, predpokladám že pri takomto tempe ju absolvovanú nemáš 😏. Určite to nezajedaj sladkosťami a mastnými jedlami, len si privodíš zdravotné problémy. Skús jedlá bohaté na bielkoviny, aspoň 3x denne si k tomu jedlu na 5 minút sadni a najedz sa v kľude, zas toľko času pri tom nestratíš. Olovrant a desiatu zješ aj v behu keď treba. Ak máš málo času tak sa zásob proteínovými tyčinkami, prípadne hoď prášok do šejkra a ideš, mať poruke ovocie, orechy, tie sú dosť kalorické, jednoducho choď skôr do bielkovín a zdravých tukov. Naberieš svaly a síce to trvá dlhšie ako nabrať tuk ale vyzerať to bude oveľa lepšie. držím palce nech si hlavne zdravá, určite to nepodceň 🙂

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilope
8. sep 2023

Najskôr píšeš, že sa snažíš viac jesť a v zápätí, že nemáš sa kedy ani najesť a nahádžeš do seba suché alebo ovocie. Si podvýživená a raz môžeš skončiť v nemocnici. Na jedlo si jednoducho MUSÍŠ urobiť čas. Nehovor, že sa nenájde 10-15 minút času na to v kľude sa najesť a dať si poriadnu porciu. Nielen suché alebo ovocie, ale plnohodnotnú a v tvojom prípade aj kalorickú stravu. Naháňaš sa za peniazmi, lebo ex neplatí a potrebuješ na deti, ale keď dostaneš rakovinu tráviaceho traktu, tak kto sa o deti postará? Mysli hlavne na seba, aby si mohla myslieť a žiť aj pre deti. V dobrom, veľa šťastia 🍀