Ako pribrať do zadku?

jaktorapise
13. jan 2022

Prosím vás, poraďte mi, som stratená. Už vyše roka cvičím na zadok (nie veľmi intenzívne ale najviac ako viem) a stále nič. Veľmi by som chcela do neho pribrať ale netuším ako.

sima338
13. jan 2022

Pošlem ti z môjho zadku :D mne chýbať nebude, ty si potešíš...:D Ale nie, ja si myslím, že to je o type postavy, že to nejde pribrať, skús sa možno ešte poradiť s trénerom, čo by ti odporúčal.

domireb
13. jan 2022

@jaktorapise cvičíš len tak random alebo podľa niekoho? Na instagrame si pozri seneca grada alebo na youtube je mnoho videí. Na to, aby zadok nabral svalstvo, musí byť dvíhanie váh, pribrať zadok jedine že celá naberieš váhu, ale to asi nie je cieľ

jaktorapise
autor
13. jan 2022

@domireb cvičím podľa zahraničných trénerov, veľké váhy to nie sú. Problém je že má velke váhy ani nelákajú. Na dvíhanie ťažkých váh nemám silu ani vhodnú postavu. Čo už, skúsim urobiť čo najviac a až tak veľmi to neriešiť. No niekedy sa hanbím až tak, že sa bojím okolo niekoho len tak prejsť.

erika_230
13. jan 2022

@jaktorapise zadok vybudujes iba tazkymi vahami. Svaly ti nebudu rast z toho ze robis drepy na prazdno

sima338
13. jan 2022

@jaktorapise Mňa úplne fascinuje ako my ženy chceme vždy to čo nemáme. Ja som mala ako stredoškoláčka opačný problém. Doteraz ho občas mám, že nechcem prejsť pred niekým, lebo sa hanbím, že mám veľkú riť ( a to mam 55 kíl ) ale stále ma žerie ten pocit. :D pritom viem, že mám väčší zadok, ale nie tak, aby som sa hanbiť musela...to sme my ženy, noo..

beronsche
13. jan 2022

@jaktorapise ak sa kvoli malemu zadku bojis okolo niekoho prejst, tvoj problem je niekde inde, nie v cviceni..
odporucam subezne s cvicenim intenzivne pracovat na sebalaske a prioritach.

domireb
13. jan 2022

@jaktorapise veľký zadok, malý zadok, veľké prsia, malé prsia..skoro každá chceme to, čo nemáme. Základ je mať sa rada taká, aká som. Potrebuješ však pomôcť v niečok inom než v drepovaní, hanbiť sa až tak nie je v poriadku.

bilancia
13. jan 2022

treba tazke vahy, samozrejme, nie hned 100kg ale postupne ,progresivne. kozacke drepy,bulharske, predne, zadne, mrtvy tah, hip thrusty ...

bambinomio99
13. jan 2022

@jaktorapise zvyšovanie záťaže, pravidelnosť . správna strava na bielkoviny ...iný progres nemáš

lindous
13. jan 2022

Bez váh a kvalitnej stravy to nepôjde, neviem čo myslíš tým, že nemáš na to postavu ... na rast svalstva je optimálna taká váha, s ktorou zvládneš 8-12 opakovaní ... takže to nie je o tom či na to máš silu, treba proste nájsť vhodnú váhu na začiatok + si si istá, že cviky robíš správne ? sú videá kde to je aj fakt podrobne vysvetlené, ale aj také kde nie

erika_230
13. jan 2022

a este jedna vec pri drepoch bacha aby ti nezacali rast aj stehna. Takze na zadok by som skor isla do hiptrustov, vypadov a podobnych veci

ladyblcha
13. jan 2022

Strateny rok, ak si necvicila s velkou vahou ale ocakavala si vidinu vacsieho zadku a narastu jeho svalu 🤷🏼‍♀️. Uz si ho mohla mat.
Ale tak cvicenie je vzdy dobre, len si si nesplnila ciel, no.

pribinak
13. jan 2022

@jaktorapise fakt si myslíš že každý ti cumi na tvoju rit? Väčšine je tvoja rit úplne ukradnutá

Na tvojom mieste si zaplatím v posilke nejakého trénera na pár hodín a naučím sa nejaké cviky od neho. Niekedy je to cvičenie podľa videí take všelijaké

littlefiona
13. jan 2022

@jaktorapise ahoj, ja cvičím aktívne v posilovni s trénerom a zadok som vždy mala menší, nie taký pekný vypučený a guľatý. Po trištvrte roku cvičenia s veľkými váhami ten zadok mám. Nie je veľký, ale krásne zaoblený a zdvihnutý. Netreba sa báť cvičiť s váhami, určite nikdy nenaberieš svalovinu ako chlap, my ženy na to nemáme genetickú predispozíciu a to, čo aj vidíme u niektorých žien je spôsobené braním anabolík a iných látok.

galixx
13. jan 2022

Zadok bez tazkych vah neurobis🤷‍♀️ A treba tomu aj stravu prisposobit, na rast svalov potrebujes dost energie

haley7897
13. jan 2022

@jaktorapise V skratke :
Calories surplus, dostatočný príjem proteínov, nevyhechavat sacharidy, silový tréning 🍑 3x do týždňa, dostatok spánku!, samozrejme tekutiny. Neexistuje budovať svaly na diéte. Ak budeš chcieť potom osekat pripadne nabrate kg tam kde nechceš bez straty svalov
-silový tréning, proteíny, refeed, a vyhnúť sa kalorickému deficitu a minimalizovať kardio. 🤞🏼