Ako prestať fajčiť?

lucia851
9. nov 2021

Ako sa vám podarilo prestať fajčiť? Ja som vydržala 1 deň a potom som už nevydržala. Mali ste aj neake abstaky?

dazdovka
9. nov 2021

Ahoj, ja som nefajcila 20 rokov (od 19-tich) a potom som sa zase rozbehla po jednej-dvoch peknych akcoskach tak, ze som si kupovala tabak a obcas som si zasulala za den aj 4 cigy (max). Ak sa ti fajcenie spaja s nejakym prijemnym ritualom ako mne, tak musis nieco zasadne (v zivote) zmenit, idealne aby si si ten prijemny cas pre seba mohla dopriat kedykolvek, napr. s horucim cajom, mletim kavy a pod... Ja som prestala pred mesiacom a kriticke boli prve tri tyzdne, potom uz len lepsie. Treba vydrzat prvy mesiac a potom to uz pojde.

mariejenka
9. nov 2021

@lucia851 chcela som už bábo, tak som jeden den ráno vstala,a nezapalila si. Bola som motivovaná ako nik😂 abstaky ani nepamätám,tahalo sa to hej,tak som sa vzdy napila vody cistej, lebo prezierat som sa tiež necjxela.
Moj muz, hodil cigi do kosa,a tiež zo dna na den.
Končili sme spolu, ani jeden sme to neporušili
Drzim palce.

damiana1992
9. nov 2021

@lucia851 prestala som zo dňa na deň, bez toho aby som chcela prestať fajčiť. Nedokážem si to sama vysvetliť... Odvtedy som si zapálila ešte raz po nejakom čase aby som zistila, či začnem a nezačala som, dokonca Som ani nedofajcila

marlent
10. nov 2021

Zo dna na den ked som zistila ze som tehotna dovtedy mi to neslo

aurorastone
10. nov 2021

Ja síce nefajčím a asi ti týmto veľmi neporadim ale mojho chlapa som za 10 rokov nášho vzťahu o to prosila stále (niekedy viac niekedy menej 😁) no a posledný krát si zapálil 5 naraz hodinu pred mojim pôrodom a odvtedy si to drží 4 mesiace bez toho....
A kamarátka detto keď neplánovane zbadala 2 čiarky na teste vyfajčila 3 a vydržala to 2 roky kým kojila, potom začala znova 🤷‍♀️
Žeby to tehu bolo riešenie aj pre teba? 😁

lucia851
autor
10. nov 2021

@aurorastone asi ťažko, ja už tehu byť nemôžem lebo mam zdravotné problémy a užívam lieky

lucka2019
10. nov 2021

@lucia851 mozno ti pomoze moja skusenost,fajcila som 17rokov,krabicka 20ks denne, pre mna bolo rozhodujuce to,ze som ja chcela prestat,sama pre seba,uz mi skratka zacalo vadit,ze nevladzem s dychom,ze mi smrdia veci,ze som nervozna,ked si nemozem zapalit...atd...slo to z jedneho dna na druhy,ale tomu predchadzalo asi 10 "poslednych" krabiciek...proste ku koncu bola kazda krabicka posledna,az som si 20.7.2017 rano uvarila kavu a vypila ju s poslednou cigou na terase 👌. Cestou do prace som este rozmyslala,ci odbocim na pumpu a kupim cigy,no neurobila som to. Potom som zazila tyzden brutalnych abstakov,stale ma oblieval studeny pot a nemohla som prestat mysliet na cigarety. V praci som bola ten tyzden uplne mimo,nesustredena. Dalsiu velmi dolezitu vec,ktoru som urobila bola,ze som neprestala s cigaretovymi "ritualmi",stale som chodila na cigu s kolegami (ale nefajcila som,vypila som kavu,alebo som sa nalievala vodou a aspon ovoniavala dym 😂),zula som veeela zuvaciek, a doma som tiez pokracovala v "ritualoch",napr. ked som upratovala,kazdu hodku som sla na vzduch oddychnut si,no samozrejme bez cigy. A takto plynul cas,az som si jedneho dna uvedomila,ze uz sa mi nechce ist von s kolegami na fajcpauzu a aj doma som upratala cely dom bez nutnosti nejakej prestavky. Uz nefajcim 4 roky,ale este sa mi stane,ze dostanem chut na cigu,ale ak nahodou idem okolo fajciara, neskutocne mi to smrdi,fuj 😂😂😂😂😂snad ti to pomoze aspon trochu a drzim paste 💪

cowboy1986
10. nov 2021

@lucia851 Nic nie je dolezitejsie ako si to urovnat v hlave, ze uz nikdy nechces fajcit tam to zacina... Potom mozes vyuzit rozne veci vsetko som vyskusal... Zuvacky u mna nie, rezonancia super vec poznam vela ludi co im to pomohlo.
Ja som to zlozil zo dna na den fajcil som vyse 30 cigariet denne. Abstaky samozrejme su aj fyzickeho aj psychickeho charakteru... Ale ked velmi chces das to

vanda323
10. nov 2021

@lucia851 Proste nekúp, a hotovo môj muž tiež nevie prestať, už mu ide na nervy nechápem to....

cowboy1986
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lujza123
10. nov 2021

Mne vždy pomáhalo pri chuti na cigaretu predstaviť si ze tie myšlienky sú doterne muchy a ja ich rukami odhanam preč. Normálne som si živo predstavovala poletujuce muchy 😃 a opakovala si ze to zachviľu prejde. A naozaj chuť zapáliť si trvá pol minúty potom to prejde a je chvíľu pokoj.

Pre mňa býval vždy najhorši 1 a 3 deň, potom to už šlo. Po týždni sa chuť objavila iba málokedy a po mesiaci je človek viac menej za vodou. Samozrejme ten mesiac som sa vždy vyhýbala fajčiarom aj alkoholu, prvé dni aj káve - proste mi bez tej ani cigi nechutila.

Raz som skúšala zvládnuť prvý deň pomocou hladovky, pila som len čaje a zeleninový vyvar. To bolo naozaj ucinne, hlad je tak silný že zamestnal moju hlavu a na cigaretu som si ani nespomenula.

Akože ja som úspešne prestala fajčiť hádam aj 15 x v živote na par mesiacov až rokov. Bohužiaľ ja som hrozný traged v tomto mne sa vždy podarí znova začať. Našťastie už tieto moje návraty k cigaretam trvajú krátko, pár týždňov a už som taká vycvicena v prestávaní že mi to ide takmer bezbolestne..

zabka2019
11. nov 2021

@marlent ja tiez tak isto..po 10-tich,, odfajcenych,, rokoch 🙂

eba7
11. nov 2021

Ja som vyuzila na skoncovanie s fajcenim chorobu (fajcila som 10-11 rokov). Mala som zapalene hrdlo, nevedela som ani prehltat, takze som cca jeden-dva dni nefajcila. Ked uz sa to zlepsilo, tak som si povedala, ze ked som uz vydrzala dva dni, preco by som nevydrzala viac a proste som sa z minuty na minutu rozhodla, ze prestanem (bez toho, aby som to mala predtym v plane). Dokonca som ani rozfajcenu krabicku nevyhodila, vyhodila som ju az ked som uz cca mesiac nefajcila. Motivovalo ma kazde rano, ked som si povedala "uz 5./10./20. den nefajcim" 🙂. Samozrejme, ze chut na cigaretu som mala. Najviac pri takych situaciach, pri ktorych som zvykla vzdy fajcit, napr. pri cakani na autobus, rano pri kave atd. Snazila som sa tie sitacie nejak obmedzit, kavu som prestala pit, pri cakani na zastavke som citala spravy v telefone, alebo niekomu zavolala a pod. V januari bude 7 rokov co nefajcim 🙂. Kazdym dnom to bude lahsie a lahsie, treba len prezit tie prve dni. Drzim palce, aby sa ti to podarilo, ten pocit hrdosti stoji za to 🙂

73daniela
11. nov 2021

Ja som prestala cca pred 10 rokmi ked som sa zoznamila s muzom som sa hanbila pred nim fajcit a tak som s tym skoncovala....

takacovama
11. nov 2021

asi k tomu fakt staci len odhodlanie. je ine ked fajci aj muz a ten sa nerozhodne prestat, to je asi to najhorsie, no podla toho co tu pisete, staci fakt pevna vola

73daniela
11. nov 2021

Treba mat silnu motivaciu preco chces prestat.....aj prispevky vyssie o tom nasvedcuju

ssimusska09
11. nov 2021

@lucia851 najhorsie su prve dva tyzdne. A vlastne najhorsia bola noc, ked sme mali teambuilding a vsetci okolo mna fajcili. Stale som si to predlzovala o hodinu, ze uz uz si zapalim, ale nakoniec k tomu az do rana nedoslo, a ked som to potom dospala, tak som si povedala, ze uz ked som prezila toto bez cig, tak to uz nemozem vzdat 😃 zakazdym, ked to na mna prislo, povedala som si, ze ma predsa nebudu ovladat nejake cigarety, a ja som silnejsia. Vyhrala som nad tym. Uz 5 rokov som nefajciar, a hrozne mi to smrdi 😃 vela stastia ✊

mimikarol
11. nov 2021

@lucia851 ja som neprestala zo dňa na deň. To by bolo asi moc ťažké. Postupne som znižovala počet cigariet. Ale ja som nikdy nefajcila veľa. V priemere 4-5 cigariet denne. Po tom, ako som prestala som príšerne pribrala (našťastie už aj schudla). Ale dá sa to, len treba chcieť. Veľmi veľmi chcieť. Poznám človeka, ktorý fajčil roky, možno 30, aj viac. Krabičku denne. A prestal. Teraz mu fajčenie smrdí, nefajčí už cca 5 rokov a ani nepribral kôli tomu

silviaeli
11. nov 2021

@lucka2019 lucia851 presne som seba videla, keď som to citala..popri upratovaní pauza na cigu, v praci tiež..😀
No ja by som neprestala len tak..pre to bol pôžitok, relax, oddych, aj pri strese mi pomáhala 🚬
Ale presne minuly rok 17.11. som si zápalila na terase a ako som zahasila tak sa mi strasne rozbúchalo srdce pulz 210 a nešlo to zastavit, zachranka!!!
velky rešpekt som mala odvtedy normálne som si viac nezapalila..strach, že sa mi to stane znova bol silnejší..
Nakoniec to nespôsobila cigareta, ale predtym som vypila vitamin a následne kavu..tak sa to rozbehlo😕
Moja diagnoza bola tachykardia..a mohol mi pomoct len zákrok..ten už mam za sebou, ale fajčiť už nechcem!!!
Aj keď za ten rok som pribrala 14kg😫..
Namiesto cigarety keksiky a všeličo sladké Ved ku kave niečo chýbalo 🙈..no nic musím začať makat na sebe

lucia851
autor
11. nov 2021

@silviaeli ja s tým musím prestať, lebo mam každú chvíľu chytené priedusky aj teraz som chorá a mam hnusný kašel.

silviaeli
11. nov 2021

@lucia851 tak kvôli zdraviu to skus!!..povedz si že nie a hotovo!!!!daj si cukrík alebo kocku čokolády, alebo sa niečim rychlo zamestnaj, nemysli nato!!ono to prejde..ja aj keď som mala chut tak predstava, že mi bude zle bola silnejšia!!neodvazila som sa, nechcela som to zažiť znova, aj keď ešte 2x som to zažila, ale to som nefajčila 3mesiace..za ten rok som si zápalila ešte raz, s kolegyňou v robote, ale stipalo má v hrdle z toho, nechutila mi…a už aj by bola skoda, keby som začala..ja len kvôli váhe, lebo viem, že by som chudla..teraz iba jem vkuse!!!!!😫
No ale terqz už má cigy nelákajú vôbec sestra fajčí pri mne a mne to vôbec nevadi, nechcem to!!!
Takze mozem začať chudnut 😉😊a tebe držím palce, das to neboj, všetko je len v hlave😎

nikinkamisko
11. nov 2021

Ja odporúčam knihu Snadná cesta jak prestat kourit, je to aj na uloz.to, ja som fajcila 20 cigariet denne a prestala som po jej precítani (o pár dni to budú 3 roky a ani len nechcem, ani mi to už nevonia ani nechyba a mam o vela viac casu na to vychutnat si kavu s jej realnou vonou) 🙂 A to som cele citanie fajcila jednu za druhou 🙂 drzim palce 🙂

blackcat8885
12. nov 2021

Už 1,5r nefajcim odkedy prestali predavat pukačky mentolove a bolo to o psychickom nastaveni proste som si povedala, dám to a klasickú cigu nechcem. Nefajcim som na to hrda áno občas mám chuť ale viem, že nemôžem lebo ak si dám 1-2 cigi budem tam kde som bola.

jahodicka
15. nov 2021

@vanda323 vy ste asi nikdy nefajcila,keď to tak ľahko vidíte.ze nekúp a hotovo.nieje to ľahké,fajčila som 20 rokov a je to boj nefajčit.zatial to držím 5 dní ale mám pocit že to zas nedám

vanda323
15. nov 2021

@jahodicka Chápem ale mne to hrozné vadí