Ako postupovať, keď chcem potvrdenie o prekonaní Covidu-19?

23. aug 2022

Dobrý deň. Robila som si test a vyšiel pozitívny. Pokial by som chcela potvrdenie o prekonaní tak ako mám postupovať? Mám ísť na pcr test alebo musí obvodný lekár niečo vypísať? Dakujem

anjelicek26
23. aug 2022

Potvrdenie o prekonani ti je na co? Ziadne vynimky uz na jesen "vdaka" tomu nebudu, ockovanie na omikron nefunguje a v podstate sme premoreny..lekarovi na vypisanie PN staci aj domaci test... ale otazka bola - ano pcr ta posle obvodny lekar, ak chces ten test zadarmo.

zuzka0605
23. aug 2022

musis mat PCR test.potom stiahnut na tusim 12ty den z korona.gov.ak mas ofic. pcr test, odporucam si to vybavit, bohvie ci ti to na jesen este nebude treba...

danielahamar
23. aug 2022

@anjelicek26 na toto by som sa veruže nespoliehala, že sme sa premorili

autorka: môjmu synátorovi dala výmenný na pcr a nás s mužom iná mudr. ani liečiť nechcela, takže tak to funguje🤐

lukbe
23. aug 2022

Je to tu už na inom fóre,pcr test je zadarmo pre 60+,resp. ak dá lekár výmenný lístok,pokiaľ ja viem,ten dáva,ak je pacient rizikový,ak by bolo treba nasadiť antivirotiká, inak si ľudia za PCR už platia,ak ho teda potrebujú. Ak firma,ktorá ho robí,spolupracuje s NCZI,tak príde QR kód ako pri očkovaní,ak je človek pozitívny.

nelca84
23. aug 2022

nie som si ista, ale myslim, ze aj ked si das spravit antigen na odberovom mieste, tak mas nejake potvrdenie

nttnnt
23. aug 2022

Pokial chces ten kovidpas ze si to prekonala musis mat pcr, antigen je ti na nic…ja som si zaplatila pcr