Ako postupovať pri podozrení na Koronavírus?

9. mar 2020

Dobrý večer,chcem sa informovať či je nejaký postup pri podozrení na korona vírus jedná sa o to že sme malinké mesto takže sa hneď každý dozvie všetko.....1 muž má horúčky 40 pracuje v zahraničí....ak nechce ísť k dr pretože sa vyjadril že on do karantény nepôjde....je to hrozné ako je niekto sebecký a ohrozuje zdravie iných...možno nemá možno má....no nikto nevie....
Dá sa nejako takýto prípad nahlásiť anonymné? Že by ho vzali povinné na testy??? Ak áno kde ďakujem

ibrunova
9. mar 2020

Neprišla ti sms? Tam je číslo.

snehulienka99
9. mar 2020

zavolala by som na to číslo, uvidíš čo ti povedia.. toto nepochopím takýchto ludí

lubkavargova1
9. mar 2020

Ja nechcem byt hnusna, ale presne takymto ludom by som dala hradit liecbu a celu do posledneho centu. Mozno tak by sa trosku spamatal keby sa sliahlo na peniaze

siasis
9. mar 2020

Pokial viem je zatajovanie trestne sumou 1650e

evelka81
9. mar 2020

ani sa neodporuca ist osobne k lekarovi kludne zavolaj na tu linku nech oni pridu za nim ho otestovat

renab
9. mar 2020

Ak ma take teploty, nemocnici sa zrejme nevyhne. Cim skor, tym lepsie.

0silvia0
9. mar 2020

Takze sa chysta umriet bez pomoci doma? No super, to je take chlapske, je fakt hrdina👍

daniela2707
9. mar 2020

@renab a nevyhne sa nakazeniu mozno aj partnerka. Nechapem ludi,nezodpovedni.

3petka
9. mar 2020

Normálne zavolať na linku a nahlásiť ho. Ja som mala napr cez víkend choré dieťa, a keďže existuju takýto ľudia tak sme sa s mužom báli. Že ak to niekde syn chytil. Vysoké horúčky, cely boľavý a kašeľ. Samozrejme sme ale neboli v rizikových oblastiach. Pred tým ako sme išli na pohotovosť sme si zavolali na tu linku a prebrali či sa naozaj môže jednať o kovi. A či môžeme navštíviť pohotovosť. Nakoniec po prebratí všetkých ťažkosti sa zistilo že určite on nepojde a môžeme vyraziť. Nakoniec to bol začínajúci zápal v ušku...

autor
9. mar 2020

@3petka chvalabohu

autor
9. mar 2020

Však toto vsetke máte pravdu...jeho hrozné za to aby nebol v karanténe ako sa on vyjadril tak nechce ísť k dr ....sebecké hlúpe radšej nakazim celé mestečko...no poviem Vám možno má možno nemá je to strach mám dieťa a proste je to malé mesto každý s každým baví...jeho žena sa bude sniekym baviť jeho deti atď atď reťazová reakcia...mám chuť ho nahlásiť neprišla mi síce žiadna sms ....no mám trocha strach nahlásim ho a možno má len chripku a mne dajú pokutu za šírenie poplašnej správy alebo ako to nazvať....no nemyslym to zle...nechcem nikomu uškodiť len pomôcť nám ostatným zdravým....

marci77
9. mar 2020

treba zavolat na to cislo a uvidite, co povedia, pripadne este aj jeho obvodnej lekarke zavolat a dat sa vypisat na pn....ale rozhodne nikam nechodit k lekarovi
ak sa nemylim, dusivy kasel (a problemy s dychanim) je ten rozhodujuci faktor, co odlisuje klasicku chripku od koronavirusu
niektori ludia, ktori nemaju priznaky mozu byt tiez nositelom ... tak tam uz clovek fakt nevie, na co si dat pozor

marci77
9. mar 2020

a este malo by to tak fungovat, ze ak na tej linke uznaju za vhodne poslu k vam sanitku a zoberu mu krv ....a potom sa caka na vysledky .....alebo by si mohol dat spravit tie testy aj v sukromnom zariadeni, ale to neviem, kolko sa plati a ci tiez pridu k vam domov

marci77
9. mar 2020

cislo je +421800221234 (co bolo v sms)

simca06022011
9. mar 2020

Akokeby ta karanténa bola nejaká katastrofa🤦‍♀️ bože co sú to za ludia...

sense
9. mar 2020

Ono to ze niekto robi v zahranici a ma horucku neznamena hned ze ma Coronu... zalezi kde v zahranici a ci sa pohyboval v oblasti vyskytu, takisto corona ma svoje priznaky ale horucka je velmi vseobecny pojem.... moj kolega musel do karanteny na 2tyzdne len preto ze bol v Milane a lebo sa "priznal" ze tam bol pri tom test dopadol negativne

sovica
9. mar 2020

A kde pracuje ten muž? Taliansko? Je kamionista? Alebo nejaký manažér? Musí sa prepravovať letecky?

autor
9. mar 2020

@sense áno uvedomujem si to...neviem presne v akej oblasti a neviem ským bol on v styku v zahraničí s akými ľuďmi či práve oni boli z rizikových oblastí...je to hlúpe od neho kašle na horúčky a nedá si spraviť jedne hlupe testy tak keď budeme takýto všetci tak neviem kde svet dospeje

sense
9. mar 2020

Cuze vsetko co vies je to ze pracuje v zahranici a ma horucku, zrejme tu osobu ani osobne nepoznas... zavolaj si na tu linku a uvidis co ti pri udani tychto info povedia...

autor
9. mar 2020

V Rakúsku čo presne robí neviem aleviem že tam pracujú aj ľudia iných národností

autor
9. mar 2020

@sense áno viem že ma horucky kasel a pracuje v zahraničí ako som písala možno má možno nemá no ton ze by mal ísť na testy si myslym že je spravne

anjika44
9. mar 2020

ja mám druhý den teplotu od 37 do 37,4 a okrem ineho nič mi nie je, o teplote viem len preto, lebo už som hypochonder a furt si ju meriam, na infolinke mi povedali, že je to nizka teplota, že pri korone musi byť aspon 38...v zahraniči som nebola

autor
9. mar 2020

Áno viem nad 38 má byť chlapík povedal že má 40....veselo to roztrubuje....no nechcem vyzerať ako panikar....ale človek nikdy nevie

sense
9. mar 2020

Takze on sa chvali ze ma vysoku teplotu a do karanteny nepojde....
Robim v zahranici v doprave, denne dostavam x otazok ohladom strachu z korony a uz kazdemu len dam proti otazku, ze vy asi tuez nie ked sa pohybujete medzi ludmix pretoze prenasacom moze byt ktokolvek aj ludia bez jedineho priznaku....

sense
9. mar 2020

Ono kludne ho.mozes udat , vedome sirenie choroby resp ohrozovanie zdravia je trestny cin ,rovnako ako aj sirenie poplasnej spravy

autor
9. mar 2020

Áno máš pravdu plne si to uvedomujem....a tá poplašná správa no tu nechcem na svedomí človek by nemusel riešiť a zaberať sa takýmto vecami keby bol panko zodpovednejší....niekto si povie zbytočná panika ...no nikdy nevieme...hádam sa umudri a pôjde sám....😒

deedol
9. mar 2020

nemyslim si, ze zavolat na infolinku = sirenie poplasnej spravy. ved sa autorka len opyta, ako v tomto pripade postupovat.

jankaplackova
9. mar 2020

Dajte vedieť ako to celé dopadlo, či ste volali na linku alebo nie ale podla mňa ten pan je totálny blbec, je to jeho povinnosť zavolať na linku a si myslím, že oni posúdia, že či treba prísť k nemu alebo ma len chrípku

matapo
9. mar 2020

...tak nech ma domacu karantenu, ale sa izoalujte vy ako clenovia jeho rodiny, vsak uvidite ako sa bude vyvijat situacia, ale dolezite je ze ani vy nemozte byt s nim v kontakte lebo aj vy potom budete sirit chorobu dalej...

michalka4193
9. mar 2020

@siasis zatajovanie je porušovanie zakona a paragrafu a ze tam sú sankcie ešte oveľa vyzsie ako 1650eur to je suma len pri porušení nariadené karanteny