AKo prebieha výber krčnych mandlí?

ifhanka
3. sep 2019

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či bol niekto v poslednom čase vybrať krčné mandle ako to prebehlo... Mňa to čaká no rada by som sa dozvedela ako ste to zvládli. Ďakujem

tinapb
3. sep 2019

@ifhanka mne pred mesiacom,mam 40 rokov....zvladnut to zvladnes ale nechci vediet podrobnosti a necitaj ziadne diskusie 😉

nikol873
4. sep 2019

@tinapb presne to som chcela napisat. ono to najhorsie co moze clovek spravit je hladat ako a co prebieha. potom je strach zbytocne prehnany. zvladne to podla mna kazdy

ifhanka
autor
5. sep 2019

@tinapb tak dobre no zvedavá som bola... Ale už nie som 😊

alias313
5. sep 2019

@ifhanka ja nedavno ako 33 rocna. Bola som na sukromnej klinik, v celkovej anesteze. Jeden den zoperovali, na druhy den som sla domov. Bolest prisla neskor, 2 x mi to zakrvacalo, ale zastavila som to sama cmulanim ladu. Pn som bola 4 tyzdne a s liekmi od bolesti+litrami repikoveho caju som to v pohode zvladla.(samozrejme repikovy caj uz nechcem nikdy vidiet). Par mesiacov predtym som prekonala kiahne a robili mi vysetrenie bronchoalveolárna laváž pluc. Takze to boli pre mna strasne veci. Vyber mandli v porovnani s tymi vecami bola pre mna prechadzka ružovou zahradou....

tinapb
5. sep 2019

@ifhanka 😉 ak chceš skutočne vedieť podrobnosti tak ti ich jesne ze napisem .... ale lepsie pre psychiku bude,ked budes mat co najmenej info. Ale samotny zakrok je v pohode,ja som mala len lokalne umrtvenie. Ak pracujes,rataj minimalne dva tyzdne PN . Drzim palce 😊

lulukaka
5. sep 2019

Ja som bola pred pol rokom ako 26 rocna, vediet tak co za bolest ma caka tak nejdem..... Boh zehnaj toho kto vynasiel flector

zuzi0911
10. sep 2019

Bola som pred rokom. Operácia ôk. A ostatne nečítaj, nehľadaj. Len ti poradím. Zaobstaraj si veľa jogurtov a presnidavky. Žiadny pohyb minimálne 3 týždne (po odporúčaní Dr) po každom jedle vyplachuj ústa repikom a niečím na boľavé hrdlo. A flektor plus paralen na tóny 😉

caelley
10. sep 2019

Ja som bola pred pol rokom. Nikdy som nezazila vacsiu bolest ako tyzden po zakroku. Porod bol nic oproti tomuto. Ibalgin, novalgin, flector... nic, mohla som to jest ako lentilky, absolutne nic to nepomohlo. Kamoska doktorka mi chodila domov pichat tramal, ani to nejak extra nepomahalo od bolesti, ale aspon som zaspala, okrem toho mi davala kazdy den infuzie, pretoze som tyzden nepila vobec, ani glg vody som nedokazala prehltnut. A to som uz po kadejakych operaciach, aj horsich, po kazdej som bola fit za par dni, toto ma dorazilo uplne, kazdu noc som revala sediac pri mraznicke s ladovymi obkladmi na krku a na usiach ze chcem umriet... myslela som ze rodim cez usi, taka bolest to bola. Mozno ini to znasaju lepsie, pre mna bol toto masaker. Po dvoch tyzdnoch, ked som myslela, ze uz bude len lepsie, som sa v noci zobudila na to, ze mi to zacalo krvacat... este ze to uz nedorastie. Radsej stokrat rodit ako este raz krcne mandle.

caelley
10. sep 2019

Este mi pomahalo vybrat vsetko z mraziaku a strcit tam celu hlavu.

simi222
18. nov 2019

@caelley ahoj,som 7 den po operacii krčnych mandli,ja mam 44 rokov a okrem tych neznesitelnych bolesti čo pišeš ,mi pomaha čitat diskusie tych, čo už to prežili.Pisat som sa dokopala až dnes,nerozpravam uz od operacii.
Tešim sa za každy prežitu deň,verim že to bude len dobre.Chcem sa opytat,ako sa citiš?vstetkym čo vahaju aj ked to boli a naozaj boli,nech idu do toho,mne to robilio naozaj problemy,chybat Vam tie mandle určite nebudu.Dakujem

caelley
22. nov 2019

@simi222 Ahoj 🙂 Citim sa fajn, nemavam uz anginy. Ale za to mi vsetko to, co sa zachytilo na mandliach, steka dole na priedusky a casto kaslem. Ale moje mandle museli ist von, boli az dierave. Prajem skore uzdravenie. Mne ten najvacsi masaker bolesti zacal po tyzdni od operacie, dovtedy som si myslela ze pohoda. Vraj az vtedy sa ta sliznica zacne hojit a stahovat a toto boli. Davaj pozor, aby si vela nerozpravala ani tento tyzden, nech sa Ti to nerozkrvaca. Mne nepomahali lieky, len ladove obklady nonstop. Ale baba co lezala so mnou a vyberali jej vtedy ked mne, tak bola po tyzdni relativne ok a zaberali jej lieky od bolesti. Tak asi kazdemu sa to hoji inak. 🙂

zuzi0911
22. nov 2019

@simi222 ahoj tak ja som nerozprával tiež. Aši mesiac. Bola som na zákroku pred rokom. Prajem rýchle zotavenie

simi222
23. nov 2019

@caelley ahoj,dakujem pekne za odpoved.
No ked som pisala tak to bolelo veeeeelmi som myslela že pomaly bude lepšie,večer som začala trosku krvacat ale som zachranila,studene obklady,bolest velka,na 9 den rano som vstala aj ked cele noci nespim,začala sa mi valit krv do hrdla,utek do nemocnice.
Po ceste krv sa zastavila,celu personal ale naozaj sa o mna pekne starali,len ked mi začali to čistit,ja som revala ako male decko,s tej bolesti,unavy,hladna som taka bola že mi museli dat infuziu.Taka osetrena som išla domov,dnes to je 12 den už je to lepšie,aj ked jest stale nemožem normalne,som už prespala celu noc,ani lieky už nedavam,lebo mi s toho je zle,ešte tyžden ratam že to bude boliet trošku.Som rada že som to zvladla.

simi222
23. nov 2019

@zuzi0911 Dakujem pekne🙂
10 dni mi to ani nevadilo že nerozpravam,bola som rada že žijem,ocenil to muž aj deti😂ale všetko krasne fungovalo,len už teras tolko mam v plane toho riešit že mozu sa tešit,ach my ženy🙂

leelu
23. nov 2019

Najlepsia operacia v mojom zivote 👍 roky som sa trapila s anginami, mavala som aj 2x do mesiaca, penicilin som uz curala ... v celkovej anestezii robene, mala som 23rokov, prvy tyzden strasny, nasledne akoby utalo a pomaly som sa rozjedla

zuzka_puska
28. jún 2020

@simi222 ahoj, a pýtala si sa prečo sa ti spustilo krvácanie?? Si jedla aj tuhú stravu, veľa si pila? a na zastavenie krvácania si skúsila aj ľad a nepomáhal? Ja som momentálne 6 deň po zákroku. Normálne sa bojím čo má ešte čaká. Týždeň som poriadne nejedla, denne dám Max 5 lyžičiek nejakého jedla, ani len jogurt nedojem cely. Zato nalgesin a flector, to beriem 3x denne bez toho by som ani tých 5 lyžičiek jedla nedala 😭😭

simi222
29. jún 2020

@zuzka_puska ahoj,joj moja zlata🙂musiš to vydrzat.
No,mne radili pomaly jest tuhu stravu,nech tie chrasty sa pomaly olupuju,ale podla mna neni to dobre.
8 den,som začala krvacat len slabo,ked som dala lad tak to prestalo,zlaka som sa tak som menej jedla,
9 den som bola hladna,tak som jedla dačo tuhšie a zas slabe krcacanie
10 den,hned ako som sa zobudila,spustilo sa mi masivne krvacasie,dalo sa to zastavit ladom,ale som isla do nemocnice,tam mi to ošetrili,a bolo dobre.
Ja mam 45 rokov,tak preto take problemy🙂
Ešte hovoria že krvacanie spustia Flektor,mne pomahal,ale myslim že aj uškodil.
Potom som dostala novy prašok Aulin,taky slaby.
Radšej jest redsiu stravu,sliže a tak,lebo tie chrasty ked sa odlupuju,pri tuhej strave sa može odlupit velke množstvo a vtedy spušta krvacanie.
Ddžim palce,ked dačo,tak kludne ešte napiš.

zuzka_puska
29. jún 2020

@simi222 ďakujem pekne 🙂 Uff a ako vám ošetrili to masívne krvácanie??? To robili pani, ktorá bola so mnou v nemocnici na izbe, teda jej to ošetrili tak že injekcia do bolaveho miesta.....a nejako jej to opalovali. Ja som len o Tom počúvala a bolo mi zle, do plaču, na vracanie, na zrútenie 😂😂😂 toto by som veru zažiť nechcela. A keď nebudem jesť nič tuhé, chrasty sa zrejme neodlupnu, či ako??? len tuhou stravou ich môžem odlupit? a kedy zhruba ste vedeli otvárať ústa? Ja som 7 deň po, ale ústa otvorím len málinko, neviem ani pozrieť do hrdla, v akom stave to je, len som videla že zatiaľ celé celucke biele... ale rozprávať poriadne nemôžem, ani ústa otvárať. Flector som užívala ale už dva dni užívam radšej nalgesin, lebo sa bojím toho krvacania. Ja mám 30 rokov. Mala som pocit že to zvládnem lepšie, ale ten hlad a bolesť má úplne ovládajú 😭

simi222
29. jún 2020

Ja som vas ani nechcela strašit,take problemy ako mam ja som tu na Fore ani nenašla,všetky pisu ze sa to da zvladnut a.d
Ja som do toho tiež isla tak,že prečo nie,manžel sa smial že už si daj aj hlavu odrezat🙂nechcel aby som si to dala vybrat.
Mne to robili na jednodnovej chirurgii v BA,
to osetrenie bolo hrozne,tak ako pišete,spolu so mnov pustili slzu asi aj cely personal,som bola hladna,ubolena a ta katastrofa v hrdle🙂
Najskor mi dali infuziu,a potom to ošetrili velmi dobre.
Tak potom uz som jedla len take redšie jedla,sliže,cestoviny.
Vy ste mladučka,zvladnete to,tie chrastičky budu sa odlupovat aj tak, ked dozreju.
Jedzte radšej,cestoviny,slepačie polievky,zemiakova kaša alebo neviem čo lubite,pomixujte si to.
Este tyžden bude taky najhorši,pokial budu tie chrasty odpadavat,a bude sa to hojit,ja som mala take bolesti uši že konec,ale vraj je to normalne.
Pite vela cajika,Repik alebo Harmanček.
Moj pribeh Vas akurat vystraši,určite u Vas to bude lepšie,len tie 2-3 tyždna bude to trvat určite pokial sa to ukludni.
Mne lekari hovorili že v mojom veku to takto bude,ale ja uz mam po zakroku 8 mesiacov a nemam to dobre,necitim moc dobre chute,mam to cele zjazvene,ani mi nevedia povedat prečo to tak je,ale sa vraj to upravi len dlho to trva.
Kludne napište,ako sa mate,alebo dačo ešte poradit.
Drzte sa🙂

simi222
29. jún 2020

@zuzka_puska som Vam napisala spravu ale nepripojila🙂kuk