Ako predchádzať tvorbe kútikov?

nikaalili58
6. aug 2020

Ahojte neviete niečo čo pomože na kutiky vytvoril sa mi na kutiku ust a ako im predchadzat mám kutiky každy 2 týžden :/

asia83
6. aug 2020

@nikaalili58 Mne zabral B komplex od Sanofi. Beriem dlhodobo.

nelca84
6. aug 2020

Tiez beriem b-complex kvoli kutikom, uz niekolko rokov

nikaalili58
autor
6. aug 2020

@asia83 B-komplex Forte Môže byť kludne aj takýto ?

danielahamar
6. aug 2020

Daj bkomlex, c a d vitamín, nech sa ti upraví imunita a ešte jedna vec, začni piť zo slamky, pokiaľ sa ti to upraví zas a znova

nikaalili58
autor
6. aug 2020

@danielahamar vitamin C uživam jednu tabletku denne ako šumák

danielahamar
6. aug 2020

@nikaalili58 to je asi slabé, ale aspoň niečo, ten b komplex forte si kup

jeennyv
6. aug 2020

@nikaalili58 mne nic nezabralo, len zistenie od coho to mas, cize v praci , vsade vlastny pribor tanier pihar atd obmedzit stravovanie v restikach, aked aj vsetko si dodatocne vyutierat pit len cez slamku atd ...uz x rokov nemam kutiky, raz na strednej som sa na chate po niekom napila a nevedela sa toho zbavit, az potom , ked som vylucila vsetko, cudzie len vlastne

asia83
6. aug 2020

@nikaalili58 Podľa mňa áno.

nikpa
6. aug 2020

@nikaalili58 ak ti nepomôže B komplex a ani voľnopredajné lieky z lekárne treba pátrat po príčine z vnútra. Teda minimálne navsteva obvodneho a imunológa. Ja som s kutikmi bojovala asi rok a pol.

zuzka251
6. aug 2020

kvasinka, pouzivat fungicidin a bkomplex

floren
6. aug 2020

@nikaalili58 skús zmeniť zubnú pastu

andreatytler
6. aug 2020

@nikaalili58 Ja som mala kutiky ako dieta a moja mama mi povedala aby som si ich vysuchala vlasmi. A ono to vzdy zabralo. Kutik na druhy den zmizol.
V dospelosti to dostanem len velmi zriedka ale stale posucham vlasmi a je prec.
Viem ze sa budete smiat... ja sa na tom tiez smejem. Nechapem ako to moze fungovat, lebo logicky by taky zakrok mal stav etse viac zhorsit, lebo tie vlasy su ako smirgel a ono to aj trochu boli ked sa sucha ale funguje to.
Mozno to co mam ja, nie je taky isty kutik co mas ty.

zuz02
6. aug 2020

U mňa súvisia kútiky vždy s premnozenim kvasiniek v tráviacom trakte, preto na ne dávam krémy proti plesniam, vždy to, čo mám doma v záruke. Väčšinou je to Canesten krem.

zuzka565
7. aug 2020

Ja som skúsila potierat alpou a pomohlo. Aj keď stipalo.

zenazaba
7. aug 2020

Ja som mala nehojace sa kutiky, ked som mala extremne nizke zelezo. Po doplneni sa uz neopakovali.