Ako prebieha prvá návšteva psychiatra?

15. mar 2022

Pekný deň. Zaujíma ma ako prebieha prvá návšteva u psychiatra ako to prebieha? A platí sa niečo? Ďakujem 🙂

vsauce_
15. mar 2022

Záleží či ideš k súkromnému, alebo takému ktorý má zmluvy so zdravotkami. Väčšinou prvé sedenie ťa nechá rozprávať, kladie otázky, robí si obraz a zapisuje tvoj stav 🙂
Čo chodím k svojej, tak tá je súkromná a berie za 30min kontroly teraz od nového roka 50 a za hodinové sedenie tuším 80.

autor
15. mar 2022

@vsauce_ no tá ku ktorej máme ísť ma na internete nejaké zmluvné poisťovne a je tam aj tá naša takže platiť by sme nemali...a predpisuje na prvom sedení aj lieky alebo až neskôr či to záleží od stavu?

vsauce_
15. mar 2022

Záleží aký vážny tvoj stav bude. Moja sa ma napríklad pýtala, či chcem predpísať aj lieky a vysvetlila mi stav aj postup liečby. Prvé mesiace boli velmi náročné, ale postupom času sa to zlepšilo.

iwesska
15. mar 2022

Popravde,zmluvny psychiater sa ti venuje max.20 minut aj s predpisanim liekov.

autor
15. mar 2022

@vsauce_ nejde o mňa ale o člena rodiny stav nie je nejaký vážny ide o taký "bežný" problém skôr

vsauce_
15. mar 2022

Tak potom uvidíte čomu na to povie. Možno mu ešte povedia, že mu bude vyhovovať viac psychológ. Alebo mu predpíšu len tak lieky, aby sa ho zbavili a oni si pripísali bodík. Dnes je nájsť dobrého psychiatra/psychológa naozaj ťažké 😕

autor
15. mar 2022

@vsauce_ no veď práve je to ťažké no dúfam že to bude dobré a že ho vyšetria poriadne 🙂