Ako prekonať strach zo zubára?

26. aug 2024

Ahojte poraďte mi ako prekonať strach zo zubára.Ide o to ze zuby mam v hroznom stave,niektoré už len korene a potrebujem dat spraviť úplne nový chrup.Zuby sa mi začali kaziť už cez tehotenstvo ale keďže som zostala s deťmi sama, fakt som nemala na to peniaze.Ale teraz už sú deti väčšie, podarilo sa mi niečo našetriť, niečo mi doložili rodicia.Ide o to ze sa nemôžem odhodlať,nemám ani tak strach z bolesti ako ta hanba keď si tam sadnem a otvorím ústa s takýmto chrupom.Ako to prekonať?

marcellka32
26. aug 2024

Hanbu nechať doma..ber to tak, že ty platíš, je to ich biznis, takže sa tešia že si prišla...
Nájsť dobrého zubára a spraví čo sa dá

maickamf
26. aug 2024

Teraz su moderne ambulancie, da sa osetrit s rajskym plynom, setrne.
Najprv prehliadku, dohodnut plan osetrenia.
Drzim palce

autor
26. aug 2024
biba_18
26. aug 2024

hanba- nehanba, treba zaťať zuby a ísť ☺️

koniarova
26. aug 2024

Nič sa neboj. Zubár vidí aj zarobené peniaze. 😂 Určite sa poteší. 😁 Drž sa a určite choď, čo najskôr.

lubmar
26. aug 2024

Vobec sa nemusis bat, ani hanbit,takych pacientov oni miluju,lebo maju isty zarobok, oni sa netesia z pacientov, ktorym urobia max.dentalku.Bavila som sa s jednym zubarom,ktory odchadzal do dochodku a vravel,ze v poslednych rokoch maju ludia zuby v katastrofalnom stave oproti minulym rokom,pretoze na zubara proste nemaju.Mam kamaratku,zaraba minimalku,splaca uver,a po zaplateni najmu a inkasa jej zostava na zivobytie 50 eur na cely mesiac- strava,osatenie,drogeria.Skus usetrit z takej ciastky na zubara,ked len oprava 1 hlbsieho kazu stoji cca 80 eur. Ona rok setri a po roku si ide dat spravit 1 zub.A je jej srdecne jedno,co si kto pomysli.Hanbit sa moze tento stat,ked si obycajny pracujuci clovek nemoze dovolit ani najzakladnejsie lekarske osetrenie. Ak nevies hanbu prekonat,najdi si nejaku dentalnu kliniku,tam je to viac anonymne,tam je viac zubarov pod jednou strechou,a pohyb pacientov je vacsi,uz o 2 dni si nebudu pamatat,ktora si bola s akymi zubami🙃

marcellka32
26. aug 2024

@lubmar ale aj tvoja kamoška má možnosť vzdelávania a nájdenia si lepšie platenej práce

juliacenc
26. aug 2024

Vies co ja mam znamu co mala zhnite vsetky zuby dala si spravit komplet chrup a to je iny clovek. Tak ju to nakoplo ze uplne otocila aj v zivote zacala sportovat starat sa proste nova zena. A urcite to aj teba nakopne uvidis ze to nebudes lutovat a ze to na 100000000% zvladnes a nie len pre seba ale aj pre svoje deti aby mali peknu mamku. Chod do toho aj so strachom ale chod

tenerifka
26. aug 2024

Treba opravit nadpis, lebo ty nemas strach zo zubara, ale hanbis sa za stav tvojich zubov.
Takto: zubar je podnikatel ako hociktory iny, ma radost z toho, ze ma pracu a moze aj potom vidiet uspesny vysledok. Ja tiez podnikam, mam restauraciu, a kedze som majitelka, som velmi stastna, ked mam plnku, ludia stoja v rade, aby sa mohli u mña najest, alebo rezervovat na nejaky iny deñ. A cim maju vacsi hlad, tym lepsie. Ak by som bola len niekde zamestnana ako casnicka, mozno by som pri takom navale prace krutila ocami a mala zduty ksicht.
Tak sa necit vobec trapne, zubar ta ako klientku oceni.
Ja sa k mojmu zubarovi vzdy tesim, je takmer moj sused, pekny, rozhladeny.... Dobre mi padne, ako vzdy pokecame, a je mi prijemnejsie, ked sa mi v ustach hrabe takyto chalan, nez nejaky dedulo alebo zena zubarka 😎

autor
26. aug 2024

@koniarova
@lubmar
@juliacenc
@tenerifka ďakujem všetkým za podporu

lubmar
26. aug 2024

@marcellka32 no celkom netvrdim ze nie,ale je to jednoduchšia zena,cely zivot robi upratovacku alebo pomocne prace,nakolko ledva vystudovala a dokončila ucnovku, je vobec rada, ze ma manualnu pracu,gramatiku absolutne neovlada, ani pracu s pc ci nejaky jazyk,financna gramotnost nulova.Ona je svojim sposobom spokojna,sice zije od vyplaty k vyplate,ale tam nie je velka sanca najst lepsie zamestnanie,bohuzial🫤ako ona vravi, aj tie upratovacky musi niekto robit, nemozu vsetci len za pc sediet🙄

moniikka
26. aug 2024

Ahoj, ja som sa tak odhodlala v júni dat konečne zuby do poriadku. Kým som tam zavolala, hodinu som sedela nad telefónom ci áno alebo nie. Nakoniec som to dala a objednala sa. V deň vyšetrenia som pred dverami s otázkou v hlave, ísť alebo nie dovnútra. Taktiež som to nakoniec dala a neľutujem. Všetko ošetrenie bez bolesti, oddýchla som si tam. Už čakám kedy mi zavolá, že si môžem prísť pre nové korunky. Takže určite sa daj na to a neváhaj ani minútu. Ja som bola hlúpa, že som nešla skôr

rozculena
26. aug 2024

neboj sa zubára,boj sa platenia.....

autor
26. aug 2024

@moniikka ďakujem za odpoveď

marcellka32
27. aug 2024

@lubmar tak aj tak, moja mama bola tiež upratovačka, v 30 zuby nemala, a dala si ich urobiť, stalo ju to veľa peňazí...to nie je o tom,čo človek robí (ja nepodceňujem žiadne povolanie), ale aký má prístup k svojmu telu/zdraviu