Ako prekonať strach z lietania?

24. jún 2024

Baby
Ako ste prekonali strach z lietania? Ja som posledné roky dosť pototo z niektorých vecí, čo mi niekedy nerobili absolútny žiadny problém. Ako aj lietanie. Máme ísť na dovolenku, nechcem manželovi prekaziť radosť,veľmi sa tam teší ale nejak sa neviem ovládať keď počujem slovo lietadlo..Predtým to bolo v pohode ale treaz už keď viem že sa blíži termín dovolenky tak pochytí ma úzkosť, panika strach.Ako prežívate lety? Ako s tým bojujete?

amy2807
24. jún 2024

ja mam toto iste, preto nikam nechodime len tam kde sa da ist autom alebo vlakom..mna by do lietadal nedostali ani pod sedativami

tenerifka
24. jún 2024

Aktivne lietam mozno 30 rokov, aleze naozaj velmi casto, kratke lety do 3 hodin aj 10-15 krat za rok, a dlhe, niekedy 13-15 hodin s prestupom minimalne raz do roka. Bojim sa stale, resp. nie je mi vsetko jedno, najma nocne lety niekde v strede Atlantiku pri turbolenciach su horor. Ale vidiet a zazit je silnejsie ako ten strach. Vzdy si predstavim Flightradar mapu s tisickami lietadiel naraz vo vzduchu a utesujem sa, ze to ani nie je mozne, aby prave moje lietadlo malo havariu. Pred letom si dam sampaño na naladu a potom uz vsetko prebieha v pohode

madeincssr
24. jún 2024

Najprijemnejsie lahodnym drinkom.

veltraud
24. jún 2024

lietanim. kratsich tras, idealne...ja som mala uplne panicky strach (strach som mala vzdy, potom som zazila velmi, velmi neprijemny let a tri roky som sa lietadlam vyhybala). ale proste som musela, kvoli praci. a cim viac letov, tym lepsie. a suhlasim s drinkom pred ;)

ndrag
24. jún 2024

Mne pomaha uvedomenie si, ze najnebezpecnejsia cast celej cesty je prevoz na letisko 🙂. Ale ked to je velmi zle, tak si nechaj normalne predpisat utlmovak od vseobecneho.

osky
24. jún 2024

Poradit fakt neviem..
Ja lietanie zboznujem ,blbsie je,ked sa mi neujde miesto pri okne...
Moj muz to pretrpi,on ma tento oroblem.
Preto lietame 1,max. 2x v roku..
Ale napr.lety do 2..3 hodin.
Dalej by som sa uz asi tiez trochu bala...😆

petronellla87
24. jún 2024

Dám si na letisku dvoch Jagerov a som v pohode😁

biglovemom
24. jún 2024

Ja som raz letela , skoro panicky atak som dostala.bolo to pred 10timi rokmi.
Letim o necele 2t s dcerou.od kedy som objednala dofcu si to v hlave pracem🫣🙄tak snd to dam😂

arieska
24. jún 2024

ja som pre strach z lietania dlhé roky odmietala dovolenky letecky. Jeden rok sa naskytla úžasná príležitosť získať lacné letenky + ubytovanie grátis a ísť na týždeň k moru, tak som si povedala, že to risknem. Fakt som sa týždeň pred letom v noci budila s panickým strachom. Paradoxne pri prvom lete som sa bála asi najmenej z tých všetkých ďalších 😅 Odvtedy som už letela viac krát. Jeden rok dokonca 8x. A stále sa bojím. Moje menšie dieťatko ma pri turbulenciách drží za ruku. A ako píšu baby, s jedným-dvomi Jagrami sa to dá prežiť 😅
Viac krát som mala šťastie na spolusediacich. Lietali častejšie ako ja a keď videli že sa bojím, tak sa so mnou rozprávali. Hlavne vlani som sa stretla pri ceste na Cyprus s jedným pánom, ktorý tam lieta veľmi často lebo mu tam žije dcéra. Rozprával mi čo musíme určite navštíviť, aké jedlá si máme dať, čoho sa máme vyvarovať. Zistili sme, že jeho vnuk a môj syn závodne plávajú tak sme mali tému na rozhovory aj v tejto oblasti a ani neviem ako mi cesta prešla.
Aj tento rok ideme letecky. Už nemáme 20 aby sme sa trmácali autom keď chceme ísť ďalej ako do Chorvátska. A viem, že sa budem zase báť. Ale potom si predstavím, že o pár hodín budem močiť nohy v mori a viem, že to musím zvládnuť.

monikkatt
24. jún 2024

Tiez to mam tak 🙂 ale ako baby pisali ked chcem nieco vidiet/zazit tak sa musim prekonat. Darmo mi hovoria ze je to najbezpecnejsia doprava, po kazdom lete si poviem ze uz nikdy viac. A to som nezazila zly let 😄
Ale po case uz pozeram kam by som znova isla.

ivka225
24. jún 2024

Štatistické údaje o porovnaní rizika pri ceste autom a lietadlom nepomôžu?

luccija
24. jún 2024

Moja nočná mora a to som pred 15 r lietala každý rok 2x.Odvtedy len v nutnom prípade s ukludnovakom.Mne alkohol nepomáha busilo mi srdce ešte viac a ešte viac som bola nervózna🙂
Takže liek večer, liek pred odletom a peknú dovolenku.
@ivka225 ja sa nebojím, že spadneme, ale že niet úniku a to si myslím, že klaustrofobiu nemám výťahy, malé priestory mi nevadia

tenerifka
24. jún 2024

@ivka225 nepomoze, okrem toho, jedna sa o velke riziko smrti, ak uz pride k nehode. Nie je to to iste, ak narazi auto do ineho auta, a ak sa zrazia 2 lietadla, prip. nezvladne drahu pri pristati, alebo tisic dalsich veci. Ano, statistika nepusti, je to najbezpecnejsia doprava na pocet prepravenych pasazierov, ale 1 dopravny prostriedok=1 lietadlo pojme priemerne od 150 do 450 pasazierov, 1 auto len 1-5 osob

basulaak
24. jún 2024

Alkohol pomaha.

hara_vara
25. jún 2024

sadnúť do lietadla a povedať si -poručeno pánu Bohu -
a prežijes neboj
ja žijem tiež 😄

mirkabbb
12. júl 2024

@biglovemom ahoj no ako to dopadlo?

biglovemom
12. júl 2024

@mirkabbb ahoj😊 dobre!! Viac som sa sustredila na dceru,a slo to super.🥳 len pri turbulencii somnou trochu cuklo ale nic hrozne😊
Zajtra nas caka let domov, tak snad to bude tiez fajn😊

janicka1985
8. aug 2024

Je lepšie si dať alkohol alebo Neurol? Utorok letíme prvy x a ja som uz teraz v strachu 😢

ivka225
8. aug 2024

@janicka1985 nič z toho ... sadneš si a poletíš, nepreháňaj to ...

janicka1985
9. aug 2024

@ivka225 no neviem, cítim, že to nedám,od detstva sa bojím lietadiel😬 Ked mám jemné promilko tak som radostná možno to bude fajn.A zas ak si dám Neurol 0,5 budem kludna ale prispata a po prilete asi tak hodná na nič 😄