Ako prebieha biopsia hrčky v prsníku?

nahbia
4. apr 2019

Ahojte , chcem sa opýtať či bola niektorá z vás , na biopsii hrče v prsníku.Umŕtvili Vám to pred tým ? Bolelo to ? A ako dlho ste čakali na výsledky ? Ďakujem , prajem pekný deň 🙂

tyrkysova_kobyla
4. apr 2019

@nahbia neumrtvili, mna osobne to nebolelo, bol to len vpich a vysledky boli na dalsi den

sissinka8888
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nahbia
autor
4. apr 2019

@tyrkysova_kobyla
@sissinka8888
Ďakujem dievčatá , no ja to mám tak tesne pod bradavkou ale povedala by som že hneď pod kožou . Tak uvidíme , na mamografiu má poslať nechceli , vraj tam posielajú len ženy po 40tke, ja mám 22. Ale bojím sa jak čert kríža

sissinka8888
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tyrkysova_kobyla
4. apr 2019

@nahbia ja som to mala tiez pri bradavke. Ale inak mi to potom nevyberali, len sa to ma sledovat 🤔

komplikovana
4. apr 2019

Umrtvujuce injekcie trochu stipali, inac to nebolelo, skor bol neprihemny zvuk ked cvakali. Potom problem pre mna bolo spanie, kedze spim na boku a citila som tahanie. Poriesila som to podlozenym vankusom. Vysledky som mala asi o 3 tyzdne potom

mirkakab
4. apr 2019

@nahbia Neumrtvili mi to, necítila som nič, dokonca ani vpich, mala som cystu dosť hlboko. Neboj sa, nič to nieje.

sunnyke
4. apr 2019

Neumrtvili, bolo to neprijemne, taka mierna bolest, ale nic strasne, osobne ma odber krvi z ruky boli viac.

nataly93
4. apr 2019

Ja som bola tiež keď som mala 22..rovno aj na operáciu.. Biopsia bola pre mňa ovela horšia jak operácia bala som sa veľmi :( omrtvili to ale bolo to veľmi nepríjemné... Mala som tiež len fibroadebom odvtedy som aj porodila aj kojenie už mám za sebou..keď to porovnám s pôrodom biopsia bola úplne v pohode :D 15teho idem na sono dúfam ze bude všetko ok a držím palce aj vám nech to dobre dopadne 🙂

calava
4. apr 2019

@nahbia ahoj, ja robim biopsie a za normálnych okolností, pokiaľ nie si alergická na mesokain, vždy používame lokálnu anestezu.. Pacientky celý zákrok vobec necítia, jedine co je neprijemne je zvuk tej bioptickej pistole... A na výsledok histologie sa zvyčajne čaká 10-14 dni, závisí to aj od vysledku, počtu vzoriek atď.. Drzim palce.

martinkabe
5. apr 2019

@calava Mňa by museli kladivom ovaliť, mám prolém s injekciou, odber krvy totálna katastrófa a kebyže mi majú pichať do prsníka, hádam by som sa aj uspať dala

lucinkab
5. apr 2019

Neumrtvili,mame to robili tzv vakuovu mamotomiu,a pod tlakom idobrali vzorku, no poviem ti na dalsi den od bolesti plakala do telefonu a to ona nikdy neplakala od bolesti- nikdy!

astika
5. apr 2019

Umŕtvili, pichli, odobrali pištoľou vzorky a pre veľký úspech som to v priebehu polroka absolvovala už druhýkrát. Teraz čakám výsledky, no nič moc. Ale samotný zákrok pohoda, priamo z nej do práce 😀.

iwuskaaa
5. apr 2019

Mne keď robili biopsiu (2x),tak mi tiež neumŕtvili.Nebolo to nič hrozné,dalo sa to prežiť úplne v pohode.
Výskedky som mala do dvoch týždňov.
Mám fybroadenóm.Prvý krát (pred 12 rokmi) mi ho vybrali.Teraz sa objavil znovu,dokonca na tom istom mieste.Zatiaľ ho lekár len sleduje,uvidíme čo bude teraz v máji na kontrole.

tyrkysova_kobyla
7. apr 2019

Tie, co chodite s fibroadenomom len na kontroly tak ako casto chodite?

iwuskaaa
7. apr 2019

@tyrkysova_kobyla ja chodím každý 1/2 rok už 12 rokov.

sissinka8888
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tyrkysova_kobyla
8. apr 2019

@iwuskaaa @sissinka8888 mne vravela lekarka, ze raz za rok staci 🤔 aj ked uz som dlhsie nebola... 🙈

sissinka8888
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tyrkysova_kobyla
8. apr 2019

@sissinka8888 mozno. Ale teraz menim gynekologiu, tak uvidim, co povie ina lekarka

bruja
12. okt 2021

@komplikovana prosim robili vam mamatomiu? Čo ste mali na prsniku?