Ako pribrať?

papywest
15. sep 2016

Ahojte som 14 mesiacov po pôrode. Moja vaha po porode bola 56kg nakolko mam len 158cm bola som okruhlejsia a chcela som schudnut. Zacala som menej jest a schudla som na 51 kg. Bola som spokojna no stratila som chut do jedla a stale chudnem uz mam len 45kg.
Chcela by som pribrat tych 5-6kg no nemam chut do jedla. Poradtemi nieco co mi vrati chut do jedla alebo lieky ktore mi pomozu pribrat. Za odpovede ďakujem

guinevre
15. sep 2016

@papywest B vitamin zlepsuje apetit, kup si B komplex a uzivaj to kazde rano. A asi budes musiet skusit aj sama sa donutit jest, inak padnes do anorexie.

papywest
autor
15. sep 2016

@guinevre no aj ja som uz mala na mysli ze ak to pojde takto dalej tak s toho bude anorexia. Niekedy nemam az tak chut do jedla ze sa za cely den najem prvy raz v noci o 23 tej,

maxiva
15. sep 2016

ja som tiez stihla a tiez mi obcas nechuti.ale zjem to a hotovo.jedavam castejsie aj pät krat denne,chodim behat...vtedy mi velmi chuti a zjem aj dve vecere 😀 hlavne kvoli sebe tu vahu nepustim nizsie....musiz sa zatnut a jest

maxiva
15. sep 2016

@papywest akoze fakt nejes cely den??fuha tak toto nepoznam...ja ked sa nenajem rano,tak mi je slabo.ak fakt jes az o jedenastej v noci,tak uz problem mas 😖

papywest
autor
15. sep 2016

@maxiva mna ani nenapadne ze som hladna. No hlavne sa najem vtedy ak je priatel doma lebo on mi vzdy pripomina ze Este si nejedla ze ?neklam..........no a vtedy sa najem 😀 Takze s tym uz musim nieco urobit lebo zomna nezostane nic len kostra.

ronniec
15. sep 2016

@papywest v podstate je to jednoduché... stačí viacej Kcal zjesť ako dokážeš spáliť a budeš určite priberať
Najjednoduchšie ako sa dá pribrať sú nezdravé jedlá 😀

papywest
autor
15. sep 2016

@ronniec prihod mi nejake tipy na kaloricke bomby ;)

siska53
15. sep 2016

@papywest ja mam sice 155cm a ledva 42kg,ale.mne jest chuti a citim sa dobre.
U teba?,nuz,asi je to na nasadenie pangaminu na zvysenie chuti do jedla.
Mas 14m.dieta,cize ono jedava minimalne 5x denne. Ja som vzdy jedla s detmi. Cize treba jest s dietatom. Naucis ho tak aj,ze rodina jedava spolocne.
Mne inak to dost nastartovalo metabolizmus,predtym som.napr.nemohla jest tazsie jedla vecer,inak ma.bolel zaludok. Teraz pokojne aj chlieb vo vajci a telo si uz pravidelne ziada svoju davku.

Cize moja rad okrem.pangaminu-jest spolu s dietatom. A normalne jedlo, na desiatu si spolu dajte ovocie. Ale ranajky a obed,olovrant ci vecera normalne jedlo.
Niektori si kupuji nutridrinky.

Je fajn,ze to chces riesit,lebo inak si uplne pobabres metabolizmus.

yna1
15. sep 2016

@siska53 citis sa dobre? 🙂 tak to ta obdivujem. Moja teta mala zdravotne problemy, nikdy nebola nejaka pri sebe, ale rapidne schudla, na 44 nedavno a je z toho na nervy. Hovori ze sama vidi ako sa uz straca, ze aspon keby na tych 50 pribrala 🙂

siska53
15. sep 2016

@yna1 ale ja mam tuto vahu uz dobrych 20 rokov. 🙂okrem.tehotenstoev a prvych mesiacov po porode.

lucinka511
15. sep 2016

@papywest uplne jednoduche.zacni jest a nevyhovaraj samze zabudas.Ked zacnes jest aj priberies.alebo sa tojo mozno v podvedomi bojis.

lucinka511
15. sep 2016

@papywest btw. takymto nejedenim si len spomalis metabokizmus a ked zacnes normalne jest.tak zacnes aj viacej priberat a opakovane diety budu narocnejsie.telo si bude ukladat aj z vody.

sunny8
15. sep 2016

@ronniec to ani moc nie je pravda :D jem same sladkosti chipsy hranolky steaky a necvicim vobec nic pohybu malo a nic nafukne mi brusko pojdem na wc brusko nemam :D tiez sa mi nedari pribrat a to mi uz vidno aj kosti a neda sa a zacala som aj pravidelne jest normalne jedla je to tazsie ako schudnut

ronniec
16. sep 2016

@sunny8 jedla si málo 🙂
je to zákon... keby si jedla viacej ako spáliš tak určite budeš priberať a samozrejme to nestačí len 1 deň ale minimálne týždne aby si videla výsledky

1zabka11
16. sep 2016

Hm,moj syn ma 14mesiacov,vaha po porode bola 57kg,pred porodom bola 70kg. Momentalne 52,vdaka tomu ze uzivam lieky,pretoze mi nasli zvysenu cinnost stitnej zlazy. Meriam 159cm,cize momentalne som spokojna s tymi 52kg. Tiez som mala pol roka po porode 50 kg a citila som sa velmi Chuda,a nakoniec stitna...pomaly ale isto sa na mna nieco lepi. Drzim palce. Len zacni jesst,zaludok mas stiahnuty...zacni pomaly nie hned vela naraz :P

papywest
autor
16. sep 2016

@siska53 np ved maly sa naje aj 6x ale v momente ze ja zacnem jest spusti obrovsky plac lebo chce moje jedlo ak mu dam z neho nechce ho no ked chcem pokracovat v jedeni tak zase place a priatel pracuje cez den mamina byva daleko takze sa neviem s kludum najest ze by som ho dala mame alebo by s nim bol priatel. A ked predpoludni zaspi tak rychlo varim

siska53
16. sep 2016

@papywest ale ty sa potrebujes najest. Prosto je to jeho volba,ci bude jest alebo revat. Ty mu povedz,ze maminka je hladna a teraz je. A pokracuj v jedeni. Ja kebyze riesim kazdy plac malej takto,tak nejdem prve mesiace ani na wc. Ju som nakojila,prebalila,ale uz nasledne sa postarala aj o seba (jasne,aj o starsieho,to bez debaty). Raz jeden,raz druhy musel pockat. Aj tvoj maly sa musi naucit,ze aj ty mas svoje potreby. Inak skoncis velmi zle.

0silvia0
16. sep 2016

@papywest: poznám tento pocit, ja som nepociťovala chuť do jedla celé detstvo, až v puberte sa to zlomilo. Tiež som jedno obdobie vo veku cca 22 rokov vážila 48 kg a nemohla som pribrať, chcela som aspoň na 50 kg, začala som cvičiť, chodiť do posilovne, dosť mi to pomohlo, rozhýbalo metabolizmus a takto som pribrala onedlho na 53 kg. Túto váhu si držím už 20 rokov, kilo hore-dolu. Ale jednoducho sa prinúť jesť a dodržuj pravidelné jedenie, hádam si nerozhasíš trávenie a hormóny kvôli tomu, že nemáš čas jesť alebo nepociťuješ hlad...
Pre inšpiráciu som našla toto:

https://www.sportujeme.sk/ako-zvysit-chut-do-je...

http://primar.sme.sk/c/7150475/co-robit-ak-vam-...

squishy
16. sep 2016

@papywest - tak potrebujes nieco kaloricke co zjes rychlo = vypijes 🙂 🙂 🙂 odporucam proteinove koktejly. je to mnamka, zasyti a zdravo priberes - svaly a nie tuky.

lucinka511
16. sep 2016

@papywest podla mna stale hladas vyhovorky aby si nejedla.lebo sa mozno bojis ze priberies na povodnu vahu. a ani sa nenapijes vody?lebo zaujimave jemze na vodu nezabudnes na jedlo ano.dalsia vyhovorka.Ty nemas problem s priberanim skor s hlavou.lebo to uz mas anorexiu.mozno pojovor u psychologa pomoze lepsue alo rady tu.lebo rady nepotrebujes ty vies.ze ked sa najes tak priberies a mozno toho sa bojis.Ine je kebyze normalne jes a chudnes to by uz bol problem.kt treba riesit.no ty ten problemmmas len v hlave a na to pozor na anorexiu mozes aj vazne ochoriet.A takto si len kazis metabolizmus.ked zacnes normalne jest tak tvoje telo priberie aj z jablka.Preto zacni cim skor nad tym premyslat.aby si nedostala prave ten neziaduci JOJO efekt..precitaj si nieco o metabolizme.dietach a skus sa poradit s odbornikom ako si udrzat postavu na dlhodobo.nie len rok.dva.

yna1
19. sep 2016

@siska53 tak potom si zrejme zvyknuta 🙂

siska53
19. sep 2016

@yna1 asi ano. Ale hlavne som zvyknuta pravidelne jest. Raz denne -,to by som asi umrela a bola hlavne nervozna.

adriana1980
19. sep 2016

No, s týmto mám dlhoročné skúsenosti. ráno si dáš iba kávu. Potom dlho dlho nič a okolo štvrtej poobede začneš žrať všetko doradu a zaklincuješ to vždy celou čokoládou navečer. Určite pribereš, u mňa to funguje 🙂

maca283
19. sep 2016

@papywest narosan cucoriedkovy doplnis becka isto sa rozjes a doplnis aj zelezo

yna1
5. okt 2016

@siska53 hahaha to s tou nervozitou mi hned kamoska napadla, tak akonahle nema dostatok jedla tak je nervna a za jedlo by asi ozaj aj vrazdila 😀 😀

lusy22222
12. okt 2016

@papywest ahoj , to isté u nás. málokedy mám na jedlo kľud a to bude podľa mna ten problém. Ja vážim 45kg pri výške 166cm a už ma to začina štvať. snažím sa jesť pravidelne , prílohy nevynechávam takže bielkoviny sú. čítala som o proínových doplnkoch, neviem či to skkúsiť a tiež cvičiť trocha..

ludmilaka
12. okt 2016

@papywest Skús probiotiká. Ja som ich dostala teraz ku antibiotikám a žeru jak prase😁.Ale na rozdiel od teba mne chutilo vždy. 177 cm 50 kg. Len dr. to rieši, tak som už bola na všetkých vyšetreniach a vsjo OK.

ludmilaka
12. okt 2016

@adriana1980 U mňa nie. A to v noci ešte piksla Salca😃...

ludmilaka
12. okt 2016

@papywest Malá robila to isté, takže som jedla keď spala alebo spoza rohu vyžierala alebo keď bola v kočíku chrbtom ku mne. A zostalo mi, že stále niečo tasím, čo mám tajne po vreckách. Teraz už nepkače, má 3.5 roka ake apetít obrovský, by mi zjedla😁

papywest
autor
13. okt 2016

@lusy22222 no tento tyzden zacinam s cvicenim vo fitku aby som nabrala aspon trosku svalovej hmoty snad to pomoze.