Ako prebieha laserová operácia očí?

1. júl 2020

Ahojte, ako prebieha laserová operácia očí ? Postup...ako mi znecitlivejú oko a aby som ho nezatvárala inštinktívne ?

ciusinka
1. júl 2020

Oko znecitliveju kvapkami, ktore sa kvapkaju niekolkokrat este v cakarni a pocas operacie mas na ociach taky ako rozvierac, neviem, ako sa to vola odborne, ktory ti drzi oko otvorene, aby si ho nezatvorila..Ja som bola na operacii v roku 2010, mozno odvtedy su aj nejake ine postupy..

katulka1992
1. júl 2020

ja som bola 2014 a je to presne tak ako píše @ciusinka

smolinecka
1. júl 2020

Ja som bola na operácii pred 4 rokmi v bratislavskej Neovízii a mozem len odporucit. Niet sa coho bát tak ako napisala @ciusinka , oci znecitlivia kvapkamia prichytia a cele to trva par sekund. Po operacii som necitla ziadnu bolest, iba trosku zahmlene videnie na druhy den uz uplna pohoda. Za mna najlepsie rozhodnutie v zivote 👍

kinderzwillinge
1. júl 2020

Dievcata a od akych dioptrii ste isli na operaciu ??

deti95060810
1. júl 2020

dievčatá a potom ešte je potrebné operáciu očí opakovaŤ? Po niekoľkých rokoch? či už ani nie. mám na mysli kvôli dioptriam....mám asi + 2 na jednom oku.

smolinecka
1. júl 2020

@kinderzwillinge ja som mala -2.25 and -2.00 a pri vstupnom merani mi namerali este aj cylinder co som ani nevedela a aj dioptrie som myslela ze mam ine takze tak :D

smolinecka
1. júl 2020

@deti95060810 ja som mala okuliare do dialky a vraj by uz operacia opat nemala byt potrebna, ale aj v prípade ze by sa mi znova zhorsil zrak mam certifikat na dozivotnu zaruku takze dalsia by bola bezplatna

simonah73
1. júl 2020

ja som bola v 96 a postup bol presne ten isty ako sa pise hned v prvom komente, akurat vtedy sa robilo len jedno oko a druhe najskor po mesiaci.

simonah73
1. júl 2020

@smolinecka ked som bola ja, tak mi povedali, ze sa mi zrak moze zhorsit po prvom tehu, resp po prekroceni 40. mala som tento rok 47, starsia mala 14 a nosim okuliare zatial len na soferovanie, lebo mam problem s tabulami smerovymi. a mam slabe dioptrie aj v slnecnych aby som nezdravila ludi, co si z dialky myslim, ze poznam 😀

katulka1992
1. júl 2020

@kinderzwillinge -6,5 obidve oči

alchemilkazltozelena
1. júl 2020

Ja som bola 2009 v Ke a spokojnost... po zakroku prvych 10 dni tazkych ale dalo sa to prezit a stoji to za to, zbavit sa navzdy okuliarov 👍 mala som -4,5 a -3,5

jakoma
1. júl 2020

aj ja som bola v 2014, dali mi najprv tabletku, potom znecitlivili oci kvapkami.. potom som sice vnimala, ale bolo mi vsetko viac-menej jedno.. inak by som instinktivne nedovolila, aby mi dali do oka tie svorky, ani neviem, ze som ich mala :D.. po zakroku ziadna bolest

autor
1. júl 2020

baby ďakujem, uľahčili ste mi rozhodovanie...strašne soms a bála

emuska72
1. júl 2020

@jakoma
@alchemilkazltozelena
@katulka1992
@simonah73
Dievčatá a keď ste šli na tu operáciu tak váš zrak bol nezmenený dlhodobo? Lebo ja mám taký problém, že mne sa zhoršuje zrak každý polrok 🤦🏼‍♀️ každý polrok chodím na preventívne lebo už cítim, že sa mi blbo pozerá a stále je to horšie a horšie (do diaľky). Momentálne som na - 3.00 a - 3.25 ale to som bola naposledy v Decembri 2019 ale teraz už znova cítim, že už žmurkam keď pozerám napr. telku 😩 ale kvôli coronavirusu som nebola ešte na očnom.
Počula som, že sa nesmie zrak zhoršovať keď chcete ísť na operáciu, je to pravda?

jakoma
1. júl 2020

@emuska72 mna monitorovali a chceli, aby sa 2 roky nemenil.. mne sa prestal menit po 18, na 20 som isla .. asi ked sa ti este meni, moze sa ti zhorsit aj po operacii

katulka1992
1. júl 2020

@emuska72 pred samotnou operáciou Vám urobia vstupné vyšetrenie, kde zhodnotia či Vás môžu operovať a aká metóda bude pre Vás najlepšia....teda aspoň u mňa to tak bolo

simonah73
1. júl 2020

@emuska72 ja som sa teraz informovala kvoli dcere, da sa to az po dovrseni 18 rokov a ze musi byt zrak ustaleny.

emuska72
1. júl 2020

@jakoma
@katulka1992
@simonah73
Dievčatá, ďakujem krásne za odpovede 💛
Takže ja to isto podstúpiť nemôžem keďže sa mi zrak stále zhoršuje 😪 Ja mám 25 a moja sestra 28 a taktiež to je u nej tak ale s tým rozdielom že ona už má -6 takže očakávam že ja na tom budem pomaličky ale isto rovnako 🤦🏼‍♀️

zuzanaam
1. júl 2020

@emuska72 ja som bola na operácii pred viac ako 10 rokmi, dioptrie som ustálené nemala, zrak sa mi stále zhoršoval, jedno oko -6, druhé -5. Po zákroku mi ostali cca -0,25 dioptrie. A mám to tak stále, roky. Akurát ešte vtedy bola po operácii šialená bolesť, čo budem žiť na to nezabudnem. Ako čítam, dnes to už vedia bezbolestne.

naniki
2. júl 2020

@zuzanaam ano,ale treba rozlišovať aká operácia, každá,kde sa zbrúsi šošovka bolí a príšerne,ale je to lacná operácia v porovnaní s tou novou - femtosekundovým laserom,kde ti starú šošovku rozbije,vysaje a vloží sa do oka nová - presne na mieru šitá dioptra - aj multifokálna.Máš to na doživotie - je to vlastné nová umelá dioptrická šošovka vyrobená presne na mieru...tam sa nič nezbrusuje a nie je to bolestivé absolútne.Mám obidva oči operované a asi najlepšia investícia môjho života ..každému odporúčam.Predtým si chodte odkonzultovať, či je pre vás vhodná,ale inak je to super !

nikussss
2. júl 2020

Ja - 2 a-3 som bola minulý mesiac, hrozne som sa bála. bolo to v pohode, aj rekonvalescencia. Rozhodne som si to predstavovala horsie. Ale precitaj si aj o konkretnych metodach. Ja som bola na laseku, co je starsia metoda, ale ma vysledky s menším percentom nezvratnych pooperacnych komplikacii ako niektoré novsie. Aspon co som si o tom studovala, aj v centre tak hovorili.

nikussss
2. júl 2020

Ozaj a postup ako baby opisali, to za nezmenilo 🙂 a ak chceš, tak ti predtym daju tabletku na ukludnenie.

lenka123456789123
25. máj 2022

Samotná operácia je v pohode horšia vec je ako dopadne človek neskôr ja som bola tiež nadšená po 7 rokoch vidím halo efekty znovu mám krátkozrakosť večer a ešte aj poškodenú sietnicu zrejme viac by som na to nešla . Ich reči nové prístroje tak ako prístroj môže byť aj zo zlata ale ak oko sa zle zahojí alebo blbo zareaguje do konca života následky ktoré radšej nehovoria.