Ako prestať fajčiť?

28. nov 2022

Ja som pasivna fajciarka cigy nekupujem len ak ma ponukne sestra napr. Napriek tomu nechcem uz fajcit ale je to tazke lebo ked sa s nou mam stretnut jasa normalne na tu cigareru tesim ako z kola von? Dik za rad

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ika11123
28. nov 2022

No proste si ju nevezmite...keď sa tešíte tak j ste už závislá Ja som fajčila 14r

panelacikova
28. nov 2022

zo dňa na deň. ponúka? nevziať. budovať pevnú vôľu.

kliatana
28. nov 2022

moja mamina prestala fajcit zo dna na den. je to o pevnej voli, proste si povedz, ze si nedas a hotovo, musis byt na seba jednoznacne prisna, inak to nedas.

lenka7477
28. nov 2022

povedz jednoducho sestre, nech ťa neponúka , robte veci , pri ktorých sa fajčiť nedá

autor
28. nov 2022

@lenka7477 ano poviem ale je to fest tazke

lenka7477
28. nov 2022

určite to zvládneš , stačí sa premôcť prvý krát a hned budeš mať super pocit , uvidíš

misinka20
28. nov 2022

Ja som sa teraz vratila z nemocnice vo Vyšných Hágoch... kôli nálezu na pľúcach ma tam držali 19 dní a robili operatívne biopsiu pľúc. Nikdy som nebola klasický fajčiar ale občas som si dala jednu/dve pri vínku. Poviem Ti, že to bol pre mňa taký silný zážitok, že v živote už na cigaretu ani nepomyslim. Tie choroby pľúc, mladé ženy s rakovinou, či inými ťažkými chorobami pľúc...

oli18
28. nov 2022

To, ze ta ponukne sestra a ty si zapalis, nie je pasivne fajcenie predsa. Ty si regulerna obcasna fajciarka. Pasivnym fajcenim sa nazyva pobyt nefajciara vo fajciarskom prostredi.
Musis sa zatat a od sestry cigaretu nezobrat. Alebo ti to povie lekar pri najblizsich zdr problemoch. Mnohych to vystrasi.

autor
28. nov 2022

@misinka20 😤

sonka333
28. nov 2022

Ja mám 31 rokov a fajčila som dlho....od svojich 12 tich pravidelne ale už aj skôr som začala poťahovať 😔partia a frajerina až sa s toho stal nekonečný zlozvyk....otehotnela som pred 2 rokmi druhýkrát a po dlhých 14 rokoch
...tak som si povedala že prestanem fajčiť...prestala som..zial po pôrode som sa k tomu vrátila a potom prestávala a zase začínala 😶a nenávidela sa zato....teraz je to už štvrtý týždeň čo zase nefajčim 😔ale nechci vedieť aké som mala stavy a ake je to ťažké...😪buď silná a neubližuj si...pokiaľ niesi ťažko závislá pretože potom to bude ozaj boj....chcem si veriť že to dám ale akosi tomu neverím a to je natom to najhoršie ....musíš si veriť a byť rázna...iba vtedy to dáš....💪preklínam deň kedy som cigaretu dala do huby...aj ked zas na druhej strane...mame v rodine 2 osoby ktoré nikdy nefajčili a jedna zomrela na rakovinu pluc a druhá žije ešte ale tiež ma rakovinu ktorá žiaľ metastázuje😪ale každopádne netreba riskovať a radšej stým sekni pokiaľ je čas

vmiri
28. nov 2022

Náš starký prestal po 52 rokoch fajčiť zo dňa na deň a to bolo fajčenie dlhých cigariet, ťažkých a viac ako balík denne takže ťažká závislosť. Prestal kvôli dcére (jeho pravnučke) čo sa nám narodila. Ty to máš o dosť ľahšie, proste si nedaj a hotovo. Je to ľahko povedať, ja viem. Inak, ja som tiež bola taký občasný fajčiar ako ty a keď sme sa začali snažiť o prvú dcéru tak som prestala, už má 4 roky a stále som si ani jednu nezapálila a ani neplánujem, už nemám na to chuť aj keď sú okolo mňa občas fajčiari

slavomira236
28. nov 2022

V dnešnej dobe by som ani sestru neponúkla s cgou také sú drahé...a si príležitostná fajčiarka nie pasívna bud rada že len príležitostná lebo je ťažké orestat

gerrwie_girl
28. nov 2022

Keď to dokáže tuhý fajčiar tak neverím ze nedokáže človek ktorý si dá cigu len so sestrou občas 🙂. Tešíš sa na to lebo je to blbý zvyk. Ale nie si závislá.

vanilka83
28. nov 2022

Ja som prestala kvôli tomu,že sme chceli už babo, fajčila som nonstop asi 10 rokov ,bolo viacej pokusov,ale ako hovoríš, vždy keď sme sa stretli s kamošmi,ktorí tiež fajčili, vyhrali cigy a vzdy som sa preto na nich tešila, kedy prídu,no na koniec mi došlo,že takto to proste nepôjde,mne pomohlo, cielene odmietanie,vždy keď prišla chuť,alebo príležitosť som jasne povedala nie, až keď to bolo mesiac odmietania som si uvedomila, že nemám na ňu už ani chuť...prvé 2 týždne boli najťažšie povedať nie,ale dá sa to,všetko sa dá keď sa chce,len asi budeš potrebovať aj motiváciu silnú,že kvôli čomu vlastne chceš prestať u mňa to bola túžba po bábätku a zdravotné problémy. Bála som sa a to je silná motivácia.

iveta1970
28. nov 2022

Nie som fajčiarka, ale ideálne je nakúpiť si žuvačky, tyčinky...popcorn slaný. Proste to s čoho sa moc nepriberá a nosiť to miesto cigariet a vždy keď je chuť to nahradiť. Po čase keď prejde závislosť, už to netreba nahrádzať.

autor
28. nov 2022

@slavomira236 ved to😤

autor
28. nov 2022

@sonka333 dakujem za skusenost

autor
28. nov 2022

@gerrwie_girl v to dufam

najlepsiamamina
28. nov 2022

neviem :(

rol76
8. apr 2023

V robote 20 kusov,doma cez víkend tri denne...