Ako prebieha neurologické vyšetrenie?

9. jan 2022

Ahojte, viete mi napísať ako prebieha neurologické vyšetrenie ? Idem prvý krát, tak neviem čo od toho očakávať. Dôvod je, že bolí ma hlava.

matias123
9. jan 2022

No buď ta pošle na dalšie vyšetrenie ct mozgu alebo magnetickej, alebo usúdi ze je to migréna alebo z krčnej chrbtice. A kďe ta bolí hlava? V jednom mieste alebo strieda sa to? V akom mieste

autor
9. jan 2022

Bolí ma len jedna strana, je to skôr nepravidelná bolesť - celý deň nič, a potom na chvilu pobolieva, inokedy bolí aj počas dňa. Nemusím jesť lieky od bolesti ale je mi to nepríjemné. Trvá to už dlhšie. Krčná chrbtica ma nebolí.

matias123
9. jan 2022

To môže byť hocičo dufam že nič vážne 🙂 ja mám tiež problém už 2 mesiace ma bolí na lavej strane na temene krk ma tiez nebolí. Bol som u 2 nerurologov a povedali mi že to mám z krčnej. Ale vela ludi boli hlava co som si vsimol. Najpravdepodobnejsie je ten cervikokranialny syndrom (krcna). A dohvie ci nemas povyskakovane platnicky mozno to drazdi nervy z toho je ta bolest

autor
9. jan 2022

aj ťa potom poslal na nejaké vyšetrenie dalej ako to CT či magnetickú ? alebo to len tak vytiahol z brucha, že z krcnej chrbtice ?

matias123
9. jan 2022

Nie neposlal. Ale ja som v priebehu roka mal vyšetrenie magneticku a bolo v poriadku mozog. Len krcna tam mám nálezy. Tak dohmieva sa ze tie bolesti su z krcnej

autor
9. jan 2022

jaj tak ty už to mas za sebou. Ja idem prvý krát uplne do tohto odboru.