Ako pribrať?

nuna2112
6. feb 2023

Ahojte žienky poraďte prosím ako pribrať ...Mám dve deti som skoro dva roky po pôrode a som dosť chudá sama sa už necítim dobre takto len sa mi akosi nedarí vôbec pribrať..Jesť jem s tým problém nemám...Čo pomohlo Vám? Chcela som si dať predpísať nutridrinky ale obvodná to nemôže vraj ...

zorkahorka
6. feb 2023

Vitaminy b, picas tehu som z toho pribrala

nuna2112
autor
6. feb 2023

@zorkahorka môžem aj počas dojčenia brať?

eviku777
6. feb 2023

@nuna2112 na mna funguje jedna vec ked chcem pribrat : staci mi zacat jest 3x denne a vaha ide hore… a velmi rychlo… ked jem 5-6x denne male porcie vobec nezalezi co v oboch pripadoch ani nezalezi ci vecer alebo kedy… proste “ model stravovania” 2-3x denne znamena u mna narast vahy…

deedol
6. feb 2023

daj si skontrolovat stitnu zlazu, ci nemas hypertyreozu

kristie571
7. feb 2023

@nuna2112 mne pomohlo pribrat, ked zacala som ranajkovat vajicka, na hociaky sposob. Ranajky mam bohaté a sýte, nikdy ich nevynechavam, obed riadny polievka a druhé, obcas bez polievky, sem tam nejaka desiata ci olovrant, aspon nejake ovocie, a riadna vecera, ale uz nemusim mat moc sytu. Pred rokom som mala 50kg, a mam 170cm, uz som bola kost a koza.. momentalne mam najvyssiu vahu aku som kedy mala, co je 56kg a konecne vyzeram ‘ zdravo ‘. Clovek by ani nepovedal ze aky je problem pribrat.. zdravo pribrat

jasha77
7. feb 2023

Ak nemas ziadny zdravotny problem ako napriklad stitna zlaza a pod. tak hlavne vela jest a to vajcia,maso kuracie este lepsie hovadzie,ryza a cvicit.Aspon 3-4 krat do tyzdna,myslim silove cviky drepy,mrtvy tah,legpress,vypady a podobne je vela cvikov a postupne pridavat zavazia.

nuna2112
autor
7. feb 2023

@eviku777 ja takto jedavam niekedy viac ale normálne porcie a nic

nuna2112
autor
7. feb 2023

@kristie571 áno presne ja mám síce 55kg ale aj moja gynda rsp každý v okolí aká som chudá a ani mne sa to nepáči neviem pribrať ani kilo ..bola som na kontrole minulý rok u gyndy a sama mi nakazovala že keď prídem nech asp 5kg mám hore a chystám sa ku nej teraz a bohužiaľ nejde to nejak

nuna2112
autor
7. feb 2023

@jasha77 skúsim cvičenie niekedy som bola dosť aktívna s mužom cvičili sme no odkedy máme deti je to ťažšie skombinovať on dosť pribral a ja po pôrode dosť schudla

zorkahorka
7. feb 2023

@nuna2112 netusim. Ale je to len vitamin, tak snad ano

veselo_neveselo
7. feb 2023

Aj tu bude dobra rada pre teba si stiahnut kaloricke tabulky, a nahadzat do nich vsetko co zjes. Mozno budes prekvapena, ako malo toho za den zjes, a potom budes musiet pridat.
Na zaciatok kvalitne oleje, orechy, semienka...tam staci aj malo a kalorie trochu podvihnes.
Takze, ak mas polievku s chlebom, macaj si ho do olivoveho oleja (alebo natri maslom🙂. Do polievky prihod za hrst semiacok. Denne za hrst, aj dve, roznych orechov.
Ak jes jogurt, tak len poriadny, do neho zas nasekane oriesky, med, ovocie, vlocky.
Denne banan s orechovym maslom. Ak si robis smoothie, tak sup za lyzicu orechoveho masla don.
Alebo jablko na desiatu, ale s arasidovym maslom.
Pridaj si susene ovocie. Nemusi byt nutne sladene, ale tym ze je susene tak ho netreba zjest prilis vela ale kalorie tiez maju.
Proste mysli na to, aby si do jedla prepasovala nieco vysokokaloricke tak, aby si nezvysila prilis objem.
Ak pijes mlieko/do kavy, tak plnotucne. Ak syr, tak tucnejsi.

zuzubb007
7. feb 2023

55 kilo pri akej vyske? Lebo mne to pride celkom v pohode vaha, treba jest aj take somariny ako cokolada, horalky, hranolky a neexistuje, ze nepriberies

gabika0825
7. feb 2023

@nuna2112 No ak si takej postavy geneticky, tak moc nepriberies. Môžeš iba pracovať s váhou ktorú máš, čiže skôr by som odporučila nutricneho poradcu a trénera vo fitku. Silové tréningy, ja som tiež geneticky štíhlejšej postavy, ale chcela som skôr spevniť ako pribrať, lebo ja som aj váhu normalnu mala ,ale bola som taká cela plocha, žiadny zadok, boky, mlandrave ruky. Tak som si platila trénera, po 2 mesiacoch som videla prvé výsledky. Teraz už na to nemám toľko času tam chodiť 4x do týždňa, momentálne nechodim vôbec, ale svalová pamäť tam je tak aspoň doma trosku každý týždeň pocvicim s gumou drepy a nejakú sériu hlavne na tie boky a zadok. Ale určite odporúčam trénera a niekoho kto ti poradí so stravou, lebo len prejedanim nepriberies, keď si taká postava.

liliana212
7. feb 2023

@nuna2112 ahoj, ja som bola až extrémne chudá. Pri výške 167cm som mala okolo 43kg. Všetko na mne lietalo,cítila som sa zle no a komentáre tiež tomu nepridávali. Krv som mala v poriadku, to treba určite vyšetriť. Mne pomohlo až keď som prestala kojiť, pravdepodobne ma to vycerpavalo aj keď som jedavala porcie väčšie ako muž. S návratom do práce som sa nakoniec vypapkala. Nechcem odhovárať týmto od dojčenia ale skôr podporiť že to pôjde postupne, odporúča sa napríklad aj to spomínané cvičenie ak máš možnosť . držím palce

nuna2112
autor
7. feb 2023

@zuzubb007 ja jem všetko aj o 22 tej večer slaninu 🤣🤣🤣 každý vie že ja slanina syry a také veci to je moje jem aj sladké mám čoko nátierku nemám problém ani s tým cize neviem no zas prepchavat na silu sa nechcem...Výšku mám 175cm cca...lenze číslo na váhe je pre mňa nepodstatné keďže vidím aká som chudá ... Vidím to na oblečení ako mi trčia hrudne kosti nôžky tenké až prehnusne že keď oblečením kraťasy je mi na plakanie mám kopu šiat na ktoré sa na leto teším tak chcem veľmi pribrať nech sa z nich tesim

zuzubb007
7. feb 2023

@nuna2112 aha tak pri tej vyske, by sa ti veru zo 3 kila sikli, ale ked kojis ono to ide dako same dole, ja som kojila a pri vyske 177 som sa dostala na 55,5 a vsetci co robim a to som jedla nonstop a nedostatok spanku a takto sa to odrzkadlilo, akonahle som dokojila uz mi to islo hore hned

tinuskaaaa
8. feb 2023

Mne predpisovala nutridrinky gastroenterologička, mala som výraznú podváhu + veľká únava. BMI myslím okolo 16? Potom mohla predpísať už i obvodná. Pribrala som ale problem bol že len do tuku ( zadok, brucho ) a nie svalovú hmotu.

nuna2112
autor
8. feb 2023

@tinuskaaaa ďakujem skúsim ísť aj ja na gastro