Ako prekonať neprekonateľný strach zo zubára?

mari001
1. aug 2019

Ahojte možno taka blba téma ale už sa cítim trápne, mam strašný strach zo zubára už som tam nebola asi 8 rokov pretože odvtedy som zažívala strašnú bolesť aj keď som poprosila zubarku aby mi umrtvila zub a ona napriek tomu ťahala bez umrtvenia... No a pointa tohto je ze mam roky priateľa ktorý je zubár... Presviedčal ma dlho o tom aby som šla... No ja som stále nejako vykluckovala... Ale už ma to trápi pretože by som chcela aj strojček ale nemám ani nič nejako zdemolovane zuby... Jednoducho sa bojím a aj od vlastného priateľa... Co mam podľa vás robit?

bojka22
1. aug 2019

@mari001 tento problém mám aj ja. Mam 21 rokov a hrozný strach. Naposledy mi vrtali keď som bola na žs prvý stupeň. A potom som si dala zuby robiť v narkóze

amelia000
1. aug 2019

@mari001 no mas dve moznosti bud pojdes k nemu a bude ohladuplny a das si chrup dokopi alebk si nasetri peniazky a daj sa uspat a urobia ti vsetky zuby naraz.

wawinkaa
1. aug 2019

@mari001 mám taký istý problém, prajem ti aby si sa odvážila ísť k zubárovi a odišla odtiaľ s úsmevom na tvári že si sa prekonala.
Nedávno som bola u zubára a nebolo to nič strašné len som bola šťastná že ti mám za sebou. Proste len zavri oči a rozmýšľaj nad niečím iným nemáš sa čoho báť len ti pomôže ver mi. Už sa chytám aj ja k zubárovi niesi sama. Fandím ti mari001❤️

ivi2891
1. aug 2019

@mari001 ten istý problém mám aj ja zubár je moja smrť vždy si radšej dám nurofen na bolesť ako by som išla k zubárovi keď sa tam už dostavim tak je to už vždy dosť kritické . A muž sa kôli tomu zubárovi furt háda že sa nestarám o zuby nechodím pravidelne na preventívnu prehliadku a podobne

janage
1. aug 2019

@mari001 joj tiez som sa tak bala. Zmenila som zubara na odporucanie. Hned prve co ma povzbudilo, ze ma otvorene dvere z ordinacie. Kreslo je tak ze nic nevidis, ale pocujes. A mna ukludnovalo ze co som pocula. Dr. na mna len pozrel a uz som mala injekciu pichnutu😝 ani neviem ako. Ja co sa aj injekcie bojim😯Isla som uz s velkymi bolestami s rozrobenym zubom. Dodnes som mu vdacna. Chodim od neho vzdy vysmiata ako leco. Vsetky zuby som si dala opravit. Takze chcem ta velmi povzbudit. Ak zubar respektuje ze,sa bojis a je sikovny bude ti to vediet umrtvit tak ze nebudes vedie co kedy ako a este aj preberie s tebou napr. hudobnu ponuku radia ten den. Akurat ty mlcis lebo sa ti v ustach hrabe😁 Jedine co lutujem ze som skor k nemu nesla.

googlinqa
1. aug 2019

Tak isto som mala panicky strach zo zubára. Na ZŠ sme mali strašnú zubarku a následne som mala zubára ktorý tiež podcenoval prah bolesti. Dlho som hľadala zubarku s citlivým prístupom a ochotne bez komentára podať anestézu na moje požiadanie. Všetko je o pristupe.

mari001
autor
1. aug 2019

@googlinqa
@janage
@ivi2891
@wawinkaa
@amelia000
@bojka22
Baby moje ďakujem každej za podporu, no ale zas môj priateľ je môj zubný lekár preto chce aby som tam konečne došla... Viem aky je dokonca veľa krát mi povedal ze sa pôjdeme pozrieť do ambulancie napríklad keď tam nikto nie je ani sestrička aby som nemal pred nikým strach... Ja už neviem čo robiť... Ja sa bojím aj ten injekcie ci to nebude bolieť...

nerya
1. aug 2019

@mari001 chápem ťa, navrhujem aby si sa odvážila aspoň ísť pozriet, ak sa odvážis na druhý pokus, môže ti zuby pozriet, LEN pozrieť! To vôbec neboli, a povedať kde je aká chýba a čo by bolo treba robiť, prípadne podrobné vysvetliť 😉 a ak by si sa nakoniec odvážila aj ja zákrok, tak mne pomáhalo keď.mi všetko čo ide robiť vravel 🙂 len to chce trpesliveho zubára 🙂 ináč ja keď som bola v najhoršom, dala som si neurol a ocina zo sebou, aby som neušla 😉 držím palce!!! Viem, aké to je hrozne :-*

amelia000
1. aug 2019

@mari001 pozri ja som mala panicky strach zo zubarov..zuby jedna katastrofa. Ale nasla som si kamosku..z hodou okolnosti zubarka :D a ta mi ich dala dokopi...joj a mala som aj slzy v ociach..aj vibracne kreslo som jej robila zo zaciatku ked som videla anestezku. Ale dala to somnou...zajtra idem k nej dat sj spravit hollywoodsky usmev za 1500 a sama som sa objednala a tesim sa nato. 🙂 krocik po krocku a pojde to 🙂

milka2345
1. aug 2019

@mari001 viem o com hovoris, co som mala "zubarku" na zakladke aj na strednej tak cista hroza, bez umrtvenia vsetko, bolest a este jej ziapanie na mna do toho, som mala taky strach, ze som nebola asi 10rokov u zubara co som sa bala, a potom uz aj hanbila, kedze sa mi nejake zuby pokazili. Pozistovala som si v okoli zubarov, hladala som odporucia, atd.. A rozhodla som sa proste ist, lebo som si povedala, ze nebudem chodit s takymi hnusnymi zubami a stale sa trapit s bolestami, pani zubarka mila, usmievava, vsetko vysvetluje, nic mna neboli a to mi trhala 3zuby teda korene naraz... Banujem, ze som neisla skor, nemusela som o tolko zubov prist. Stale sa sice v kresle klepem, a vzdy mam strach ked tam idem, ale to po chvili prejde. Povedz si, ze radsej chvila strachu ako prist o zuby potom je uz neskoro.

milka2345
1. aug 2019

@mari001 a este som zabudla napisat, ze tie technologie v ambulanciach isli strasne dopredu, po tych 10rokoch co som isla k inej zubarke, som len cumela, ze ani ta vrtacka uz nema taky hnusny zvuk, a aj ten typicky smrad v ambulancii pomizol 😆

janage
1. aug 2019

@mari001 no moj ma taku akokeby pistol kym sa stihnem spamatat uz som napichana. A striekacku ani nevidim.

alica81
1. aug 2019

@mari001 neboj sa toho, si z toho trochu vystrašená pretože si tam dlho nebola alebo ono to nie je vôbec hrozné, uvidíš. Injekcia nebolí, cítiš len mierny tlak medzi zubami a to zvládneš. Za mňa zmeň zubára, ak ťa tento desí a máš z neho strach tak načo sa ďalej trápiť.

mari001
autor
2. aug 2019

@alica81 práveže mna môj priateľ nedesi😀 Ale strašne by som už šla k nemu iba mam stres... Doma mi vždy vraví ze kedy prídem ze môžeme ísť do ambulancie aj večer keď tam nikto nie je a pozrie sa mi na zuby... Ja mu furt os toho nejak vykluckujem

sabush000
2. aug 2019

@mari001 určite tam choď. Injekcia neboli len je to troška nepríjemné ale tých 5 sekúnd vydržiš a potom uz nič necítiš. Nečakaj nato kým ťa začnú bolieť zuby ... a tvoj priateľ určite bude ohľaduplný nemáš sa čoho báť.

selest
2. aug 2019

Mala som presne rovnaky scenar asi sme mali tu istu zubatku😂po 6 rokoch som bola uz bolestou zuba donutena najst ineho zubara a nasla som super zubarku ktora sa chova k pacientom ako k.malickym detom. Milucka je ked hned picha injekciu a ked sa bojim hned predtane robit. Teraz ale zijem v zahranici a bala som sa ako to bude tu u zubara a sama som prekvapena ze ten strach uz nieje taky velky. A tiez tu mam stastie na zlateho citliveho zubara. Skus a uvidis, prinajhorsom odides s ordinacie bez osetrenia

anka8811
2. sep 2019

Ja som dnes extremne hrda na seba ze som to dala po rokoch prekonala strach a sadla do kresla